To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Usunięcie znamienia-pilne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

katiek
Chcę usunąć, bo coś się przy nim dziać zaczyna i boli. Gdzie mi to zrobią na NFZ i szybko?? I czy skierowanie muszę mieć?
Mika
jak na NFZ to od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie do chirurga
najszybciej byłoby pewnie w prywatnych klinikach z podpisaną umową
aniek
Ja usuwałam. Poszłam do dermatologa (bez skierowania ) dostałam tam skierowanie do chirurga. Wszystko załatwiłam w ciągu jednrgo dnia akurat chirurg miał wolne i przyjął mnie jak szłam umowić się na termin. Tylko potem długo czeka się na wynik badania histopatologicznego - około 2-3 tygodnie.
Doruśka
od razu do chirurga onkologa mozna isć, bez skierowania
katiek
Dostałam skierowanie do chirurga od internisty. Zaraz zacznę szukać gdzie mnie w mairę szybko przyjmą, bo to świństwo boli przy nacisku i oprzeć się wygodnie nie mogę. Ani zasypiać na plecach icon_evil.gif
Coffee
tez mam takie cos na plecach i zastanawiam sie nad usunieciem icon_mad.gif uroslo w czasie ciazy icon_evil.gif
Malgood
ja też miałam na plecach, na wysokości biustonosza i usunęłam.
Miejce to było nieszczególne bo znamię było podrażnione często własnie przez biustonosz.
Agatkie
Mam ten sam problem.. urosło w ciązy i chciałabym jak najszybciej usunąc, ale karmię piersią i obawaim się, że trzeba bedzie poczekać, albo odstawić Małą od karmienia... Ale powiem Wam, że bardzo się boję usuwania... Błąd! ja sie boję nawet badania!!!
Coffee
CYTAT
ja też miałam na plecach, na wysokości biustonosza i usunęłam
tez mam w tym mijescu
uroslo w ciazy a teraz zmniejszylo sie, nie boli
ale starsznie boje sie usuwania.... icon_sad.gif
Malgood
usuwanie nie jest takie straszne - robi sie to w znieczuleniu miejscowym. Wycina się go lub wymraża - zależy od wielkości i widzimisię chirurga. Nie ma się czego bać!
Ja taka panikara mdlejąca na widok krwi wytrzymałam to i ty dasz radę!
Agatkie
Mi na samą myśl, ze ktoś ma dotknąć tego znamienia to mi się slabo robi, autentycznie... Czy przed decyzją o usunięciu to oni wbijaja igłę w to znamię do badania? Kłlo mnie w prywatnym gabinecie samo usunięcie ok. 300zł kosztuje, ale jeszcze dodoatkowo trzeba zaliczyć kilka wizyt lekarskich, każda minimum 80zł... + badanie chyba też dodatkowo płatne
marghe.
zanim dacie sie pokroić zaszczepcie sie na żółtaczkę..
Mika
eee tam pieprzyk toż to mikre icon_wink.gif
ja miałam wycinane większe,a pierwsze o co zapytałam jak lekarz do mnie zadzwonił żebym już jechała (zabieg miał być później) to czy mogę przyjechać i wracać sama samochodem icon_wink.gif
Prawdę mówiąc nie zdążyłam zacząć się bać,bo i chirurg i siostra byli bardzo rozrywkowi -leżałam na stoli i śmiałam się przez cały zabieg icon_lol.gif

Teraz szykuję się na kolejny,ale muszę przestać karmić,bo antybiotyki i inne leki będę musiała brać po zabiegu

najpierw zaszczepiłam się na żółtaczkę icon_wink.gif
katiek
Perypetii cd.
Chirurg z przychodni odesłał mnie do szpitala. Szpitalna przychodnia, owszem wyciąć mi wytnie, ale chyba na żywca. Albo mnie położą na dni parę do szpitala.
To nie są żarty. Tylko że przychodni do znieczulenia miejscowego przysługuje tylko już nie pamiętam czy xylocaina czy lignocaina, wsio rybka, uczulona na te cuda jestem. Można mnie traktować marcainą i jeszcze czymś innym, ale te leki są tylko na salach operacyjnych. I w dodatku tylko lecznictwo zamknięte, więc recepty mi nie dadzą.
Po prostu ubaw mam po pachy icon_confused.gif
Może wyślę zapytanie do NFZ co mam zrobić w tej sprawie icon_twisted.gif
mamuśka81
katiek, nie wiem czy to jeszcze aktualne, jeśli nie, to może info przyda sie innym icon_smile.gif
Najlepiej "takie rzeczy " usuwać w Centrum Onkologii (na Ursynowie). Ja miałam 2 razy wycinane pieprzyki + usuwanie laserem 1 .
Wszystko bezpłatnie oczywiście (wystarczy legitymacja ubezpieczeniowa lub legitymacja w przypadku uczacych się).
Myślę, ze takie podejrzane znamiona najlepiej usuwać u specjalistów onkologów, niż u kosmetyczki czy pierwszego lepszego chirurga!!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.