To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak wyliczyć fazę lutealną?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

AMELKA1
witam ,kompletnie nie wiem jak to zrobić,@ mam teraz co 29,30 dni,kiedy faza lutealna?
alanis
cześć Amelka to zalezy kiedy u ciebie wypada owulacja, zakłada się że faza lutealna w cyklu 28 dniowym wynosi 14 dni, zwykle mówi się też że jest ona stała dla danej kobiety, prawidłowa długość fazy lutealnej powinna wynosić powyżej 10 dni niektórzy mówią nawet o 12 poniżej mamy do czynienia z niedomogą ciałka żóltego, najprościej rzecz ujmując produkcja progesteronu jest wówczas za mała, fasolka nie może się zagnieździć w ściankach macicy. Żeby przekonac się jak długa masz fazę lutealną, kiedy jest owulacja musisz troche poobserwować swój organizm, zaden licznik, kalkulator, suwaczek ci tego nie wyznaczy, w każdym razie nie dokładnie. mam nadzieję że trochę pomogłam. Zapraszam cię do wątku "Zasadzimy ziarno..." jesli się starasz o dzidka, w kupie raźniej!!! icon_razz.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.