To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zielony Dom - Dąbki, znacie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamami
Do jutra musze podjąc męską decyzję i potwierdzić rezerwacje.
Może ktoś zna ten ośrodek albo choc widział go będąc w Dąbkach i z jakiegoś powodu zapadł w pamięci.
Teoretycznie spełnia wszystkie moje wymagania, boję się tylko jak to będzie w praktyce.

Wklejam linka do ich strony: https://www.zielonydom.dabki.pl/
Paula.
Wiem, że to musztarda po obiedzie, ale widziałam ten obiekt na własne oczy w zeszłym roku icon_smile.gif.
Łaziliśmy czasem na spacer w tamtą stronę. Budynek bardzo elegancki, wyglądał na dość drogi. Teren wokół niczego sobie, bardzo spokojnie, bo to generalnie już na obrzeżach Dąbek. Ale Dąbki duże nie są, więc do centrum dosyć blisko, do plaży już dalej, ale nie jakoś bardzo daleko.
Zdziwiłam się cenami na stronie myślałam, że jest tam drożej.
Mąż przypomniał mi o jednym mankamencie, na początku uliczki, przy której jest Zielony Dom (polnej) jest przepompownia ścieków (czy coś w tym stylu),no i zapachy takie sobie.
mamami
Paula przeraziłaś mnie tymi zapachami. Myślisz że może i na terenie ośrodka smierdzieć czy to jest wystarczajaco daleko?
Mnie odległosc od plaży nie przeraza bo bedę tam chodzić tylko w celach spacerowych wiec bez ekwipunku.
Paula.
mamami jeżeli dobrze pamiętam, to nie jest to bezpośrednie sąsiedztwo. Pewnie wiele zależy od tego jak wiatr zawieje.
Mam nadzieję, że jednak będzie OK i wypoczniecie icon_smile.gif.
mamami
Ja sobie jutro zadzwonie do tej pani i popytam o to.
Dzięki za informacje.
Paula.
Mamami dzwoniłaś?
Ciekawa jestem co Ci powiedzieli.
mamami
Paula dzwoniłam. Babka potwierdziła ze jest w okolicy przepompownia, zapewniała jednak ze zapachy z niej rozchodza sie tylko wtedy gry ciśnienie idzie bardzo w dół. W normalnych warunkach ponoć nie śmierdzi. Nic wiecej nie wykombinuję. Jak sie okaze na miejscu że jest inaczej to będę kombinować.
Paula.
Trochę mi głupio, że o tym wspomniałam. Gryziesz się tematem, a przecież niewiele możesz z tym zrobić.
Mam nadzieję, że jednak ciśnienie podczas waszego pobytu nie pójdzie w dół i będziecie mieć bardzo udany wyjazd:).
mamami
Wróciałam to sie podzielę spostrzeżeniami. Może sie komuś przyda.
Po pierwsze problem smrodu, którego sie bardzo obawiałam nie istnieje, byłam tam dwa tygodnie, pogoda była różna i nigdy nieprzyjemny zapach nie rozchodził sie po okolicy. jedynie jak sie przechodzi bezpośrednio koło przepompowni, to troszkę zalatuje ale to jest kilka sekund i naprawde nieuciązliwe.
Sam osrodek jest przeznaczony typowo dla rodzin z małymi dziećmi. Sala zabaw, która jest na zdjęciach jest niewielka ale dla dzieciaków zawsze to jakas atrakcja. W stołówce sa krzesełka dla maluchów, plac zabaw jest przyzwoity, duży ogrodzony teren.
Na minus, pokoje sa ciemne ale myśle ze w upalny dzień to wychodzi na plus bo sie nie nagrzewają.
Zdecydowanie na minus jest to ze w całym budynku, we wszystkich pomieszczeniach sa położone kafle. Nie ma ani skrawka dywanika. Nam była zimno w stopy i cały czas sie balam że jak maja spadnie z łózka, co przy jej roztrzepaniu jest norma, to sie potłucze mocno. Kafle sa, dlatego że jest wszedzie ogrzewanie podogowe, i wszystko byłoby super gdyby ono działało. Niestety nawet gdy temp spadała w nocy w okolice 6-7 stopni, nie włączało sie. I tu nie pomogły interwencje wczasowiczów niestety. Niby zimno nie byo ale w deszczowe dni przy zeroym nasłonecznieniu pokojów było w nich tak wilgotno i nieprzytulnie. Poza tym kiedy pytałam przy rezerwacji o ogrzewanie nikt mnie nie uprzedził że właściwie go nie ma.
Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. jedynie jeszcze mogę dodać że jeśli posiada sie dziecko niestojące samodzielnie to trzeba zabrać wanienkę bo w łazienkach nie ma brodzika. Prysznic jest po prostu na podłodze (mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi, takie to nowoczesne ma być icon_smile.gif ale komletnie niepraktyczne.)
Dysi@
Witam, może ktos jeszcze chciałby się podzielić wrażeniami z Zielonego Domu? Zastanawiam się właśnie czy tam pojechać, trochę się boje że daleko do morza jak dla mojego rozbrykanego prawie-dwulatka... Będę wdzięczna za każdą informacjęicon_smile.gif
yoka
patrząc na mapkę, to wygląda groźnie, ale Dąbki są bardzo małe i groźnie wyglądają tylko na mapce. Będzie to spacer rzędu 15 minut. Liczę dorosłego z dzieckiem w wózku. Z tym, że na plażę nie ma żadnych zjazdów/podjazdów itp, ale same schody, a więc czeka Was wnoszenie/znoszenie wózka. Ten brak podjazdów bardzo mnie dziwi, przecież Dąbki mają status miejscowości uzdrowiskowej.
wroc
witam
ja tam byłam 2 lata temu - ośodek super,pokój do zabaw fajny ale pokoje bardzo małe , stanowczo za małe, jak dla 2 latki, najlepeij wziąść studia 2 pokojowe, wtedy jest ok. Jedzenie dobre, teren bardzo fajny w lasku, minus, że przy złej pogodzie jest bardzo duża wilgoć. Odległość od plaży ... koniecznie wózek... trzeba przejść wzdłuż "głównej ulicy"- przedrzeć się przez tłum - ok 20min z tego, co pamiętam. Jak masz wiecej pytań to zapraszam na priwa.
Ulinka
Zależy na jakie przejście się udacie . Od ulicy Letniskowej jest wjazd dla wózków i zdecydowanie mniej ludzi niż na przejściu tak zwanym głównym.
A, no idąc na to przejście przez park nie musisz się przebijać przez tłum na deptaku. Pozdrawiam
Aneta1975
Witam. Wróciłam właśnie z Dąbek z Zielonego Domu. Byliśmy na weekendzie majowym i jesteśmy bardzo zadowoleni. Pensjonat przepiękny, pokoje urządzone extra: telewizor, lodówka, płyta grzewcza, zlewozmywak. Łazienki również. Czysto. Plac zabaw dla dzieci na dworze jak i w budynku pokój dla dzieci, mnóstwo zabawek.Możliwość wykupienia obiadów.Warto jechać. Polecam. Co do przepompowni to jak by nie informacje na forum to bym nawet nie wiedziała ze jest taki problem. Nic nieczuć.Pozdrawiam serdecznie. Polecam. icon_wink.gif
agaan
Witam!
Wybieramy się z 3-letnią córką od 25.08-5.09.2009 do Zielonego Domu w Dąbkach czy może mi powiedzieć jak tam jest z ogrzewaniem pokoi w razie chłodniejszych dni, a jak posiłki czy są smaczne bo mamy wykupione sniadania nad obiadokolacjami się zastanawiamy?

Pozdrawiam
Aneta1975
Witam. Co do ogrzewania pokoi to powiem szczerze że byłam zaskoczona gdyż wcale go nie było i trochę w nocy było zimno w pokoju. Ale były do dyspozycji aż cztery kołdry także jakoś daliśmy sobie rade. A śniadania są bardzo dobre "szwedzki stół" duży wybór i dla dziecka też. Obiady (pierwsze i drugie danie) można sobie wykupić również smaczne od osoby 20 zł lub jeść na mieście ale z praktyki na mieście zdecydowanie droższe. Też się zastanawiamy nad wyjazdem do zielonego domu w sierpniu ale nie wiadomo co z pogodą. Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku.
ani75
Byłam w Dąbkach w tamtym roku ale w ośrodku Hutmen jako miejscowość podobało mi się tam,w miarę spokojnie na plaży bez tłumów blisko do Darłowa i Darłowka byliśmy chyba z 3 razy bo same Dąbki to jedna ulica przy której znajdują się bary i stoiska z pamiątkami. icon_lol.gif
mamami
CYTAT(agaan @ Tue, 05 May 2009 - 13:58) *
Witam!
Wybieramy się z 3-letnią córką od 25.08-5.09.2009 do Zielonego Domu w Dąbkach czy może mi powiedzieć jak tam jest z ogrzewaniem pokoi w razie chłodniejszych dni, a jak posiłki czy są smaczne bo mamy wykupione sniadania nad obiadokolacjami się zastanawiamy?

Pozdrawiam


Z ogrzewaniem jest kicha. Ja wybierałam taki osrodek, żeby koniecznie miał ogrzewanie, no i co z tego że kalotyfery były jak nikt nie palił w kotłowni, czy cholera wie co, interweniowałam i nic to nie dało, było zimno i bylam zła, bo nie tylko chodziło mi żeby nie zmarznąc, bo zawsze można sie cieplej ubrać ale nie schły ręczniki ani ciuchy dobrze icon_sad.gif
el_medano
Witam wszystkich!

Planujemy właśnie z mężem urlop w dąbkach- oboje jesteśmy astmatykami, a czytałam, że dąbki to doskonałe miejsce dla osób z astmą. czy ktoś był może w ośrodkach, które są tutaj wymienione? https://www.mojealergie.pl/wszystko_o_alerg...astmatykow.html możecie coś polecić?

Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam gorąco! icon_smile.gif
Sali_M
Ja już pisałam że w Dąbkach zarezerwowaliśmy sobie domek nad samym morzem (zaraz przy wejściu na plażę), domek 2 pokojowy z ładną łazienką, kuchnią i małym tarasem. Byłam bardzo zadowolona i z bliskości morza i z domku, na terenie z domkami był fajny plac zabaw, przed naszym domkiem była huśtawka i placyk na którym mogliśmy wieczorem robić grilla i siedzieć do późna, oddzieleni od reszty domków.
Tutaj jest więcej: https://www.irena.dabki.pl/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.