To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zaparcia a twrdniejacy brzuch

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

brzuchacz
czy moga miec te dwie dolegliwosci zwiazek ze soba??
kethry
ja miałam takie zaparcia, że aż dostawałam skurczy jelit, okropnie bolesnych. nospa mi życie ratowała. polecam siemię lniane, codziennie.
ifoni
A próbowałaś suszonych owoców (śliwki, morele)? Albo szklanka wody przed śniadaniem? To pomaga na zaparcia. Ja ostatnie 3 m-ce ciąży leżałam w łóżku, lekarka poleciła mi syrop duphalac (częściowo pomógł), a jak nie to czopki glicerynowe.... ale to już ostatecznie.
Pozdrawiam.
I.
margot26
Ja polecam na czczo zjeść jabłko i wypic szklankę letniej wody przegotowanej. Też miałam problemy podczas wizyt w toalecie. Próbowałam jeść na czczo activię. Pomogła (jak w reklamie - po 14 dniach) ale tylko na kilka tygodni, bo później sie chyba mój brzusio przyzwyczaił i znowu się zbuntował. A teraz wcinam z samego rana jabłko i jest DUŻO lepiej!
Pozdrawiam.
Kamcia17
Ja niedawno wyszlam ze szpitala. I lezala ze mna na sali babka ktorej twardniał brzuch (dawali jej fenoterol) i miala tez zaparcia. I te dwie sprawy nie mialy ze soba nic wspolnego... A w szpitalu byla przez twardniejacy brzuch tak jak ja i pozostale kobitki na patologii ciąży(twardniejacy brzuch to sa skurcze). Ogolnie jesli twardnieje brzuch to laduje sie z tym w szpitalu bo te skurcze moga byc coraz czestsze i mozna wczesniej urodzic:/ W ktorym tyg ciazy jestes???
mamaali
kamcia ja mam dość czesto skurcze, tzn codziennie, ale nie przez cały dzien, zaledwie kilka dziennie, jak mam kilka z kolei to biore magnez jedna tabletke,lekarz mowi ze to nic groznego, w pierwszej ciązy przy takich objawach tez leżałam w szpitalu, jak jest u Ciebie?, kiedy Cie skierowali do szpitala?
alanis
dziewczyny u mnie na zaparcia działa ciermne pieczywo najlepiej z ziarnami słonecznika, poza tym jabłuszka a moja ginekolog w razie sytuacji podbramkowej poleciła mi czopki ponoc baaardzo skuteczne - Eva qu
Kamcia17
Mamaali do szpitala to ja pojechałam sama. Mój gin na te skurcze nie kazał mi brać magnezu tylko fenoterol i powiedział że jak mi nie przejdzie to mam iśc do szpitala... no i poszlam bo nie przechodzilo. A w szpitalu też dostawałam fenoterol, ale podwojna dawke i dożylnie icon_confused.gif I teraz jest wszystko ok. A tych skurczy też nie miałam wcale takich dużych. Na pierwszym KTG sięgały góra do 12. A i tak musiałam leżeć w szpitalu. A już takie mocne skurcze miałam w drugi dzień jak odstawili mi fenoterol dożylnie i przeszli na tabletki. To wtedy miałam na KTG do 50 icon_confused.gif To są dopiero skurcze icon_confused.gif Ale po zastrzyku w tyłek mi przeszły i dotąd nic nie mam... No ale jak mówiłam na początku przyjęli mnie nawet z takimi małymi skurczami... bo potem mogło być coraz gorzej icon_confused.gif
mamaali
moj lekrz po zbadaniu mnie stwierdzil ze nie musze brac fenoterolu, bo szyjka macicy jest ładnie uformowana, i wystarcza magnez, ja lezałam w szpitalu przy pierwszej ciązy ok 16 tyg, z innego powodu zostałam przyjęta ale miałam tez skurcze i dostawalam własnie chyba magnez w kroplówce, pozniej miałam skurcze dopiero w 37-8 tyg, lezalam w szpitalu, ale same mineły, i 10 dni pozniej urodziłam
kethry
ha, podejrzewam, że u różnych kobitek to są po prostu różne skurcze - u jednych kurczy sie macica i wtedy skraca sie szyjka i może to być niebezpieczne, u innych (np. u mnie ) to były skurcze jelit, związane z zaparciami, nic nie miały wspólnego z ciążą, dlatego lekarz nie widział zagrożenia.
mnie pomaga siemie lniane.
Mięta
Miałam ten sam problem. Polecam sliwki suszone z jogurtem, a jak to nie daje rady to jest syrop, ktory brałam w obu ciażach zalecany przez ginekologów Lactuloza, mi pomagał.
Ale oczywiscie poradz sie swojego ginekologa z tym syropem, nic na własną rękę

No i jeszcze możesz spróbować sobie mieszanki ziołowej Jeliherbs. Jest zupełnie bezpieczna dla kobiet w ciązy, tak wiec nie musisz sie tutaj o nic obawiać. https://kredensziolowy.pl Można dostać tutaj

Można przyjmować w ciąży, badzo dobrze reguluje pracę jelit.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.