To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kasza manna z nutramigenem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Doda
Hej dziewczyny.
Nie mogę znaleźć nic na ten temat na forum, więc założyłam nowy wątek. Mój Jasiek skończył 7 miesięcy i zaczęłam mu dawać kaszę mannę. Mam jednak wątpliwość, czy ten nieszczęsny nutramigen można w ogóle gotować? Już 2 razy ugotowałam małemu kaszkę, ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji, czy gotowanie nie zaszkodzi nutramigenowi.

Jeśli wiecie coś na ten temat, proszę o informację.
Dzięki z góry.
skanna
O ile pamiętam, to wszelkich mieszanek raczej nie należy gotować, to już lepiej ugotować na wodzie gęstszą kaszę i wymieszać z nutramigenem rozrobionym w mniejszej ilości wody.

A poza tym, skoro mały jest na nutramigenie to znaczy, że ma problemy alergiczne. Nie obawiasz się zatem podawania mu glutenu tak wcześnie? Nawet zdrowym dzieciom nie zaleca się glutenu przed 10 m-cem życia.
Niania Ogg
CYTAT
A poza tym, skoro mały jest na nutramigenie to znaczy, że ma problemy alergiczne. Nie obawiasz się zatem podawania mu glutenu tak wcześnie? Nawet zdrowym dzieciom nie zaleca się glutenu przed 10 m-cem życia.


Właśnie. Najpierw może skonsultuj to z lekarzem. Mojej Zuzi zaczęłam dawać grysik jak skończyła 11 miesięcy. Też jest alergikiem na Nutramigenie.

A kaszkę manną robię jej tak, że najpierw gotuję ją na wodzie i studzę; do butelki wlewam trochę wody, do tego Nutramigen i cukier, mieszam; potem dodaję grysik i znów mieszam. Trochę więcej roboty, ale da się. Już półtora roku mamy takie kolacje icon_smile.gif
Doda
Dzięki za podpowiedź. Będę robiła kaszę na wodzie i mieszała z nutramigenem.

Podaję Jaśkowi kaszkę, bo od jakiegoś czasu nie miał żadnych objawów alergicznych i po kaszy też się nic nie dzieje. A zgodnie z tegorocznym nowym schematem żywienia niemowląt kaszkę glutenową można wprowadzać już w 6. miesiącu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.