To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Polecam płyty

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
użytkownik usunięty
Właśnie trafiły do naszej płytoteki domowej i jestem zachwycona.

1. Chris Botti "When I Fall In Love" młody trębacz smoothjazzowy. Świetna nastrojowa muzyka

2. Możdżer, Danielsson, Fresco "Between Us And The Light" jazz w spokojnej, nastrojowej oprawie. Trzech świetnych muzyków

A wy możecie coś polecić?
ulcik
ja polecam Agę Zaryan .. jestem zakochana od kilku mcy
u.
polasia
Polecam Sjesta -Muzyka Świata prezentuje Marcin Kydryński (obie części). Niby składanka ale naprawdę świetnie dobrana.

I jeszcze moje odkrycie Beyond Missouri Sky Pat Metheny - płyta nie nowa ale niedawno odkryłam, że fantastycznie nadaje się do wieczornego karmienia dziecka. Usypia perfekcyjnie icon_smile.gif
użytkownik usunięty
siestę też mam i używam icon_smile.gif Bardzo dobra płyta.

Agi Zaryan nie kojarzę. Spróbuję przesłuchać w empiku. Jaki to gatunek?
ulcik
CYTAT(jully)
Agi Zaryan nie kojarzę. Spróbuję przesłuchać w empiku. Jaki to gatunek?


fajny jazz.. jak dla mnie .. z lekkimi dodatkami innymi .. www.zaryan.com naprawdę polecam .. a siestę będę musiała nabyć icon_smile.gif
u.
AnkaSkikanka
Aga Zaryan - zapowiada się ciekawie.

To może rzucę małą listę muzy, którą lubię w pracy (kolejność przypadkowa - nie wymianiam takich rzeczy, jak Hania Banaszak itp):

Ben Sidran - Live Au Sunset
Bobby McFerrin - Bang!Zoom
Cannonball Adderley - w zasadzie wszystko
Chick Corea - Paint The World
Frank Gambale i Chick Corea - Thunder From Down Under
Count Basie - pojedyńcze kawałki
Curtis Fuller
Dizzy Gillespie and Stan Getz - Verve Jazz Masters 25
Filip Sojka - KGB
Frank Sinatra icon_smile.gif
Gary Willis - Bent
Jamaaladeen Tacuma - groove alla turca
John Scofield - wszystko
Joshua Redman - wszystko
Kiyomi Otaka - out of sight
Roy Hargrove - Family
Toots Thielemans - Chez Toots - baardzo odprężające i straaasznie romantyczne momentami icon_smile.gif
Zbigniew Seifert - Man Of The Light

Wiele z nich, to starocie. I co z tego? icon_wink.gif

AHA - jeśli brakuje mi mocy z rana - Albert Collins. Zawsze mnie nakręca jego muzyka.
Meggi
U Mnie dziś na topie koncert zespołu Nightwish z Tiarą wokalistką , boskie. Cąła chałupa mi się trzęsie , dobrze ,ze sąsiadka w pracy icon_lol.gif
użytkownik usunięty
No to jeszcze dwie płytki popularne, ale fajne icon_smile.gif

1. Ive Mendes
2. Katie Melua "Piece By Piece" (strasznie śmieszny tytuł jak przeczytał mi go ktoś, kto ni w ząb angielskiego nie znał icon_smile.gif )

No i składanki
Pozytywne wibracje- jak dla mnie bardzo przyjemne.
Meggi
CYTAT
No to jeszcze dwie płytki popularne, ale fajne icon_smile.gif  

2. Katie Melua "Piece By Piece" (strasznie śmieszny tytuł jak przeczytał mi go ktoś kto ni w ząb angielskiego nie znał icon_smile.gif )


Polecam również pierwsza płytę Katie "Call off the search" wink.gif

W podobnych klimatach :
Joss Stone jak do tej pory jedan płytka "Mind body & soul" , wielka szkoda bo czekam z upragnieniem na następne.
Meggi
CYTAT(Meggi)
W podobnych klimatach :
Joss Stone jak do tej pory jedan płytka "Mind body & soul" , wielka szkoda bo czekam z upragnieniem na następne.


No i się doczekałam nowej icon_biggrin.gif , dziś dostałam od męża "Introducing", troszkę murzyńskich klimatów,ale ten głos jest boski , uwielbiam go icon_biggrin.gif
cydorka
CYTAT(u.)
ja polecam Agę Zaryan .. jestem zakochana od kilku mcy  
u.


oj tak popieram bardzo lubię jej płytę " Picking up the pieces"
cyd
lornetka
a ja polecam wszystkie płyty Massive Attack icon_biggrin.gif
Meggi
Nie wiem czy polecam bo jeszcze nie miałam okazji posłuchac całej, ale spiesze donieśc, że nowa płyta Katie Melua od dzis jest w naszych sklepach icon_smile.gif

Na jej stronce można posłuchac kawałków utworów

https://www.katiemelua.com/releases/pictures.html

Ja napewno chcę tę płyte mieć icon_smile.gif
agabr
To ja polecam , ukazala sie limitowana edycja WSZYSTKICH plyt mojego ukochanego Portera.Plyt jest 12 .Kazde pudelko jest recznie numerowane .Ukazalo sie w nakladzie 1000 sztuk .I dzieki uprzejmosci mojego meza posiadam nr 74 .b
Agnieszka AZJ
Dziś kupiłam najnowszą płytę Marka Knopflera, ale na razie słyszalam tylko tyle co w Merlinie, bo to dla męża na imieniny/urodziny. Jeszcze 5 dni icon_wink.gif
LilySnape
Placebo - wszystkie płyty, no może oprócz pierwszej, jeśli ktoś ich nie zna...
Ciocia Magda
A podoba Wam się Amy Winehouse?

np. Tears Dry On Their Own

Love is a Losing Game (to chyba najlepsze)

Rehab
lena77
Polecam Mantaray Siouxsie, bylej wokalistki Siouxsie and the Banshees. Wczesniej , duzo lat temu, zachwycalam sie plyta Join hands, i The Rapture. Zdazylam zupelnie o nich zapomniec, ale niedawno przeczytalam w gazecie, ze Siouxsie sama nagrala plyte. Ze zdumieniem stwierdzilam, ze glos , mimo uplywu lat ma identyczny. Bardzo niski i taki jakby martwy. Mimo , ze plyta nie jest jakas nowatorska polecam fanom nieco mrocznych punkowo-rockowo-popowo-gotyckich klimatow icon_smile.gif
Meggi
CYTAT(ms.mez @ pią, 26 paź 2007 - 19:10) *
A podoba Wam się Amy Winehouse?

np. Tears Dry On Their Own

Love is a Losing Game (to chyba najlepsze)

Rehab


Ja mam jej najnowszą plytke i sobie od czasu do czasu puszczam, może aż tak bardzo nie jestem zachwycona jak Katie (ją uwielbiam icon_wink.gif ), ale między Agą Zaryan i Ayo mnie podchodzi taka miesznaka icon_wink.gif
Tusiol
CYTAT(ms.mez @ pią, 26 paź 2007 - 19:10) *
A podoba Wam się Amy Winehouse?


Podoba. Właśnie teraz sobie słuchamy.
ulcik
a ja ostatnio słucham namiętnie nowej płyty Justyny Steczkowskiej i od kilku dni Janusza Radka .. polecam
u
Cleo
A czy ktos ma jakis specjalny album Erica Claptona? Gdzies widzialam rekamę i zastanwialam sie, czy męzowi na imieniny nie kupic....
cymru_na_wygnaniu
Oryginalna nie bede - Zwlaszcza w Dzien Zaduszny Cesaria Evora Cafe Atlantico i kompilacje Anny German (wiem wiem starosc nie radosc). Jezeli nie znacie to polecam tez HAYLEY WESTENRA - o tu spiewa https://www.youtube.com/watch?v=koi_f3fB2h8 pokarekare ana icon_smile.gif. Stary tego sluchac nie moze bo go nostalgia wtedy zzera a jeszcze bardziej jak mu pokazac nowozelandzkie plaze z tego wideo...
Meggi
Ja narazie nie polecam bo dopiero sie dowiedziałm o drugiej podobno po Zaryan świetnej wokalistce jazzowej i chce zasięgnąć zdania, czy ktos juz miał przyjemnośc jej posłuchać w całości.

Chodzi o Dorotę Curyłło

Na Marlin.pl jest jej płyta i można takei 30 sec. utwory posłuchac, i nawet te króciutkie fragmenty chyba mnie pzrekonały, ale czy ktos moze mi napsiac coś wiecej o jej płycie?
oliweczkas
Plyta E.K.G Edyty Górniak jest bardzo fajna. Super na romantyczne wieczory we dwoje.
cymru_na_wygnaniu
Nie wiem czy graja to w PL ale po kumotersku polecam plytke szkotki Amy Mcdonals probka przeboju z tej plyty tutaj: https://www.7digital.com/artists/amy-macdon...s-the-life-(3)/.
aluc
Dig, Lazarus, Dig!!! czyli nowy Nick Cave & The Bad Seeds

jadę na berliński koncert NC (bardziej ogólnietowarzysko niż muzycznie), prowodyr całej akcji po kupieniu biletów powiedział, że jakoś się do tej nowej płyty nie może przyzwyczaić, a mnie ona kompletnie zaczarowała i uwolnić się od niej nie mogę
Adriannna
Za to ja polecam wszytstko Erykach Badu i Johna Legend.

Poza tym z calkiem innych klimatow Gotan Project.

Oczywiscie z racji mojej ogromnej milosci do Brazylii i brazylijskich artystow uwielbiam Caetano Veloso (ten kto widzial "Porozmawiaj z nia" Pedro Almodovara bedzie wiedzial o kogo chodzi), Ane Caroline, Tribalistas.
Meggi
Ja właśnie słucham w parcy płyty "My Winter Storm" Tarji Turunen ( byla wokalistka Nightwisch) bardzo lubię jej głos, ale płytka ciutke monotonna icon_sad.gif No za mało powera daje icon_wink.gif ale nadal będe jej słuchac najwyżej uspię klientów 06.gif
vika
A ja polecam dodatkowo Evę Cassidy- wszystko, fantastyczny głos!

i Davida Coverdayla koncert Unplagdd z Tokyo!
Orinoko
CYTAT(cymru_na_wygnaniu @ Tue, 18 Dec 2007 - 15:18) *
Nie wiem czy graja to w PL ale po kumotersku polecam plytke szkotki Amy Mcdonals probka przeboju z tej plyty tutaj: https://www.7digital.com/artists/amy-macdon...s-the-life-(3)/.

Graja, grają, tez polecam Amy, a do tego plytke zespolu Oh Laura oraz najnowsze moje odkrycie (no, meza) Duffy - swietna jest!!!! 06.gif
naples
Ja tam lubie rozna muzyke, siedzac na internecie slucham glownie radia internetowego.
Zas z plytek, to uwielbiam U2 !
Choco.
CYTAT(jully @ Tue, 06 Mar 2007 - 23:29) *
No to jeszcze dwie płytki popularne, ale fajne icon_smile.gif
1. Ive Mendes
2. Katie Melua "Piece By Piece" (strasznie śmieszny tytuł jak przeczytał mi go ktoś, kto ni w ząb angielskiego nie znał icon_smile.gif )


Bardzo lubię.
U nas ostatnio najczęściej brzmi Tierra Negra "Turn of the tide"
użytkownik usunięty
Michael Buble ostatnio u mnie pobrzmiewa. Przyjemny głos.
aluc
widzę, że reaktywacja icon_smile.gif

Czesław Śpiewa - dla mnie odjazd pełen
Nick Cave (he he) tym razem rządzą Grinderman, The Lyre of the Orpheus i Abbatoir Blues
w celu odrabiania zapóźnień kupiłam Amy Winehouse - i jakże ma zachwycać, skoro nie zachwyca? nie wiem, o co całe halo icon_rolleyes.gif ale słucham, może się przyzwyczaję
użytkownik usunięty
CYTAT(aluc @ Fri, 19 Sep 2008 - 18:05) *
widzę, że reaktywacja icon_smile.gif

Czesław Śpiewa - dla mnie odjazd pełen
Nick Cave (he he) tym razem rządzą Grinderman, The Lyre of the Orpheus i Abbatoir Blues
w celu odrabiania zapóźnień kupiłam Amy Winehouse - i jakże ma zachwycać, skoro nie zachwyca? nie wiem, o co całe halo icon_rolleyes.gif ale słucham, może się przyzwyczaję

A ja Amy słuchać nawet lubię, gorzej oglądać 37.gif
Pogoda
A ja prawie nie wierzę w to co napiszę - polecam ostatnią płytę Natalii Kukulskiej... Na prawdę niezła płyta!!! ;-D
zilka
A ja właśnie kupiłam Marię Awarię i bardzo... smacznie się jej słucha.
użytkownik usunięty
CYTAT(zilka @ Sat, 20 Sep 2008 - 09:58) *
A ja właśnie kupiłam Marię Awarię i bardzo... smacznie się jej słucha.

o fajne to
aluc
na Marię mam nieludzką ochotę, w poniedziałek nabędę zatem
zilka
Przeczytałam wywiad z Peszek w WO i żałuję, wolałabym go nie czytać, negatywnie wpływa mi na odbiór płyty, co za bufoniarstwo.

Ale kobiety-pistolety pyszne, dalej słucham. Natomiast ja się specjalnie nie znam ale śpiewać to ona raczej nie umie, za to aranżacje fajne.
aluc
eee, ona jest cudownie pieprz.nięta icon_smile.gif
przeczytaj jeszcze wywiad z Najsztubem w Przekroju, IMHO lepszy, bo Najsztub lepszy
zilka
CYTAT(aluc @ Sat, 20 Sep 2008 - 20:53) *
eee, ona jest cudownie pieprz.nięta icon_smile.gif
przeczytaj jeszcze wywiad z Najsztubem w Przekroju, IMHO lepszy, bo Najsztub lepszy


Też czytałam, po nim kupiłam płytę, łaska pańska że w takiej kolejności bo po tym w WO bym nie kupiła.

Generalnie wczoraj przejechałam z Łeby do Krakowa a dzisiaj jeszcze do domu, niewiele jest aktualnej prasy której nie czytałam 29.gif
Ciocia Magda
Ja czytałam wywiad z Peszek w Zwierciadle i teraz zaglądając do ostatnich WO rzuciło mi się w oczy, że podobne teksty. To może lepiej w ogóle nie czytać?

PS: po lekturze WO stwierdzam, że lepiej było nie czytać Zwierciadła
helvetia
a dla ludzi lubiacych muzyke etniczna polecam slowianskie rytmy Lao Che " gusła"
Tusiol
Maria Awaria na zmianę z Czesławem non stop. Zaczynam dzień od Czesława, poprawiam Marią i żwawym krokiem wchodzę do pracy.

Ale tak odjechanej płyty jak Maria to dawno nie słuchałam.
Orinoko
A ja na spokojnie i jesiennie, ale melodyjnie: Fine Frenzy
amania
Ja chyba w ogóle nie powinnam się wypowiadać, bo słucham tylko tego co mąż włączy i najczęściej wyłączam to co włączył zaraz po jego wyjściu. Ostatnio jednak nie wyłączyłam Amy Winehouse, więc to już zdecydowanie coś icon_wink.gif
lena77
Amy Winehouse uwielbiam...sluchac, szczegolnie plyte Frank.
Wywiad z Maria Peszek czytalam, taka ciekawostka dla mnie. Slyszalam ja na jakiejs gali, nie pamietam, rozdania nagrod Cogito, czy cos takiego. Spiewaczka z niej kiepska.
Grace Kelly
Cassandra Wilson - New Moon Douther - cudo płyta
Tom Waits - Alice i Real Gone (no i reszta też icon_wink.gif
Iron & Wine - Woman King
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.