To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

biegunka objawem alergii

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madusia
Witam

czy któraś mamusia miała lub ma taki problem ze swoim dzieckiem.
My już od ponad roku walczymy z biegunkami.
Wszystkie badania wychodzÄ… ok.
Biegunka jest na tle alergicznym.
Odstawiliśmy już dawno mleko, teraz również nutramigen i jeszcze kilka innych produktów, jest poprawa, ale wciąż nie jest idealnie.

Może mama, która ma podobny problem podpowie mi co z tym zrobić
skanna
Ja miałam. A konkretnie moja córka młodsza. Przez ponad półtora roku. Odstawienie niemalże wszystkiego dało niewielką poprawę. Ale tylko niewielką. Wszystko się skończyło wraz z wyleczeniem u dziecka pasożytów, lamblii konkretnie.

Czy robiliście badania pod kątem pasożytów (w dobrym laboratorium, które potrafi je zrobić) i grzybów w przewodzie pokarmowym?
madusia
skanna dziękuję ci za odpowiedź
Badania owszem robiliśmy, ale czy w dobrym laboratorium icon_question.gif
skanna
Wystarczy zapytać, jak często zdarza im się znaleźć pasożyty. Jak nigdy albo prawie nigdy, to znaczy, że po prostu nie mają o tym pojęcia.
Grzyby też robiliście?
madusia
Wiesz co, szczerze mówiąc nie pamiętam, ponieważ robiliśmy już tak dużo tych wszystkich badań, ze po prostu nie wiem icon_redface.gif
Przy najbliższej okazji poproszę o skierowanie na grzybki.
madusia
A wam lamblie wyszły już przy pierwszym badaniu?
skanna
Tak, ale nam badanie robił facet, który jest znany z tego, że ma hopla na punkcie pasożytów.
skanna
https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=578

Przejrzyj sobie to forum, poczytaj posty o pasożytach i grzybkach (candida), jest też sporo o samych badaniach.
madusia
dzięki raz jeszcze
i dobrej nocki życzę
JOANNA ANNA
Przepraszam, że się wtrącam ale właśnie zaczynam podejrzewać, że alergia u mojego syna jest spowodowana zagrzybieniem przewodu pokarmowego. Pediatra nie widzi konieczności wykonania badania. Ja natomiast jestem skłonna wykonać je prywatnie dla sprawdzenia.
Droga Skanno Proszę poradź co robić?
W laboratorium powiedziano mi, że powinnam zrobić badanie mykogram. Czy coś słyszałąś na ten temat.
Synek mój jest uczulony na pleśń, trawy, żyto. Testy były przeprowadzane na skórze. Z krwi miał robione testy na alergeny pokarmowe i wszystko wyszło OK.
Objawy u mojego malucha to zmiany na zgięciach rąk i nóżek a także zapalenie spojówek. Diety eliminacyjne nic nie wniosły ani na minus ani na plus. Kupki są różne ale dość regularne.
Będę zobowiązana za radę.
Pozdrawiam icon_razz.gif
Asia
skanna
Myślę, że najwięcej informacji uzyskasz na forum, do którego link podałam dwa posty wyżej. Tam są dziewczyny mocno oblatane w walce z pasożytami i candidą. Ja w sumie walczyłam tylko z lambliami, ale była to krótka i skuteczna walka, więc trudno powiedzieć, żebym była zaprawiona w bojach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.