To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Działka przy jeziorze, jak z wodami gruntowymi?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

miluczek
Znaleźliśmy pięknie połozone działki. Las i jezioro 100m od działki. Bajeczne widoki, ale...

Tereny w pobliżu są bagniste, boimy się, że budowa na takim terenie minie się z celem.
Ludzie, którzy mieszkają w poblizu mówią, że problemu nie ma, tylko czasem w piwnicy wychodzi grzyb icon_rolleyes.gif . Jak dla mnie to duży problem.

Sprawdzimy jeszcze działeczkę w odpowiednich instytucjach, ale odpowiedzcie mi na jedno pytanie:

Czy gdyby problem był, ale niewielki, to czy można do zaimpregnować od spodu dom tak, żeby woda nie miała prawa zagrzybić nam domu icon_question.gif
Magdula
Miluczku najprościej jest zrobic badania geotechniczne, żeby zbadać poziom wody gruntowej i rodzaj gruntu. Cena za takie badanie nie powinna byc duża, a będziesz wiedzieć dokładnie co kupujesz. Wilgoć można też często poznac po roślinności porastającej działeczke.
A jak już bedziesz mieć wyniki badań to wrazie czego dobry budowlaniec coś wymyśli żeby ochronić mury.

Masz zdjecia?
miluczek
CYTAT(Magdula)
Masz zdjecia?


Nagraliśmy na kamerę. Zdjęcia pojedziemy zrobić w tyg, ale boję się przed kupnem wstawiać, bo już 3 działki zapeszyłam icon_sad.gif

Jak juz się zdecydujemy i okaże się, że jest ok, to od razu wstawię wink.gif


Gdzie się zgłosić w sprawie tych badań geotechnicznych icon_question.gif
Do zwykłego geodety icon_question.gif

Madziu, a Wy znaleźliscie coś co odpowiada wyobrażeniom poprzedniej działki (była cudna) icon_question.gif
Magdula
Takiego ładnego posta ci napisałam icon_evil.gif

Wiec w skrócie :
Potrzebujesz geologa, geotechnika, nie geodety. Na stronie www.pkt.pl wpisz branża: geologia, geofizyka. odpowiednie województwo i wyrzuci ci listę geotechników.

Koszt powiedziałam, że niewielki ale... pan który pracuje dla mojej firmy bierze 60zł za metr odwiertu (w tym jest juz dokumentacja). Myśle że dobrze bybyło zrobic ze 4 odwierty po 4 m każdy czyli 960zł.

Zobacz co piszÄ… geolodzy (ceny Warszawskie wink.gif ):
https://www.geotor.pl/domy_jednorodzinne.htm
Magdula
Co do naszej działeczki, to są widoki na nową, całkiem ładną, na granicy miasta (jeszcze bliżej do Tusiolków icon_wink.gif ), tyle że cena 50% większa z racji miejsca i czasu jaki upłynął icon_evil.gif . Negoc[użytkownik x], zobaczymy co bedzie.
malinowa i Malina
Miluk, nie musisz robić domu z piwnicą. Jak geolog powie że sie nada, to tylko trzeba dobrą izolację zrobić.
miluczek
Jutro jedziemy do biura nieruchomości, żeby nam pokazali plany tych działek.
Wtedy wybierzemy najlepiej połozoną i zrobimy te badania geotechniczne.
Magdula
"moja" działka dziś

Obecnie zasiane jest zboże, ale po prawej i lewej budują się ładne domki a patrząc w drugą stronę można podziwiac panoramę gdańska bo całość znajduje się na sporej górce.
miluczek
Jak Å‚adnie.
Duża ta Wasza działeczka icon_question.gif
Edi Zet :)
CYTAT(malinowa i Malina)
Miluk, nie musisz robić domu z piwnicą. Jak geolog powie że sie nada, to tylko trzeba dobrą izolację zrobić.

My tak zrobiliśmy. Bez piwnicy. Izolacja normalna, bez przesady icon_smile.gif
Magdula
Miluczku tak około 1600m.
miluczek
No to Å‚adna.

My kupujemy rolną 3000 m, z możliwością oczywiście budowy.
Podatek dużo mniejszy niż od działki budowlanej.
No i cena za metr niższa.
Przy drodze idzie woda i prąd. Za rok mają doprowadzać gaz. Dojdą koszty podciągnięcia (nie wie jakie), ale mam nadzieję nie wyjdzie tak tragicznie.

Jeżeli będzie taka mozliwość, chcemy się wybudować na 1500 m, a potem drugą połowę sprzedać, juz jako budowlaną.

Edi, a wasza działka też była "wilgotna" icon_question.gif
malinowa i Malina
Miluczku, bez piwnicy wyzyjesz - chyba, że ziemniaki będziesz tam trzymać icon_cool.gif Jak nie zrobisz piwnicy to nic ci podciekać nie będzie.
Co do twojej działki, jeżeli w przyszłości chcecie sprzedać część to od razu - gdzy będziecie się starać o warunki zabudowy wystapcie o podział działki na dwie i wz-tke na każdą z nich.
I jeszcze jedno - wypytaj sąsiadów, czy tylko im podmakaja piwnice, czy np woda stoi w ogródku.
alka25
Sprawdź tutaj, jakie są popularne metody konsolidacji gruntu. Wydaje mi się, że tego typu prace pozwolą na zagęszczenie gruntu i bezpieczne posadowienie budowli
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.