To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Senność

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Beata Białystok
Senność męczy mnie już od kilku miesięcy, ale ostatnio jest nie do wytrzymania. Zdarza mi się zasnąć na siedząco np. w czasie oglądanie telewizji, a w czasie jazdy samochodem to już norma. Pół biedy jak jadę jako pasażer, ale w sobotę ledwie udało mi się przejechać 100 km za kierownicą i nie zasnąć. Kawa na mnie wogóle nie działa. Czasami zaczynam "kontaktować" dopiero koło południa, więc w pracy różnie bywa icon_confused.gif To jest normalny horror icon_confused.gif
Może brakuje mi jakiś witamin czy czegoś? Sama już nie wiem icon_sad.gif
malinowa i Malina
Spróbuj zbadać sobie poziom cukru, szczególnie jeżeli zdarza ci sie np obudzić w nocy jeść coś. Nic innego nie przychodzi mi do głowy - niski poziom cukru.
Beata Białystok
W nocy nie wstaję jeść, ale ostatnio zauważyłam, że jak dłużej nie jem, to mam również zawroty głowy. Poziom curu zawsze miałam w normie, ale ostatni raz badałam około roku temu.
kasiarybka
Beata, ja myślę, że to po prostu jesień idzie i usypia wszystkich icon_smile.gif
Druga rzecz jaka mi do głowy przychodzi to niedoczynność tarczycy......
Zrób badania, wszystkie wyniki.....potem zobaczysz, może faktycznie masz niedowitaminizowany organizm.
Guśka
Mi też do głowy przyszła niedoczynność tarczycy, cukier no i może anemia, człowiek wtedy taki padnięty jest, przynajmniej ja icon_sad.gif
magusia
A u mnie senność szła w parze z dobrymi wynikami badań krwi. icon_confused.gif Obecnie jest troszkę lepiej odkąd zaczęłam codziennie zażywać Vita-Fem oraz preparat ziołowy silica ( paznocie, skóra, włosy), jednakże udało mi się zasnąc u fryzjera podczas modelowania icon_smile.gif
eHermiona
CYTAT(żona)
Spróbuj zbadać sobie poziom cukru, szczególnie jeżeli zdarza ci sie np obudzić w nocy jeść coś. Nic innego nie przychodzi mi do głowy - niski poziom cukru.

Danusiu, gdyby ta senność była przez nieprawidłowy poziom cukru, to na pewno byłby on za wysoki, a nie - za niski i byłoby jeszcze parę innych niepokojących objawów.

Pozdrawiam,
icon_smile.gif Monika
malinowa i Malina
U mnie własnie tak się objawia niski poziom cukru.
lea
koniecznie przebadaj hormony tarczycy !!!

lea
domi
A może to skutek brania tabletek antykoncepcyjnych?
Beata Białystok
CYTAT(domi)
A może to skutek brania tabletek antykoncepcyjnych?

Nie to nie to. Tabletek antykoncepcyjnych nie Å‚ykam.
Beata Białystok
Zrobiłam wyniki. Cukier mam w normie, morfologia w porzadku, na tarczycy wykryto guzki. Podejrzewają zapalenie tarczycy, ale nie wiem co to takiego. Teraz czekam jeszcze na wyniki z badania poziomu hormonów tarczycy.
Eta
No właśnie mam pytanie , może wy wiecie
Ja też jestem od dawna apatyczna senna-mam wszystkie objawy niedoczynności tarczycy, zrobiłam prywatnie badania , pani w laboratoriu powiedziała że zrobimy najpierw podstawowe a jak coś tam bedzie podwyższone to potem spróbujemy dalej,ale ja jej powiedziałam ze chce zrobic badanie na tarczyce a nie na ew. niedoczynność
Badania wyszły w normie, tzn noma była od 0,35 do 5,5 a ja miałam 1,73
Czy to znaczy ze jest ok?
Beata Białystok
Elżbietko jakie badanie robiłaś? TSH? Wyczytałam, że wynik jest zależny od metody badania. Prawidłowe stężenie TSH u osób dorosłych wynosi 2-10 mU/l natomiast prawidłowe stężenie TSH oznaczone ultraczułą metodą radioimmunologiczną wynosi 0,32-5,0 mU/l. Ja odbiorę swój wynik w poniedziałek i zobaczymy co dalej. Jeżeli będzie w normie, to pewnie czeka mnie biopsja icon_sad.gif
ez
Beatko jestem spec od tarczycy chętnie pomogę, również mam guzko na tarczycy.
Beata Białystok
Jutro idę na wizytę do endokrynologa i w końcu odbiorę wynik TSH. Ez zgłoszę się do Ciebie po poradę po jutrzejszej wizycie icon_smile.gif
Coffee
ja jestem zawsze bardzo senna w jesienna pogode , ale nie tylko...zawsze jak jest niskie cisnienie, pochmurno i tak be zycia na dworze...ja czuje sie jakbym cisnienia nie miala...nawet na spacerze na powietrzu czuje jakbym miala przy wozku zasnac icon_eek.gif ale zawsze mialam cisenieni bardzo niskie i zawsze mialam takie pogodowe uzaleznienie,to sie nazywa homeopata? jesli jednak jestes dzien w dzien od miesiecy senna koniecznie przebadaj sie... pozdrawiam
Natasha
Maxim, meteopata, niestety wiem coÅ› o tym.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.