To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chciałam zmienić cerazette na...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MamaJola KMBPK
Wczoraj byłam u lekarza bo chciałam zmienić cerazette na yasmin. Pani doktor powiedziała mi, że nic mi w tej chwili nie może przepisać bo muszę najpierw odstawić tabletki, poczekać na miesiączkę a dopiero później przyjść do niej po receptę. Zapytałam czym mam się zabezpieczać przez te minimum dwa miesiące bo do prezerwatyw nie mam zaufania, a ona mi na to, może nie dosłownie, zaproponowała szklankę wody zamiast icon_eek.gif . Chciałam zapytać jakie macie doświadczenia ze zmianą tabletek. Czy można zmienić jedne na drugie bez żadnej przerwy czy jednak ta przerwa jest konieczna.
mikolaj
Ja brałam Hormonet i po 7 dniowej przerwie zaczęłam zażywać Yasmin.Miałam zmieniane tabletki kilka razy i zawsze robiłam tylko 7 dni przerwy. W ulotkach przeważnie pisze, że zmieniając pigułki czeka się do pierwszego dnia okresu i dopiero w pierwszym dniu przyjmujesz pigułkę. Czyli tak jak przy przyjmowaniu pigułek pierwszy raz, ale mój lekarz kazał mi skonczyć Hormonet, zrobić 7 dni przerwy i zażywać Yasmin.
vanillka
Ja też jestem w trakcie zmiany tabsow cerazette ze względu na plamienia icon_confused.gif Teraz czekam na miesiączke i jak ja dostane mam zacząć brać rigevidon -tak kazał mi ginek.

Czy któraś z kobitek brała ten rigevidon?
Wiem ze to tabsy starszej generacji ale czy to znaczy ze jakieś dużo gorsze?
eni20
ja tez jak zmienilam tabl to do konca zjadalam opakowanie, 7dni przerwy i nowe opakowanie nowych tabletek i w ulotce sie doczytalm ze tak mozna
Agnieszka.zg
nigdy nie ma potzeby robić dłuższej przerwy , podstawowa zasada tylko że jak przechodzisz z mocniejszych na słabsze to nowe opakowanie zaczynasz w pierwszym dniu miesiączki a nie jak normalnie po 7 dniach.I wtedy masz zabezpieczenie antykoncepcyjne w ciągłości
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.