To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Materac do sypialni - jaki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka*
Mam nowy dylemat w zwiÄ…zku z kupnem nowego, wiekszego mieszkania icon_smile.gif
Jaki materac kupic do łóżka?? W koncu bedziemy miec prawdziwą sypialnie i........ co jest najlepsze? Co nie skrzypi po paru tygodniach? Materace mają tak zróznicowane ceny........ ale czy warto przepłacac? Czytałam że te , które mają sprezyny w osobnych kieszonkach nie skrzypią - czy faktycznie?

Szczególnie czekam na wypowiedzi tych, którzy spią na swym materacu juz pare lat i nadal są zadowoleni - mają lepszy punkt widzenia do oceny
Agnieszka.zg
no ja już od chyba 5 lat mam taki materać kieszonkowy on się zowie czyli każda spręzyna osobno, faktycznie śpi się dobrze, materac się nie odkształcił i co najważniejsze jak się druga osoba przewraca na bok to ty spiąc obok nie czujesz tego własnie przez te kieszonki bo każda pracuje osobno , ja jestem zadowolona z niego i faktem jest że sporo za niego zapłaciliśmy wtedy kosztował coś ponad 800zł.
poza tym niby jest że jedna strona jest letnia a druga zimowa ale jakoś do tej pory nie wiem na której śpię. wink.gif
katiek
My mamy sprężynowo-kokosowo-piankowy. Służy nam już prawie 6 lat i naprawdę jest fajny. Kieszonek na sprężyny nie ma, ale nie skrzypi. Jak mąż się przerwraca to nie czuję, bo materac jest naprawdę duży. Trzeba tylko pamiętać żeby kupić ciut twardszy niż ten od razu pasujący (tu polecam udanie się do sklepu w którym będziecie mogli się kłaść na materacach, przewracać z boku na bok-ogólnie je sprawdzić). A po zakupie przewracać go co kwartał-pół roku.
Agnieszka*
Z tym przewracaniem sie na materacach w sklepie to mamy problem - to nie Warszawa i nie wiem czy gdzies tak mozna.
Kanapy, wersalki stojÄ… ale materace..... a moze nie zwracalam uwagi..... wink.gif
Cleo
Wlasnie my tez juz kupujemy wreszcie materac. Wstepne psozukiwnaia robilam pare miesiecy temu, ale raczej polegalo to na czytaniu/sluchaniu opinii uzytokwnikow. Osobiscie nie macalam w sklepach, nie kladlam siÄ™ itd.
Teraz tez kupimy przez net. Chcemy miec duzy, tak zeby dzieci mogly sie z nami walkowac- 200x 200 . Do tego chcielsmy rame, ale trudno dobrac i jeden sklep zaproponowal nam...przykrecenie samych nozek do stelaza icon_exclaim.gif moze to jest pomysl?

Tez nie wiem, czy kieszonkowy czy inny wybrac. na pewno wybierzemy ze strona 'letnia' i 'zimowa' i najlepiej z jakas 'antyalergiczna' opcją. W sumie doszlam do wniosku, że kazdy materac bedzie dobry, wiec za kryterium postawilam sobie cenę: musimy zmiescic sie w okreslonej kwocie z materacem tak duzym, stelazem i ramą.

Tylko sie zastanawiam, jak oni mi wtłoczą ten wielgachny materac do mieszkania?! od drzwi przez wąski przedpokój skręcający?..hmmktos juz to praktykował?
Tuni
Cleo, a ten stelaż to skąd?
Kocurek
Materac nie skrzypi, nawet jak nie ma sprężyn w kieszonkach, skrzypi łóżko icon_wink.gif
My mamy bonellowy, czyli właśnie z kieszonkami, ma on dwa stopnie twardości, jest z pianki, spręzyn, i kokosu. Ja stawiałam przede wszystkim na kokos, lubię w zgodzie z naturą, i lubię twardo mieć. Kupiłam w Abrze, kosztował coś koło 700 zł.
Agnieszka*
Kocurku to wazna uwaga jak dla mnie - ja własnie myslałam ze to sprezyny skrzypią, bo co ma skrzypiec w takim drewnianym stelarzu??

SÅ‚uchajcie, a materac dobry i wygodny to zawsze sprezynowy? Inne to chyba szybko sie odksztalcajÄ… czy jak?

Ja wlasnie gdy myslałam o szerokosci to nigdy o dzieciach !! Dzieci mają spac u siebie. Jak nam sie bedą miesciły to pewnie zgodzimy sie na ich obecnosc dla swietego spokoju a jak sie zgodzimy raz to będzie i drugi....... o nie!! z dziecmi spac nie bedziemy jak i nie spimy teraz icon_smile.gif
Adusiowa Mama
CYTAT(Agnieszka*)
Z tym przewracaniem sie na materacach w sklepie to mamy problem - to nie Warszawa i nie wiem czy gdzies tak mozna.
Kanapy, wersalki stojÄ… ale materace..... a moze nie zwracalam uwagi..... icon_wink.gif


Możesz poprzewracać się na materacach w Vega Meble icon_smile.gif
Są też w Jusk wystawione, poza tym w każdym sklepie gdzie są sypialnie na sprzedaż można testować materac...
Powodzenia w testowaniu icon_smile.gif
Agnieszka*
O jak fajnie icon_smile.gif
To musze tylko załatwic opieke dla dzieci i wybieramy sie na testy icon_smile.gif
Kocurek
Szczerze powiedziawszy, ja wolałabym miec materac piankowo - kokosowy bez sprężyn, ale nie produkują takowych na wielkie łóżka w stosownych grubościach.
Spotkać można za to materace z jakiegoś badziewia podobnego do pianki, tylko bardziej silikonowatego w dotyku (to się jakoś nazywa) są antyalergiczne, bardzo wygodne i ponoć same zalety, ale przeokropnie drogie - na nasze łózko kosztowałby drugie tyle niż ten, co kupiliśmy. No a ja jestem jednak zwolenniczką natury, i lubię dajmy na to kokos pod tyłkiem wink.gif
Swego czasu na plenerze letnim studenckim w przeokropnej dziurze o malowniczej nazwie Dylągówka (tanio miało być) spałam na sienniku - cudownie pachniał sianem właśnie icon_lol.gif wink.gif
aluc
skrzypi łóżko - potwierdzam icon_smile.gif przy czym zdaniem stolarza, co nam robił aktualne łóżko (co to przy okazji się przekonaliśmy, że to nie materac nam skrzypiał), skrzypią łóżka z litego drewna, z płyty meblowej dobrze zrobione skrzypieć nie mają prawa (mamy z płyty z naturalną okleiną, nie skrzypi jako żywo)

mamy piankowo-sprężynowy kieszeniowy, na takim sprężynującym drewnianym stelażu
Agnieszka*
Ja kokosowego nie chce. Kokos ma mój maluch i to jest twarde i tyle. Ja za twardą naturą nie jestem icon_wink.gif
anuÅ›
Eeee materac tez może skrzypieć icon_confused.gif Ostatnio kupiłam łóżko na allegro i za małe pieniądze facet dodawał materace do niego. Tylko, że te materace - niby niemieckie super hiper a nie dość , że skrzypią, to jeszcze szeleszczą icon_eek.gif Szlag mnie trafia i pilnie poszukuję czegoś porządnego, cichego i dostatecznie twardego... icon_twisted.gif A mam pewność, że to materac, bo wypróbowałam go jak leżał na podłodze... icon_rolleyes.gif
Mamamona
ranyjulek, z materacem to wcale nie jest za łatwo. my mamy kieszonkowy, 7 strefowy, wspaniały, dopasowujący się do obciążenia............. i oboje nas boli kręgosłup rano. oboje mamy zawodowo skręcone kręgosłupy, ale ten materac to dla nas największa porazka.
szukam teraz materacy w dziale rehabilitacja, ale prawda jest taka, że musiałabym w sklepie spać, aby wiedzieć czy materac jest dla mnie dobry.
poprzedni mieliśmy z ikei - nie polecam. ten kupiliśmy w sklepie z materacami, ale nawet dwugodzinne przewalanie się na materacu NIC nie pomogło.
i wciąż jestem w kropce, wciąż szukam materaca.
zdaje się, że materac należy raz na ileśtamlat wymienić, ale w naszym wypadku wychodzi, że zmieniamy go raz na pół roku icon_rolleyes.gif
Cleo
No wlasnie - tez doszlam do wniosku, ze trzeba by pospac przez tydzien w sklepie, zeby naprawde stwierdzic, ktory dobry!
Mnie juz na kazdym boli kregoslup, nie wiem jaki wybrac. Na razie mysle, ze kokosowy za twardy, ze chyba te kieszonkowo-sprezynkowe sa ok. A w ogole nie bralam pod uwage bonellowych, bo mi NIC to nie mowi, a tu czytam, ze niektore z Was polecajÄ…... to moze wlasnie taki?
Mam tylko aprę dni na podjęcie decyzji!

#dodatkowo nie mogÄ™ znalezc ramy na ten moj 200x200 icon_rolleyes.gif i moze faktycznie wybiorÄ™ opcjÄ™ pt: nozki przytwierdzone do stelaza obciagnietego materacem? ktos tak ma??
iwo1
My kupiliśmy nasz tydzień temu w sklepie rehabilitacyjnym.
Zdecydowaliśmy się na sprężynowo kokosowy ale kilka dni trwało zanim nauczyłam się na nim spać ,twardy pierońsko no ale zdrowy ...
Nie był wcale drogi,firma polska z Orzesza .
Pani w sklepie powiedziała że materace letnio zimowe to taki chwyt i że różnica nie jest odczuwalna
Podobno raz w miesiącu trzeba zmieniać materac tzn.obracać żeby się nie wyleżał.Skończyłam remontować sypialnię i teraz to moje ulubione pomieszczenie w domku .Pozdrawiam
I
Kocurek
CYTAT(iwo1)
Pani w sklepie powiedziaÅ‚a że materace letnio zimowe to taki chwyt i że różnica nie jest odczuwalna  
I


Zgadzam się z powyższym. To ewidentnie chwyt reklamowy. Zimowo - letnio to sie kołdrę zmienia, i to powoduje odczuwalną zmianę spania, nie strona materaca.
Mamamona, to, że was boli kręgosłup po spaniu, to swiadczy o niedobraniu materaca, tylko trudno w sklepie spać...
A może gorczycowy, zdrowotny?
Cleo
O to ceikawe co o tych stronach mowicie! myslalam, ze to ma sens- welna na zimÄ™, lekka bawelna czy cos tam na lato... mowcie, mowcie dalej, bo musze cos wybrac w koncu! a moze jakis sklep/marke polecicie?
Cleo
Wybralam, zamówilam, czekam:) ufff
iwonawawa
najlepsze materace robi NIKKEN - rewelacja i juz , podobnie garnki i rekawiczki na zime...
Tuni
Åšpi ktoÅ› na lateksie?
Do tej pory byłam zdecydowanan na sprężynowy ale od kiedy poleżałam w sklepie na lateksowym, zastanawiam się czy nie wybrać własnie takiego.

A strefy? Sprawdzają się? A co jeśli dwieśpiące na takim materacu osoby są różnego wzrostu?
truska
Ja nie spie na lateksowym ,
ale słyszłam ze jest super,
zresztą cena mówi sama za siebie 03.gif
Tuni
Dzięki za odpowiedź icon_smile.gif

Jednak ceną bym się nie sugerowała, niestety nie zawsze idzie w parze z jakością- przekonałam się o tym już nie raz.
sbhdh
Najgorszym wskaźnikiem jakim można się kierować przy zakupie materaca to cena. Za kilka złotych kupisz kiepskiej jakości produkt, który po niedługim okresie użytkowania trzeba będzie po prostu wyrzucić. Ja radzę kierować się głównie komfortem bo jeśli materac będzie niewygodny nie będziemy codziennie rano budzić sie wypoczęci.
klaudia.mil
Dobry materac to podstawa dobrego snu dlatego nie warto na nim szczędzić. Dobrze,że na (reklama) oferuje wiele ciekawych modeli. Ja wybrałam model Ortho Ruby marki Senpuro i jestem z niego bardzo zadowolona icon_wink.gif
Kayelos
Witam może mi ktoś pomóc jaki wygodny materac wybrać? Szukam jakiejś dobrej konrektnej sprawdzonej firmy, jesli ktoś coś wie to niech pisze tutaj , z góry dzięki.
Karii1
Sprawdźcie komfortowe materace kieszeniowe poznań. Wysoka jakość wykonania, przyzwoita cena a do tego zapewniają przyjemny wypoczynek w ciągu dnia, wiem o czym mówię, sam korzystam icon_wink.gif
Fabar
Ja jakiś czas temu kupowałam materac lateksowy janpol i jestem naprawdę zadowolona, są bardzo wygodne i świetnie wykonane.
werkyz
Moim zdaniem warto zainwestowac w porządny materac lateksowy. Warto, nie dość, że jest mega wygodny to wystarczy nam na wiele wiele lat. Ja kupowałam swój obecny tu: https://www.warszawa.materace.info/
Rupiorr
Witam serdecznie możecie polecić jakiś ekskluzywny materace do spania wygodny na jakie firmy według was warto zwracać uwagę? Z góry dzięki za info ! Pozdrawiam.
mammaFRANKA
Piankowy materac jest moim zdaniem najlepszy. Tylko pod warunkiem, że jest zrobiony z gęstej pianki, musi być wystarczająco elastyczny. Ja zamawiałam przez internet, ze strony https://hilding.pl. Wzięliśmy z mężem duży materac z myślą, że często będziemy spali w łóżku z naszym synkiem. Póki co materac nam się sprawdza bardzo dobrze już trzeci rok. W razie czego mamy 15letnią gwarancję ale na razie się nie zanosi na reklamowanie.
Blare
Jakiś czas temu, po remoncie sypialni wymieniliśmy też materac na nowy. Nie wiedziałam na jaki się zdecydować, szukałam informacji, porównywałam itp. W końcu kupiliśmy materac z Sheepo (Albert Plus) lubię twarde materace (moje plecy też!) a ten jest idealny, sylwestka jest dzięki niemu idealnie zamortyzowana.
kubek
Od doboru materaca znacząco zależy jakość naszego snu. Przede wszystkim musimy poznać różne rodzaje materacy, aby dostosować go do do naszej sylwetki i potrzeb. Polecam w tym celu przeczytać artykuł o doborze materaca, na https://www.pinesska.pl. Nie powinniśmy dać się namówić w sklepie na rozwiązanie, które może sprawdzi się u kogoś, ale dla nas będzie nieodpowiednie, bo zwyczajnie nie każdemu będzie odpowiadał ten sam materac.
muppet
super jest to łóżko ze zdjęcia. Ale ja mam obawy co do tych tapicerowanych.
eliza87
Warto wybrać materac wykonany z pęcherzyków które pokryte są włóknem silikonowym. Dzięki temu uwalniają od ucisku i zabezpieczają przed otarciem. Artykuły ortopedyczne znajdziecie w https://trzymajforme.waw.pl/
snickersika
wygodny i bezpieczny icon_smile.gif duzy wybor jest na https://materacyk.pl/ i sa w dobrej cenie
śrubka
Ja mam dosyć miękki materac, kupowałam w Ikei i w sumie się sprawdza.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.