To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dziecko uczulone na mleko oraz jajko

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gogo15
Moj synek ma 21 miesiecy, od 4 miesiaca okazalo sie ze jest uczulony na mleko krowie wiec od tamtej pory pije mleko sojowe.Niedawno robiono mu badania odnosnie alergii na jajko i okazalo sie , ze rowniez jest uczulony.Najgorsze jest to , ze nie nalezy do dzieci , ktore uwielbiaja jesc i teraz jeszcze to icon_sad.gif .Jesli ktos ma podobne problemy ze swoim dzieckiem ...chcialabym jakis porad bo teraz juz nie wiem co on moze a czego nie moze jesc ...tym bardziej ze jajko jest przeciez niemal wszedzie!!Bylabym wdzieczna za kazda informacje icon_lol.gif
Od ponad roku ma tez problemy z sypianiem w nocy , budzi sie kilkakrotnie i czasami ciezko jest go uspokoic... icon_sad.gif
Pozdrawiam icon_biggrin.gif [/b]
gogo15
Bylabym wdzieszna rowniez za jakis przydatne strony internetowe dokladnie zwiazane z tym tematem icon_confused.gif
inercja5
Witam,
moja mała 6 kwietnia skończy 2 lata i też jest uczulona na mleko, jajka a do tego ostatnio okazało się że też na owoce cytrusowe i ziemniaki. Na co jeszcze nie sprawdzałam. Z jedzeniem jest oczywiście duży problem ale można się przyzwyczaić, w sklepach są kluski bezjajeczne i bezglutenow ja często zagęszczam zupkę kaszą manną, a na obiad dostaje ryż albo kaszę (ostatnio kupiłam kaszkę sinlac z niej też można przygotować ciekawe potrawy) i do tego jakiś sosik z mięskiem. A co do mleka to mała pije nutramigen nie daje jej żadnych przetworów mlecznych żadnego masła czy jogurtów nawet najbardziej przetwożonych. My mamy problem z jelitami więc nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek eksperymenty. A mały jakie ma objawy alergii?
gogo15
Witam ponownie icon_lol.gif
Fajnie , ze ktos sie w koncu odezwal bo juz myslalam ze to forum to Forum Duch... icon_lol.gif
Moje malenstwo kiedy odstawilam od piersi w 4 miesiacu po otrzymaniu Humany zaczelo miec problemy ze skora, dostal wypryskow pod szyjka a potem za uszkami i z jakims czasem na innych czesciach ciala , lekarka powiedziala ze prawdopodobnie maly ma uczulenie na mleko krowie i od tamtego czasu pije sojowe .Pare miesiecy temu zrobiono mu badania i rzeczywiscie alergia.Pare tygodni temu dodatkowo doszlo po badaniach ze ma uczulenie na jajka icon_sad.gif Na ciele nic mu sie juz na szczescie nie pojawia od dawna , tylko teraz na bioderku ma pare plamek czerwonych .Te badania na uczulenie lekarka zrobila dlatego ze maly zle sypia , od ponad roku nie przespal calej nocy icon_redface.gif
Budzi sie kilkakrotnie i placze niewiadomo dlaczego , nieraz nawet nie daje sie go uspokoic np pare dni temu obudzil sie ok.3 w nocy i dopiero o 5 zasnal spowrotem icon_confused.gif Niewiadomo czy zwiazane to jest z bolem brzuszka...robilismy usg brzuszka i nerek i wszystko w porzadku , zeby tez raczej nie bo od samego poczatku jak mu wychodzily nie mial zadnych problemow.Jesc tez nie powiem zeby byl smakoszem ...najchetniej doil by butle jadl kaszke i owoce -przetarte.Nawet jak mu sie cos chce dac do raczki jadalnego to patrzy i macha glowka ze nie icon_rolleyes.gif W sumie to teraz jak okazalo sie juz na sto procent ze jajko i mleko i ich przetwory odpadaja ...to jest tego tak duzo ze trzeba kombinowac ...nie bylo by problemu gdyby moj kochany synek lubial jesc icon_eek.gif Jakbys mogla napisac cos wiecej o swojej coreczce tzn jak jest u was z jedzeniem , pare dni temu zrobilam pyszny krem z ziemniaczkow i brokolow , naprawde byl pyszny ...niestety ja go zjadlam icon_sad.gif Znasz jakies sposoby na apetyt?? icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
inercja5
Rzeczywiście coś na tym forum jest bardzo spokojnie ja raczej korzystam z forum gazety.pl podforum alergie. A wracając do tematu moja mała też nie przepada za jedzeniem u nas skutkuje łyżeczka za babcie za dziadka...Jedynie co lubi to rosół, pomidorówkę i ogórkową ale po trzech łyżkach już jej się nudzi. Czasami poprosi o chlebek ale to tylko jeden kęs i koniec. Najczęściej chce próbować to co jem ja a niestety najczęściej nie nadaje się to do jedzeni dla niej. Na śniadanie i na kolację daję jej kaszę na mleku (Nutramigen) ale taką gęstszą nie z butelki.
A Ty jakie mleko dajesz , sojowe ale jak się nazywa. Może mały uczulony jest na soję. Piszesz że miał robione badania na alergie to były testy skórne czy badania z krwi i na jakie alergeny? Na forum gazety modny jest temat pasożytów, dziewczyny sugerują że jeżeli jest podejrzenie o alergie to najpierw powinno zrobić się badania kupy na wszelkie żyjątka bo one mogą dawać podobne objawy. A piszesz że mały ma problemy ze snem może spróbuj pójść w tym kierunku. To mało inwazyjne badanie jak nic nie wykarze to nie zaszkodzi. Sama zbieram się żeby zrobić małej takie badania. Sposobu na apetyt nie mam nawet przegłodzenie małej nie pomogło kiedyś śniadanie zjadła dopiero koło 11 i wcale nie była głodna.
A jak wygląda wasz dzienny jadłospis jak często dajesz małemu jeść? Pozdrawiam
gogo15
icon_biggrin.gif Witam ponownie
Jezeli chodzi o te badania na alergie to mial je robione ze krwi , na soje tez ale naszczescie na nia nie ma alergii, pije humane sl sojowa, ktora kupuje w polsce odkad dowiedzialam sie ile kosztuje dlatego ze mieszkam na stale w niemczech i tu kosztuje paczuszka 10 euro , a ja w polsce place za nia 20 zl.Maly jest mlecznym dzieciaczkiem i mleko i kaszka to jego zycie ... icon_lol.gif
Nasz dzien posilkowy wyglada tak...rano ok 8 mleko butla, ok 11 kaszka,poniej idzie spac i budzi sie ok 14 , staram sie mu po tej drzemce dac obiadek , ze sloiczkow bo tylko to chcial jesc ...ale po tym jak sie okazalo ze na jajko tez ma uczulenie sloiki jego ulubione odpadly bo byly z makaronami i innymi przetworami i mieso kurczaka tez wypadlo z gry icon_sad.gif .Nie wiem dlaczego ale zawsze jak chcialam go oszukac i gotowalam sama nie chcial tego zjesc icon_sad.gif wiec potem dalam sobie spokoj bo konczylo sie to tym ze po takim niechcianym obiadku mamusi nawet na drugi i trzeci dzien mialam problemy zeby go nakarmic nawet jego ulubionym makaronem ze szpinakiem ze sloiczka...ale teraz jakby nie mam wyjscia i odpadlo tyle rzeczy ze musze sama kombinowac...teraz mamy wogole kryzys bo zarazilismy sie grypa zolodkowa i maly w srode wymiotowal cala noc az do zolci , a od wczoraj tj piatku ma biegunke icon_confused.gif Ale mam nadzieje ze ten wirus szybko odejdzie z naszego domku bo maly sie meczy i wiadomo serce sie kraja...
Jesli chodzi o apatet to widze ze nie tylko ja mam taki problem ...chociaz moje dziecko nigdy w zyciu nie ugryzlo chleba icon_eek.gif a nawet bal sie wziasc do reki...
Ale dowiedzialam sie ze mozna dawac multi sanostol z witaminami , ktory tez jest na poprawienie apetytu takze zamierzam sprobowac , nie zaszkodzi a napewno pomoze.
Pozdrawiam , napisz z jakich stron Polski jestescie .Trzymajcie sie cieplo icon_lol.gif
gogo15
...aha na deserek dostaje owoce ale przetarte bo inaczej nie zje ...a kolacja butla mleka icon_lol.gif
inercja5
My jesteśmy ze świętokrzyskiego.
Nie wiem z jakiej firmy dajesz małemu obiadki ze słoiczków bo np. z Bobovity kluseczki nie są na jajku i czemu nie możesz dawać kurczaczka?
Moja mała przechodziła coś podobnego jak miała roczek ale to się nazywało rotawirus.
Życzę Wam dużo zdrówka i mam nadzieję że szybko pozbędziecie się tego wirusa.
Pozdrawiam i daj znać jak się czujecie?
mario29
Nie martw sie bo nie jesteÅ› sama z takimi problemami.icon_smile.gif
Moja jest na takiej samej rygorystycznej diecie eliminującej mleko (krowie, kozie i sojowe), jaja, kurczaka, ryby, cytrusy i jeszcze wiele innych produktów.

Dla mnie najgorsze jest wytłumaczyć dziecku dlaczego nie może jeść jakiegoś produktu gdy widzi jak inne dzieci to jedzą.icon_smile.gif


Inercjo5 icon_smile.gif jak dziecko jest uczulone na jajka to nie może jeść również kurczaka bo znajdują się w nim te same alergeny co w jajku.
Agnieszka*
CYTAT(gogo15 @ sob, 31 mar 2007 - 18:02) *
icon_biggrin.gif Witam ponownie
Jezeli chodzi o te badania na alergie to mial je robione ze krwi ,



Do tych badan toja podchodze troche sceptycznie. Ja bym radzila nie trzymac sie scisle tych wyników jednak i podawac ostroznie i obserwowac czy nic zlego sie nie dzieje....
Kolezanka córce robila testy i wyszło ze uczula ją to, co jadla od dawna i nigdy nie uczulało, natomiast z obserwacji ona wie, że na kurz córka uczulona. To jednak w testach wcale nie wyszło
katiek
Jeśli mały lubi jeść słoiczki, to spróbuj mu zupki zagęszczać mąką ryżową-daje ona inną konsystencję niż pszenna. Jeśli się jej nie ma, to trzeba pokombinować z proporcjami mąki pszennej z ziemniaczaną.
Co do jedzenia-naprawdę można dużo rzeczy wymyślić -naleśniki (zamiast jajka łyżeczka mąki ziemniaczanej), pasztet pieczony w domu z mięs i warzyw dozwolonych z dodatkiem mąki ziemniaczanej lub ryżowej (tej ok 2 łyżeczek zamiast 1 jaja). Możesz też skontaktować się z producentem mleka małego i zapytać czy nie mają przepisów na wykorzystanie go (np Mutramigen i Bebilon Pepti oraz sojowy maja takowe)
Pocieszę-część dzieci z tego wyrasta-np mój mąż 08.gif i moja córka-jej zostało jajko w czystej postaci, w makaronie czy cieście może
first_ladybird
mario29,
uczulenie na jajka i kurczaka wcale nie musi iść w parze.
Mój synek miał testy z krwi i wyszło mu silne uczulenie na białko jaja kurzego i trochę lżejsze na żółtko, a kurczak okazał się ,poza ryżem, pokarmem, który go nie uczula.

Jeśli dziecko jest uczulone na jajko kurze, alergolog poleciła nam próbować jajka innych gatunków drobiu. My próbowaliśmy przepiórcze i sukces połowiczny, bo białka nie toleruje. Dawaliśmy też kacze jajka, które ciężko było zdobyć, ale te go uczulały. Można też próbować ze strusimi - ja nie próbowałam.

Pozdrawiam,
mama Karolka
mario29
first_ladybird
Nam alergolog odradzał mięso z kurczaka bo jak twierdzi są w nim takie same alergeny jak w jajku kurzym,
A co do innych jaj (przepiórczych czy kaczych) to też nam odradzał bo też uczulają,
ja jako "niewierny Tomasz" musiałam sprawdzić jaja przepiórcze i niestety uczuliły córkę,
więc warto czasami słychać alergologa,
first_ladybird
Owszem, mario29,
alergolog powiedział, że jaja innych gat. drobiu też mogą uczulać, ale kazał wypróbować, bo jaja są bardzo ważnym elementem diety. Powiedział, że jeśli uda się przemycić bez konsekwencji jakieś inne niz kurze to będzie sukces. Nam się udało tylko z żółtkiem przepiórczym i bardzo się z tego cieszę.
Z tym kurczakiem i jajami.... Sama nie wiem co o tym myśleć. W naszym przypadku testy wykazały jednoznacznie, że mięso kurczaka jest OK a jaja nie. Nie obserwuję też żadnych "sensacji" po mięsie kurzym. Testy mogą być zawodne, ale praktyka pokazała, że to mięso nasz synek toleruje (na szczęście).

Pozdrawiam
Agnieszka*
Po testach okazalo sie że moj maluch poza brakiem tolerancji na mleko, rowniez uczulony jest na jaja (do tego i inne artykuly spoz.)
Czy znacie jakies przepisy na ciasto bez mleka i bez jaj? Na mÄ…ke pszenna tez mam uwazac ale zawsze mozna z maki kukurydzianej... Tylko jak ciasto bez jaj i mleka?
mario29
Agnieszko* poszukaj na necie diet dla alergika.
Ja jako takowego ciasta nie robię ale robię racuszki na mleku bebilon pepti, z mąką pszenną, kukurydzianą, startym jabłkiem i cukrem trzcinowym. Ale ciasto musi być trochę gęściejsze żeby w smażeniu nie rozpadło się.
Można też zrobić placuszki ziemniaczane, kopytka, kluski śląskie i to naprawdę bez jajka. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.