To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie wyciąć migdała?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
Szukam informacji, gdzie w Krakowie prywatnie można usunąć trzeciego migdała dziecku? I jak ktoś wie (w przybliżeniu) ile kosztuje taki zabieg?

I jeszcze (może zajrzy tu ktoś zorientowany w temacie) jak długo czeka się na taki zabieg w państwowym szpitalu?. Mam skierowanie bez wyznaczonego konkretnego szpitala (mogę sobie sama wybrać), gdybym się zdecydowała na zabieg "państwowo", który szpital najlepiej wybrać?
e_Ena
A może ktoś wie jak fachowo nazywa się ten zabieg? Bo pod popularnym hasłem "usuwanie" czy "wycinanie migdała" nic interesującego nie mogę znaleźć. Na skierowaniu mam jakoś tak: hyperthorpia tasillasum icon_rolleyes.gif ale dokładnie nie mogę tego rozszyfrować icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
adenotomia
e_Ena
CYTAT(mama_do_kwadratu)
adenotomia


matko jedyna icon_rolleyes.gif , na skierowaniu mam na pewno inaczej icon_wink.gif ale dzięki, może pod tym hasłem coś więcej znajdę icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(Ena)
CYTAT(mama_do_kwadratu)
adenotomia


matko jedyna icon_rolleyes.gif , na skierowaniu mam na pewno inaczej icon_wink.gif ale dzięki, może pod tym hasłem coś więcej znajdę icon_smile.gif

no bo na skierowaniu pewnie napisali "przerost migdałka" icon_smile.gif
Obecnie przerabiam to samo (razy dwa)...
Fragosia
Ena służe pomocą.

Przerabilismy temat we wrzesniu 2005.

Bylismy na konsultacji prywatnej u ordynatora odddziału otolaryngologii w szpitalu Rydygiera. Przyjmuje prywatnie w piatki po południu gdzieś na Jagiellonskim, jak jestes zainteresowana to w pn. Ci podeślę (muszę dogrzebać sie w papierkach)
Chcielismy go podpytać o prywatne wycięcie a on stwierdził że to bezsensu - że jak kasa chorych płaci to poco my mamy przepłacac. Że płacą tylko CI co nie maja ubezpieczenia albo obcokrajowcy.
Szukałam w internecie taki zabieg kosztuje prywatnie ok. 2 tyś.
Dzięki tej konsultacji (była gdzieś koncem lipca) termin znalazł sie dla nas już na 01.09 (bo normalnie czeka sie 3 m-c). W Rydygierze wygląda tak iż zostajemy przyjęci w jednym dniu następnego dnia rano wycinają a następnego wychodzi sie do domu.

My zostaliśmy przyjęci ale następnego dnia zamiast wycięcia -wypisali nas szybko do domu bo mały zaczął mocno kaszleć. Wyrok od góry icon_biggrin.gif
i narazie nie wycinamy. Małego zaczelam leczyć na alergie i póki co choroby sie uspokoiły.

Wiem jeszcze że w Narutowiczu wygląda to innaczej przychodzi sie przez 2 dni rano robią mu badania, 3 dnia jak sie przyjdzie jest zabieg a następnego wypuszczają.
Podobno migdałki często odrastają, więc jeżeli jest pilna potrzeba to wycinaj a jak nie bardzo to sie zastanów.
Powodzenia.
e_Ena
GosiuF, dzięki za informacje icon_smile.gif
Pewnie się do Ciebie zgłoszę po bliższe namiary na tego dokrora z Rydygiera. Jeszcze próbujemy osuszyć ten migdałek, za dwa tygodnie lekarz ostatecznie zdecyduje co z wycięciem. Niestety raczej się nam nie uda tego ominać (Dominika ma już bezdechy, bardzo źle sypia icon_sad.gif). Fajnie, że Wam się tak złożyło, że jednak nie wycinaliście icon_smile.gif.
sdw
Ena, ja Kindze wycinałam w Krakowie. Jesli chcesz podam Ci namiary na fantastycznego laryngologa. Wtedy pracował w Rydygierze i Scanmedzie (gdzie Kinga miała zabieg). Z tego co wiem, miejsca pracy nie zmienił.

Aha, nas zabieg (prywatny) kosztował 300 zł (50 wstępna wizyta i 250 sam zabieg). Ceny na pewno poszły w górę acz nie sądzę, ze dziesięciokrotnie wink.gif
Fragosia
Ena jezeli Ciotka Manuela ma sprawdzonego to siÄ™ nie zastanawiaj.

Moj ordynator to dr Andrzej Fałek- otolaryngolog.
Przyjmował prywatnie w Medycznej Spółdzielni Pracy
oÅ›. Kazimierzowskie 30 tel. 012/648-02-52

Zawsze możesz zrobić sobie poprostu tylko konsultacje.

Powodzenia.
e_Ena
CYTAT(Ciotka Manuela)
Ena, ja Kindze wycinałam w Krakowie. Jesli chcesz podam Ci namiary na fantastycznego laryngologa. Wtedy pracował w Rydygierze i Scanmedzie (gdzie Kinga miała zabieg). Z tego co wiem, miejsca pracy nie zmienił.

Aha, nas zabieg (prywatny) kosztowaÅ‚ 300 zÅ‚ (50 wstÄ™pna wizyta i 250 sam zabieg). Ceny na pewno poszÅ‚y w górÄ™ acz nie sÄ…dzÄ™, ze dziesiÄ™ciokrotnie  :wink:


Wiola, poproszÄ™ o namiary icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.