To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PIZZA

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

addera
Chciałam zacząć taki wątek, bo zjeść pizzę w pizzerii to nie sztuka, a zrobić w domu to przyjemność.
Mój przepis na grube ciasto na dużą blachę:

900 g mÄ…ki
2 szklanki wody mineralnej
6 dag drożdży
5 łyżek oliwy
2 łyżeczki soli
2 łyżki cukru

Rozkruszone drożdże wymieszać z cukrem i jedną szklanką podgrzanej wody mineralnej. Wlać wymieszane drożdże do mąki, dodać oliwę , pozostałą wodę i sól. Wyrobić ciasto , odstawić do wyrosnięcia. W między czasie przygotować dodatki na farsz (wyobraźnia welkome to). Wyrośnięte ciasto rozciągnąć naoliwionymi łapkami na naoliwinej blaszce, posmarować sosem pomidorowym (najlepszyy ze świezych pomidorów, lub pomidorów z puszki), wywalic na to farsz, posypać startym parmezanem lub mozarellą. Piec w nagrzanym piekarniku (220 stopni) około 20 minut i zjeść.
Zaznaczam ciasto jest grube, nie cienkie jak papier. Nie nadaje się dla wielbicieli prawdziwej włoskiej pizzy icon_wink.gif To raczej placek drożdżowy a la pizza icon_biggrin.gif
kasiarybka
Pizza rosso-bianco

Na 1 okrągłą pizzę.

- 2 serki mozarella,
- 1 puszka pomidorów bez skórki (zimą) lub 3 duże, naprawdę dojrzałe pomidory (latem),
- 10 czarnych oliwek bez pestek,
- majeranek, oregano, sól.

1) MozarellÄ™ odsÄ…czamy z serwatki. Pomidory z puszki osÄ…czamy z soku.

2) Mozarellę kroimy na plasterki i pokrywamy nimi ciasto. Staramy się tak kroić, żeby jedna kulka pokryła w całości, choć luźno powierzchnię ciasta. Solimy i posypujemy oregano.

3) Pomidory kroimy na plasterki i układamy na serze na całej powierzchni ciasta. Lekko solimy i posypujemy majerankiem.

4) Na wierzch kładziemy drugi serek mozarella pokrojony na plasterki.Teraz kładziemy oliwki, całość posypujemy ziółkami wedle uznania.

5) Brzegi ciasta jeszcze raz smarujemy oliwą. Wkładamy do piekarnika rozgrzanego w najwyższym stopniu na 20-30 min.

_________________________________________

PYCHA icon_smile.gif POrzepis podkradłam z netu....ale naprawdę jedzonko przepyszne..icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.