To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

w co ubrac po porodzie ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mateczka
Bardzo proszę - napiszcie mi w co ubrać mojego synka jak już go urodzę (czyli jakie ubranka zabrać do szpitala) ? Dodam jeszcze, że termin mam w połowie listopada .... z góry DZIĘKUJĘ - młoda już-prawie-mama wink.gif
Wbmot
Ja urodziłam Thomaska w grudniu.

Ubrałam go w biały, wełniany komplecik, czapkę, ciepły sweter. Włożyłam go do śpiworka w wózku i poszliśmy icon_biggrin.gif
mateczka
a czy pod spioszki zaklada sie kaftanik ? czy tylko spioszki i na to jakis sweterek ?? moze to glupio zabrzmi ale naprawde nie mam pojecia !!! icon_lol.gif
Monisia
zestaw na wyście ze szpitala:
-pampers
-body lub kaftanik batystowy
-kaftanik lub pajacyk
-śpioszki lub pajacyk
-sweterek
-czapeczka
-śpiworek albo rożek
-kocyk
-najlepiej auto a jak nie to wózek

Pozdrawiam wink.gif
Monisia
CYTAT(mateczka)
a czy pod spioszki zaklada sie kaftanik ? czy tylko spioszki i na to jakis sweterek ?? moze to glupio zabrzmi ale naprawde nie mam pojecia !!!   icon_lol.gif


Tak , pod śpioszki zakłada się kaftanik chyba że jest to tzw pajacyk czyli 2 w 1 -śpioszki razem z kaftanikiem wink.gif
Marghe
Moje 3 grosze:
kaftaniki sa beee icon_biggrin.gif , body wygodniejsze, a najwygodniejsze sa pajacyki ze stópkami.. icon_biggrin.gif
Aha, do samochodu to bym jeszcze fotelik dorzuciła icon_biggrin.gif
M.
Monisia
Fakt!
Body są wspaniałe i do tego pajacyk i już masz dziecię ubraną.
Te kaftaniki batystowe są hm.... Miałam je ale może 2 razy ubrałam.Nie wygodne,podwijają się ,zaginają i takie jakies nijakie icon_wink.gif Lepiej kilka body sobie spraw zamiast nich.

Faktycznie zapomiałam o foteliku icon_lol.gif Ale jakby co to moze tez byc to nosidło z wózka-ja tak przewiozłam Julę icon_smile.gif

Pozdrawiam
kasiarybka
Mateczko.
Moja Weroniczka była ubrana tak: icon_smile.gif

-pampers,
-koszulka body rozmiar 56 cm.
-śpioszki typu pajacyk ( czyli takie z rączkami icon_smile.gif )
-sweterek bawełniany zapinany z przodu ( miał za długie rękawy, ale to dobrze, bo maleńkie piąsteczki miały cieplutko icon_smile.gif )
-czapeczka bawełniana
-czapeczka z polarku zawiązywana pod bródką,
-śpiwór
-koc
Urodziłam ją na początku stycznioa, więc było zimno, Ty możesz zrezygnować po prostu z koca icon_smile.gif
Życzę spokoju i radości w oczekiwaniu icon_smile.gif
KR.
ebe(niezalogo)
Ja także jestem za body!!!!Chyba już nic lepszego nie wymyślą!!!!Co za głupota te koszuleczki wiązane gdzieś tam na ramienieu, z boku, z tyłu!!!!Podwijały się, marszczyły, wichrowały po upraniu!!!No głupota totalna!!!!A Body...Body było idealne!!!!Założone raz dwa, zapięte w kroku i już!!!I dziecko nie miało gołych pleców!!!!
A jak pajacyk, to zapinany z przodu, bo z tymi z rozpięciem na nóżkach ale zakładanych przez głowę jednak się umęczyłam. I najlepiej ze ściągaczem przy kostkach - noworodek ma ciągle przygięte do siebie nóżki. Nam wszystkie spiochy dłuuugi czas wisiały i majtały sie przy stópkach...Ale takie pajacyki to marzenie...
feroMonik
Kaftanik? Batystowy??? O rany... To chyba z XIX wieku ta wyprawka. Nawet nie wiem jak to wyglÄ…da icon_wink.gif
Monisia
CYTAT(MonikaS.)
Kaftanik? Batystowy??? O rany... To chyba z XIX wieku ta wyprawka. Nawet nie wiem jak to wyglÄ…da  :wink:

Ja wiem icon_lol.gif ale wolałabym nie wiedzieć icon_lol.gif
Dostałam ich kilka i miałam przygotowane przed porodem ale potem tylko 1 czy 2 razy założyłam i odrazu oddałam je... Naprawde body jest kapitalne i te kaftaniki nie są juz potrzebne:)
A są one wogóle jeszcze w sklepie?Chyba już nie wink.gif
Agnisma
Natalia odziana została w pampersa, w body, w ciepły pajacyk ze stópkami(zapinany z przodu i w kroku), na to wełniane spodenki i sweter, czapeczka bawełniana i wełniana.Zawinęłam ją w becik i do nosidełka wyściełanego kocykiem icon_lol.gif
Dodam , że urodziła się 27 listopada, na dworze było około -5 stopni(wychodziłyśmy o 21:00), a w szpitalu było ponad +30 stopni icon_eek.gif
Szok termiczny jednak nas nie dopadł icon_wink.gif
Za to ja musiałam się wbić w zimową kurtkę, którą przywiół mi mąż(i moja Mama), ponieważ w szpitalnej szatni wisiała tylko jesienna kurteczka (przyjmowali mnie do szpitala jak było +15 stopni icon_wink.gif )
Monisia
CYTAT(Agnisma)
Natalia odziana zostaÅ‚a w pampersa, w body, w ciepÅ‚y pajacyk ze stópkami(zapinany z przodu i w kroku), na to weÅ‚niane spodenki i sweter, czapeczka baweÅ‚niana i weÅ‚niana.Zawinęłam jÄ… w becik i do nosideÅ‚ka wyÅ›cieÅ‚anego kocykiem icon_lol.gif  
Dodam , że urodziÅ‚a siÄ™ 27 listopada, na dworze byÅ‚o okoÅ‚o -5 stopni(wychodziÅ‚yÅ›my o 21:00), a w szpitalu byÅ‚o ponad +30 stopni  :shock:  
Szok termiczny jednak nas nie dopadł icon_wink.gif
Za to ja musiałam się wbić w zimową kurtkę, którą przywiół mi mąż(i moja Mama), ponieważ w szpitalnej szatni wisiała tylko jesienna kurteczka (przyjmowali mnie do szpitala jak było +15 stopni icon_wink.gif )


To ile dni w tym szpitalu byłaś : icon_eek.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
lidqa
skarpetki wez na spiochy, ja jednak polecilabym body i spiochy bo bedzie ci rudno zalozyc cos z rekawkiem na drugie cos z rekawkiem. czapeczke kup z uszkami inne mi odstawaly zawsze. dzidzie w rozek i do domku. Dziecka nie mozna przegzewac. Mojemu Kubie cieplej jest niz nam i nawet teraz lata w body i skarpetkach, bo albo jest na raczkach i ja go gzeje albo w lozeckzu i wtedy przykryty. A jak go tylko ubiore cieplej natychmiast jest mu za goroco i sie poci a jak dziecko sie poci to sie szybciej przeziebia
Agnisma
CYTAT(Monisia)
To ile dni w tym szpitalu byÅ‚aÅ› :  :shock:    :?:  :?:  :?:

Około miesiąca icon_lol.gif icon_lol.gif
Nie mogłam się już doczekać porodu
Monisia
Agniesiu
A co się działo?Czemu aż miesiąc byłaś w szpitalu?
Nic dziwnego że taka różnica temperatury....
Ja 6 dni spędziłam w szpitalu.
Całuski
Tigerek
edinka błagam. PO 13 LATACH ?!!! i pewnie zbieg okoliczności, że w każdym poście masz reklamę :/

Na litość wszelaką moderatorze widzisz i nie grzmisz?
Agula9
CYTAT(Tigerek @ Sun, 02 Oct 2016 - 00:02) *
edinka błagam. PO 13 LATACH ?!!! i pewnie zbieg okoliczności, że w każdym poście masz reklamę :/

Na litość wszelaką moderatorze widzisz i nie grzmisz?


Brakuje mi tu "LubiÄ™ To" 29.gif

Trzeba kupić....... nawet w tą reklamę nie klikam 04.gif
Linda
Najlepszy sklep na zakupy dla kobiety w ciąży to według mnie ten https://www.modavie.pl/. Dodatkowo w ofercie dostępne są ubranka dla niemowląt. Gdy byłam w ciąży wszystkie zakupy robiłam tutaj. dzięki czemu miałam więcej czasu dla siebie icon_smile.gif
dariok
Zasadza jest taka, że dziecku nakłada się jedną warstwę więcej, niż dorosłemu. Oczywiście to orientacyjne. Ja noszę trzy warstwy, więc dla dziecka są cztery no i obowiązkowo czapka. Poza tym mam zamiar wynieść dzieciora w chuście, a nie w wózku.
adek87
A rożek? Takie tradycyjne - https://mulinek.pl/rozek-muslinowy-niemowle...zka-plaska.html naprawdę są wielofunkcyjne i można je używać na wiele sposobów, czy to w łóżeczku, czy w wózku czy nawet tak po prostu, dla dziecka by było cieplej i przytulniej icon_wink.gif
nataliakoziol
Śledzić można sklepy polskich producentów jak oferta firmy Bobas z Bochni - https://bobas-bochnia.com.pl/. To szansa na to, że produkty będą z dobrych, sprawdzonych materiałów i faktycznie kupujący będą mogli liczyć na ich wysoką jakość więc to na pewno trzeba mieć na uwadze.
nataliakoziol
Śledzić można sklepy polskich producentów jak oferta firmy Bobas z Bochni - bobas-bochnia.com.pl/. To szansa na to, że produkty będą z dobrych, sprawdzonych materiałów i faktycznie kupujący będą mogli liczyć na ich wysoką jakość więc to na pewno trzeba mieć na uwadze.
śrubka
W szpitalu dzieci dostają ubranka, ale jak się wychodzi to trzeba mieć własne. No i najlepiej dostosować do panującej pogody. Ja urodziłam zimą, więc był bodziak, pajacyk, do tego jeszcze ocieplany pajacyk, czapeczka o kocyk.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.