To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy to może być alergia na pyłki? Tak wcześnie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Asik 75
Moja Kinga kończy 2 m-c. Dwa tygodnie temu przechodziła zwykły katar. Od ok.tygodnia dużo kicha , furczy jej w nosku (zwłaszcza rano), czasem wyciągnę jej fridą zbitą lub suchą "kozuchę". Od kilku dni ma też delikatne kropeczki na twarzy, główce i uszkach (czasem niewidoczne).
Jest na Bebilonie Pepti. Ja i mąż mamy katar sienny, syn miał alergie na mleko i inne pokarmy, AZS.
Czy u córki to może być alergia, czy pozostałość po tamtym katarku, czy może od tego tygodnia coś się kluje?
Dodam, że pod oknami kwitną mi dwie magnolie, brzoswinia i jeszcze jakieś drzewo.
sara2006
moja miała juz od trzeciego tygodnia alergie
sara2006
to moze miec własnie alergie na wszystko jak rodzice sa alergikami bo u nas tea tak jest córcia ma azs i jest uczolona na mleko, maz ma katar sienny i ja tea mam jakas alergie !
a i córcia jak poczuje dym z papierosów to potrafi 5 razy kichac na raz !!!
mario29
Nam alergolog tłumaczył że dziecko dopiero po dwóch latach może dostać alergie wziewną , bo tyle czasu potrzeba dziecku na kontakt z alergenami typu sierść zwierząt, kurz,pyłki roślin, żeby zrodziła się alergia. W przypadku świnki morskiej to wyskakuje uczulenie już po pół roku. icon_smile.gif

Ale alergia pokarmowa też ma objawy alergii wziewnej typu: duszności nocne, kaszel suchy i notorycznie powracający katar. Te objawy są groźne dla małego dziecka więc najlepiej zapytać specjalistę.icon_smile.gif

głowa do góry nie będzie tak źle icon_smile.gif
mario29
sara2006 icon_smile.gif
samo kichanie nie świadczy o alergii. to jest normalna reakcja dziecka na suche powietrze w mieszkaniu, kurz, dym czy na zapach perfum. Dlatego alergolog zaleca jak najczęściej wietrzyć mieszkanie i nawilżać powietrze. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.