To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

danonek a skaza bialkowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sara2006
dałam dziś córeczce danonka
jest alergikiem skaza białkowa mam do was dziewczyny takie pytanie co sie daje od 7 miesiąca dziecku ze skaza białkowa do jedzenia ????
skanna
O matko icon_eek.gif
Dorotka
na pewno nie danonki icon_exclaim.gif
sara2006
to prosze dziewczyn podajcie mi co mam dawac córeczce do jedzenia
podajcie para przepisów
mamuśka.chłidzw
wszystko mi opadło. Po kiego podałas tego danonka wiedząc, że dziecko ma skaze białkową. Czym sie kierowałaś dając 7 miesięcznemu dziecku takie "specyfik", sam producent podaje od 3 lat icon_exclaim.gif
Z tego co pamietam twoje posty to juz nie raz pytałaś o diete dla twojego dziecka. Jest dużo mądrych rad w tym dziale. skorzystaj bo zrobisz dziecku krzywde. Niech ktoś mi teraz powie, że każda matka wie co jest najlepsze dla swojego dziecka icon_rolleyes.gif
sara2006
jakos po tym danonku nic nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mika
CYTAT(sara2006)
jakos po tym danonku nic nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


to skad wiesz,ze ma skaze?
rybka35_35
CYTAT(sara2006)
jakos po tym danonku nic nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a mnie to wygląda na prowokację ze strony niby mamusi mającej kłopoty z niemowlakiem ze skazą białkową icon_mad.gif
sara2006
to gdyby nie miała skazy to po co lekarka przepisała nutramigen no chyba ze jej juz przeszła różnym dziecia róznie przechodzi
Mika
CYTAT(sara2006)
to gdyby nie miała skazy to po co lekarka przepisała nutramigen no chyba ze jej juz przeszła różnym dziecia róznie przechodzi


na podstawie czego przepisała?
własnego widzimisię?
sara2006
na podstawie skazy białkowej
Mika
CYTAT(sara2006)
na podstawie skazy białkowej


taaak bardzo inteligentna i wyczerpująca odpowiedź ...
sara2006
Mika moja córka dostała uczulenie na całym ciele miała wysypke i dletego pediatra przepisała Nutramigen !!!
ale jade do alergologa 11 maja to sie wszystko okaże
maultier
Ja juz sama nie wiem.W Polsce odradzaja wprowadzenia jakiegokolwiek bialka jezeli dziecko ma skaze bialkowa.Tu w Szkocji jak maly mial jakies 7 miesiecy kazali mi sprobowac dac jogurt,ser zolty, a nawet bialko jajka.Dietetyczka rowniez mowila zeby diety dziecka nie ograniczac do minimum(w Polsce przy skazie bialkowej czasami karza nawet uwazac z niektorymi owocami czy warzywami).Tu karza wszytskiego probowac po troszku.I tak mojemu dziecku po zwyklym mleku modyfikowanym, serach czy bialku jajka wyskakuje wysypka a na przyklad jogurt moze spokojnie jesc.Tak ze w kazdym kraju maja inne podejscie co do tego problemu.
mamuśka.chłidzw
maultier to nie jest wcale takie dziwne. Jogurt to przetworzony produkt. Tak samo moze byc z kefirem. Poczytaj troche. Poza tym ser żółty dla 7 miesięcznego dziecka jest wg mnie nie wskazany nawet nie ze względu na alergie ale z uwagi na to, że jest ciężkostrawny.
maultier
Czytalam ze jogurt moze nie uczulac bo jest przetworzony.Poprostu dziwia mnie tak rozne rozbieznosci w zywieniu w zaleznosci od kraju.Tu byli zaskoczeni dlaczego wlasnie nie daje wolowiny,bialek jajka i serow 6 miesiecznemu dziecku. Co dla mnie sie wydalo juz kompletnym dziwactwem.
konto_usunięte
CYTAT(maultier)
Czytalam ze jogurt moze nie uczulac bo jest przetworzony.


owszem- jogurt sam w sobie-zakładając, że pozbawiony wszelkiego dobra dodawanego hojnie i bez zahamowań przez producenta...
ale kto wie, czy dodatki: świeze owoce prosto zerwane z krzaczka (brrr, ta reklama wywołuje u mnie drgawki), barwniki, konserwanty, E1000, itp??
i przy tym uczuleniu-skaza białkowa współistnieć nie musi.
kbmarta
moje dziecko jadło bebilon pepti od 3 miesiąca życia. Od pory wprowadzania nowych produktów postanowiłam podawać mu mleko 2 razy dziennie -rano i wieczorem. Ponieważ bebilon jest niedobry i starsze dzieci go nie lubią warto do niego dodać coś zachęcającego - kaszkę smakową, jeżeli potrafi to płatki kukurydziane z jakimiś kulkami, zmiksowane owoce, osłodzoną kawę zbożową. Bez normalnego mleka i tzw. danonków da się żyć. Twój maly ma 7 miesięcy i reszta posiłków to mogą być zwykłe obiady - zupki na milion sposobów u mojego dziecka sprawdzaly się doskonale. Dziś ma prawie 3 lata i jest amatorem zup. Z czasem nauczysz się gotować wszystko bez mleka to na prawdę nie jest trudne. Łatwiej jest kiedy cała rodzina nie je mleka, a przynajmniej tego maluchowi nie pokazuje. A co do przepisów spróbuj pobawić się warzywami: brokuły, koperek, buraki, marchewka, pietruszka, z ryżem, z kaszą jęczmienną, z ziemniakami, makaronem, z kaszką kukurydzianą, z żółkiem jaja kurzego, omlet z jajka, kisiel owocowy- oczywiście home made a nie z torebki, budyń sojowy-ale z tym ostrożnie bo niektóre to sama chemia, ryby morskie- jeżeli masz wiarygodnego sprzedawcę, maliny, morele, marchewka z owocami ... cale cale mnóstwo. Moje dziecko nawet dzisiaj kiedy wyrósł z uczulenia na mleko jak zje danonka jest wysypany na policzkach i ramionach(konserwanty). Powodzenai
#Margola
nie dałabym nic z białkiem dziecku ze skaza!!!
sterna_aga
CYTAT(sara2006 @ Mon, 23 Apr 2007 - 12:46) *
jakos po tym danonku nic nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


i tak może być. Ponieważ nietolerancja na białko mleka krowiego to nie to samo co alergia. W przypadku alergii reakcja jest natychmiastowa. Ale jak dasz tego okropnego dananoka kilka dni z rzędu to na pewno zauważysz reakcje organizmu dziecka. a ile dni - to zalezy od układu pokarmowego i jego niedojrzałości - indywidulanie u każdego z osobna.
A danonek nawet zdrowe dziecko mnożę doprowadzić do dziwnych reakcji. To sama chemia!!!

Takiemu maluszkowi [podawaj dużo warzyw, owoców i kaszek - jest tego ogromny wybór na rynku. Taka kaszka z jakimś musem owocowym to lepsza dieta niż gotowe serki.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.