To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Robótki ręczne...dzierganie na drutach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marchewka
Kobietki kochane...jesień już i dziecię moje w tempie ekspresowym powyrastało ze wszystkich ciuszków. Chodzę po sklepach dla dzieciaczków cierpię i zachwycam się wszelkimi rodzajami pasiastych,kolorowych, sweterków.Są przepiękne ale i potworniasto drogie.I tak sobie pomyślałam że może by spróbować własnych sił w tej materii....jedyny sukces jaki posiadam to fioletowy szalik zrobiony 20 lat temu na ZPT...Szukałam stron jakich co to tłumaczą jak od zera zacząć dzierganie na drutach....ale klops pełny...albo nie umiem albo nie ma...babci nie posiadam, sąsiadki z zacięciem twórczym też.Babeczki proszę pomóżcie...proszę o wsparcie poradą jak zabrać się do dzieła, jakie książki lub strony pozwolą mi przełamać lody i odkryć w sobie artystę drutowego, od czego zacząć????????????????I czy to jest bardzo trudne...Pozdrowienia i całusy
Małgoś.dz
Marchewko,
dzierganie na drutach i szydełku jest baaardzo proste. wink.gif
Ja byłam samoukiem. A uwierz mi, zrobiłam sobie wiele wymyślnych sweterków i bluzeczek - wzorzystych, ażurowych...
Mój najlepszy okres na dzierganie przypadł na okres studiów. Co sesja egzaminacyjna - to nowy sweterek gotowy. wink.gif

A co do nauki - jest taka książka "W świecie oczek" (autorzy: Jadwiga Turska i Małgorzata Korsak) - w niej są opisy i rysunki dotyczące najróżniejszych ściegów na druty. Całe mnóstwo ściegów! Od najprostszych do skomplikowanych. Wszystko wyłożone jak krowie na rowie. wink.gif icon_lol.gif Ino nie wiem, czy w księgarniach jest do dostania, bo to już dosyć stare wydawnictwo. Może prędzej w antykwariacie? Ja swoją kupiłam na straganie tzw. "tanich książek" za 4 zł. wink.gif

Poza tym na rynku prasowym ukazują się takie czasopisma jak: :Sandra", "Diana" i jeszcze kilka innych. Pamiętam, że kiedyś w nich poświęcali jakieś strony na naukę ściegów. Ale czy dalej to kontynuują, tego nie wiem...

Życzę miłego "drutowania"... icon_lol.gif wink.gif icon_lol.gif
lyszka
Dokładnie tak jak mówi Małgosia. Na tanich gazetkach mnóstwo jest tego rodzaju pism, a tam opisy ściegów.
Ja właśnie dziergam Patykowi sweterek w paski icon_lol.gif (granatowo,bordowo,biały). Też jestem samoukiem, ale ja to po prostu lubię robić.
A ceny sweterków też mnie powalają na kolana, a włóczka to koszt ok.20zł.
Najlepiej żebyś tak dla wprawy zrobiła na początek np. szalik, bo pamiętam z moich początków, że trudno jest utrzymać w miare luźny ścieg. Moje pierwsze wyroby miały zazwyczaj kształt lejka wink.gif , bo za mocno naciągałam włóczkę....
Pozdrawiam
DziergajÄ…ca Po Nocach Lyszka.
Aleksandra_D
Marcheweczko kochana zajrzyj na https://tomella.webpark.pl/ tam w menu na górze masz szkółka - dalej są kursy (trzeba wydrukować icon_smile.gif

Jeżeli znasz angielski to na tej stronie masz mnóstwo różnych linków.

Marcheweczko jak będę miała trochę czasu to mogę poskanować z książek strony początkowe icon_smile.gif z nauką szydełkowania, robótek na drutach, haftu, makramy. Daj mi swojego meila to podeślę. A wzory to dziewczyny dobrze piszą icon_smile.gif jest mnóstwo gazetek itp icon_smile.gif
marchewka
Małgosiu, Lyszko,Olu !!!Kochane kobietki bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedzi i icon_lol.gif duchowe wsparcie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Wyruszam w "świat" na poszukiwanie fachowej literatury i biorę się do "robótki"....polecaną przez Was książkę wygmeram spod ziemi no i zwrócę uwagę na gazetki (nie miałam pojęcia że są takowe).Marzeniem moim jest zrobienie pasiastego sweterka ale tak jak radzicie zacznę od wściekle icon_lol.gif kolorowego szaliczka.....i czapeczki jak "da radę"...chyba że polegnę na placu boju icon_cry.gif Olu icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif ja....y....gdybys znalazła chwilaskę to ja chętnie skorzystałabym z Twojej propozycji icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif Ale tylko i wyłącznie jak czas znajdziesz bo tak to ja się nie zgadzam icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Jeszcze raz bardzo dziękuję.......idę kompletować akcesoria dziergalnicze hi hi hi hi....Jakie druty do czego! hi hi hi juz siebie widzę w sklepie....chyba najpierw podszkolę się teoretycznie w tym kierunku żeby pani w sklepie do obłędu nie doprowadzić .Całusy
Katasia
Marchewko,
Dla grudniowej fasolinki proponuję bezrękawnik. U mnie sprawdzały się doskonale! W sekundę naciągniesz na śpiochy i kaftanik / body. Nie walczysz z rękawkami, a Dzidzi jest cieplej.
I łatwiej zrobić niż sweterek dla starszego.
Katasia
druciara, która nie ma czasu
i która ma problem z rękawkami w sweterkach icon_lol.gif
agulinap
polecam stronÄ™ www.gospodyni.akcjasos.pl/hobby.html
aga
Renia1231
Przez przypadek trafiłam na tę stronkę.Jestem początkującą "druciarą".Mam na koncie szalik i kawałek czapki dla córki:).O gazetkach wiem i korzystam ale niektóre sploty mnie przerażają....Dziekuję za linki.Dziewczyny,robicie dobrą robotę,szczególnie,że ciuszki ręcznie robione są piękne a w sklepach baaardzo drogie.Wszystkiego dobrego i jeszcze raz podziękowania za linki.
Tobatka
Ja umiem prostokąty wszelkiej długości i szerokości.. Złożone z oczek prawych i lewych w dowolnych kombinacjach ilościowych (dwa prawe, pięc lewych itp icon_wink.gif )

Zabieram się teraz za czapkę - ciekawe, co mi z tego wyjdzie icon_smile.gif No a potem spróbuję sweterek dziecku zrobić icon_smile.gif


Z opisów w gazetach nic nie rozumiem, ale kupuję, bo tam są wymiary sweterka, wykrój... Może tez kiedyś nauczę się skomplikowanych "patentowych i półpatentowych" icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.