To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zbiornik na szambo

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

domi
Radziłam się juz kilku osób i otrzymywałam różne odpowiedzi. Chciałabym założyć zbiornik na szambo na działce. Niestety koszta są dla mnie za wysokie więc wykombinowałam cos innego. Chcę umiescić zbiornik pod fontannę (może służyć pod szambo). Moje pytanie dotyczy litrów. Otóz profesjonalny najmniejszy zb. na szambo ma 3000 l, natomiast ten zbiornik, który chce zamontowac ma 1600 l. Na działce zawsze przebywa moja mama w okresie czerwiec-sierpień. Natomiast inne osoby dojeżdzają do niej na weekendy. Ten zbiornik byłby używany tylko jako szambo, na ścieki wodne z kuchni jest osobny zbiornik. Dlatego ciekawa jestem, czy te 1600 litrów starczy na 3 m-ce ? Jak myślicie?
Może któraś z was orientuje się jaka powinna być odległosć wc od jeziora? A takze jaki długi wąż ma samochód do wypróżniania szamba? Od tego zalezy, w którym miejscu mam postawić wc.

Za wszelkie rady dziekuję z góry icon_smile.gif .
Mika
ja mogę w sprawie węża szmabiarki napisać wink.gif
wiesz jak długi jest zbiornik szambiarki? no -to średnio wąż ma podwójną lub potrójną długość (najczęściej podwójną)
zazwyczaj podjeżdżają dość blisko (ok 5m od szamba)
1600l to raptem 1,6m sześciennego - nie za dużo
obawiam się,że na 3 miesiace może być mało
ja mam miejskie szambo/wodę,widzę po rachunkach,że schodzi ponad 20m wody na kwartał (na 4 osoby)

a nie możecie wymurować szamba?
albo kupić samooczyszczające czy jakoś tak? (coś mi dzwoni tylko nie pamiętam o co z tym samooczyszczniem chodzi)
domi
Niestety szambiarka nie podjedzie zbyt blisko bo domek jest w lesie. Musi stanąć przy drodze, wyciągnąć węża i wybierać szambo. Dlatego mnie interesuje jak daleko może go pociagnąć. To istotne bo jak postawię za daleko kibelek to nie mam jak wypróżnić szamba. Z tego co się dowiadywałam to podobno moze wyciągnąć na 30 m, chociaż to nie jest pewne.
1600 l to mało jesli się bierze pod uwage miejskie zużycie. Dlatego napisałam,że woda od zlewozmywaka odprowadzana będzie do innego zbiornika. Do tego tylko wejdą odchody . Wc ma stać na dworzu bo domek znajduje się przy samym jeziorze, nie przesunę go a poza tym nie dostanę zgodzy na wkopanie szamba tak blisko jeziora.
Wymurowanie będzie mnie kosztowało tyle samo co żywiczne oryginalne szambo z atestem. A do tego więcej pracy bo musze mieć ekipę co mi to wymuruje, a takowej nie mam.
Samooczyszczające to w ogóle wydatek z kosmosu a poza tym nie sprawdza się nad jeziorami i na lesnym terenie. Drenaże są tam zabronione.
Mika
tylko bierz pod uwagę,że dochodzi jeszcze kąpiel
to zeżre najwięcej wody + ok.5l za każdym spuszczeniem wody icon_wink.gif
domi
Nie będzie kapieli bo to będzie tylko wc (taki z serduszkiem tylko bardziej luksusowy wink.gif ). Prysznic jest w domku i woda jest odprowadzana do tego samego zbiornika co ze zlewu czyli innego wink.gif .
Mika
aaa no to jak sam sraczyk to powinno starczyć
tylko z tą szmbiarką podzwoniłabym po firmach i popytała jak blisko podjechać muszą,bo jak widzę to jak wybierają u sąsiadów to krótkie te rury maja i blisko podjeżdżają
vessw
[edit: moderacja]
miskap
Wszelkie rady cenne, nawet po ośmiu latach 06.gif
Vefehgehrs
polecam zawory zwrotne klapowe warto sobie właśnie takie coś zastosować przy szambie dla bezpieczeństwa żeby nie było problemu z jakimś przeciekiem.
guldasz
możecie mi polecić jakieś solidne zbiorniki na szambo z tworzywa sztucznego ? Będę bardzo wdzięczna bo mąż szuka i znaleźć nie możemy odpowiedniego.
Karii1
polecam ci zbiorniki 1000l cena świetna w porównaniu do innych, jakość wykonania również.
śrubka
Na pewno warto byłoby poszukać w sieci jak mi się zdaje
bakier
Według mnie bakterie do szamba to bardzo dobre rozwiązanie, by przydomowa oczyszczalnia była jeszcze bardziej ekologiczna.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.