To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dni płodne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anonimowy
Proszę o pomoc w obliczeniu dnia płodnego, bo już trzy cykle i nic nie wychodzi.
23 czerwiec, 22 lipiec ,19 sierpień i 18 wrzesień dzięki będę wdzięczna.
Tuni
Drogi Gościu. Jeżeli zawsze masz tak regularne cykle jak te , które podałaś, to z wyliczeniem dni płodnych nie powinnaś mieć problemów.
Zasada jest taka: 14 dni przed miesiączką ma miejsce owulacja, plemniki żyją średnio 5 dni, jajeczko conajmniej dobę,czyli dni płodne w każdym cyklu to teoretycznie czas od 19 do 13 dnia przed następną miesiączką. Cała trudność polega na tym, że liczyć trzeba od tyłu, a nigdy tak do końca nie wiesz kiedy dokładnie wypadnie następne krwawienie.
Na podstawie podanych długości cykli, biorąc pod uwagę najdłuższy i najkrótszy i wyciągając "wspólną część zbioru" (że tak to matematycznie ujmę icon_smile.gif ) wynika, że największą szansę na poczęcie macie pomiędzy 11 a 15 dniem cyklu (tym razem liczone od początku cyklu, czyli od pierwszego dnia krwawienia). W tym cyklu powinno to więc być między 29 września a 3 października.
To wszystko tylko rozważania teoretyczne i w praktyce czasem różnie bywa, dlatego trzeba czasem trochę dłużej próbować.
Życzę powodzenia i owocnych starań.
asia325
Mam bardzo wÄ…zne pytanie, bardzo proszÄ™ o pomoc.
Cykle mam 29 dniowe. Ostatnia miesiączka 14 wrzesień.
Z wyliczeń wychodzi mi że mogłam zajść 30 września, te 5 dni to oblicza się od 30 czy 30 jest w tych 5 dniach?
Bardzo proszÄ™ o odpowiedz
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.