To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ProszÄ™ o rade :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

asiorek82
Witam wszystkie mamy alergików!
Mam straszny problem,straszny bo już się cieszyłam że alergia mineła,moja 22miesięczna Natusia od 1,5tyg ciężko chora katar kaszel taki że mało płuc nie wypluje nie chce jeść i oczywiście szorstkie nóżki ale tak na udach i łydkach a nie w pachwinach i rączki ,buzia też nieciekawa i gdzieniegdzie czerwone szorstkie plamki.Jakieś 3tyg. temu sytuacja podobna tylko jednodniowy katar, kaszel brak apetytu wówczas gardełko było lekko zaczerwinione dostała antybiotyk w razie pogorszenia ale się nie przydał wówczas,za to podałam jej go w niedziele bo od środy to samo tylko katar straaaszny,brała go 4dni i zero efektu i dałam jej wczoraj Zyrtec na noc i sama w to nie moge uwierzyć rano się obudziła bez kataru i nie kaszle,już sama niewiem co mam myśleć czyli jednak alergik? Dziewczyny co ja mam robić bo już głupieje dieta? czy to wziewna ?szkoda mi ją faszerować tymi wszystkimi lekami icon_cry.gif tak bardzo się martwie.Poradzcie coś prosze.
irminka2
Nie chcę Cie dobijac , ale przede wszystkim należy Ci się opr..za podanie antybiotyku bez decyzji lekarza. Nasz pediatra jeśli zapisuje cos na wszelki wypadek i tak najpierw każe mi zadzwonić i powiedzieć co sie dzieje i ewentualnie przyjechać i dopiero podejmuje decyzję o podaniu antybiotyku.
A kataru i lekko zaczerwienionego gardła nie leczy sie od razu antybiotykiem.
Jesli ma szorskie nóżki i plamki może to być na tle alergicznym, więc przede wszystkim dieta. Mojemu Wojtusiowi odstawiałam mleko, kakao, czekoladę ,cytrusy. Skórę nawilżać- są w aptekach różne kremy, dobry efekt daje dolanie oliwki dla niemowląt do kapieli.

Irmina
mario29
Opinane przez ciebie objawy to na pewno alergia i nie zwlekałabym z jak najszybszym pójściem do lekarza. Nam alergolog wytłumaczył, ze skóra szorstka to mały problem ale najniebezpieczniejsze są: wymioty, zaparcia, biegunka, męczący kaszel- zwłaszcza w nocy i nieustanny katar. Te objawy nie świadczą o alergii wziewnej bo tak samo organizm reaguje na alergeny pokarmowe.icon_smile.gif
Amelka jest na rygorystycznej diecie eliminującej, mleko (nawet sojowe), produkty pośrednie zawierające mleko, jaja, kurczak, ryby, cytrusy, orzechy i jeszcze wiele innych produktów.icon_smile.gif
Do tego smaruje ją robioną maścią cholesterolową 2 razy dziennie a po kąpieli całe jej ciałko natłuszczam właśnie ta maścią. Używam też kremu Elidel jak ma wysypkę na rączkach czy nóżkach.

Musisz być konsekwentna w przestrzeganiu diety bo naprawdę da się z tym żyć i my jesteśmy tego przykładem:-)

Życzę powodzenia w zdiagnozowaniu opisanych przez ciebie objawów i głowa do góry bo nie będzie tak źle. icon_smile.gif

A irminka2 ma racjÄ™ - nigdy nie podawaj dziecku antybiotyku bez konsultacji z pediatrÄ…,icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.