To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Opuchnięte oczko ;( ;( ;(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jasiucha
Dzisiaj rano moja córeczka obudziała się z opuchniętym oczkiem, patrzy zaledwie przez szparkę ;( Oczko łzawi, już wczoraj wieczorem łzawiło. Nie ropieje. Widać, że dziecko czuje dyskomfort bo ciągle pokazuje paluszkiem i trze (staramy się pilnować aby nie tarła)
Drugie oczko wyglÄ…da normalnie
Czy to objawy przewiania?? jak mogę jej pomóc?? jeśli oczko jest przewiane - jak długo może trwać??

Nie puściłam dziś do przedszkola.. została pod opieką dziadka.. próbuję dodzwonić się do okulisty ale na razie bez skutku.. kazałam przemywać ciepłym rumiankiem - chyba nie zaszkodzi..
szantrapa
Jasiucha może być przewianie, ale obejrzyj dokładnie czy nie ma jakiegoś ciała obcego, czy nie wbiło się coś, albo czy nie jest to objaw alergii. Rumianek nie zaszkodzi, cokolwiek by to było a może złagozić. No i próbujcie dostać się jednak do lekarza. Powodzonka
Jasiucha
jeśli to byłaby reakcja alergiczna to chyba oba oczka byłyby opuchnietę - tak sobie myślę..
szantrapa
Niekoniecznie, jeśli czynnik alergiczny podrażnił tylko jedno, mógł to być jakis kontakt bezpośredni, np. córcia zatarła sobie czymś oczko albo nie wiem, może coś było na poduszeczce jak spała. Jeśli to alergia to raczej powinno być zaczerwienione i swędzieć.
Jasiucha
zaczerwienione nie jest, jest tylko szkliste i łzawiące.. co do swędzenia - ja tego nie sprawdzę a ona mi nie powie..
szantrapa
Ja nie mówię, że to napewno alergia, zastanawiam się tylko co to może być za powód, jest mozliwe że to alergia na coś, nawet nie alergia a podraznienie, czymś mogła sobie zatrzeć, ale skoro nie jest czerwone, to raczej bardziej wyglada tak jak mówisz na jakieś owianie. Ale lekarzem nie jestem.
Mika
u nas było ostatnio odwrotnie -jedno oko tylko spuchnięte

w Waszym przypadku może to być "zwykłe" przytkanie kanalika spowodowane katarem
u nas w tym przypadku pomagała Biodacyna
Jasiucha
a co jest Biodacyna??
Mika
krople do oczu

bo na opuchnięcia to maść oxycort A

sprawdzę jeszcze tą nazwę Biosoćtam cobym nie oszukała
Mika
Biodacyna 0,3 %
Jasiucha
hmmm... faktycznie katar akurat ma..

dzięki, już na innym forum wyczytałam, że to kropelki -antyb do oczka..

ciekawe jaka będzie diagnoza lekarza.. niestety udalo mi się zarejestrować ją tylko do ogólnego/ do okulisty i pediatry chroniczny brak miejsc..
Jasiucha
No i lekarz nie określił konkretnie jaka przyczyna - raczej wykluczył zatkanie kanalika bo oko łzawi i przewianie bo powinno ropieć.. wg niego to "zatarcie" - przypisał kropelki gentamicinum ale jeśli za trzy dni nei zjedzie to konsultacja u okulisty (chyba prywatnie)


Dziękuję dziewczyny
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.