To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

rozrywki dla dzieci w Kielcach?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

hillroad
witajcie. niedługo wybieram się do Polski na wakacje:). z faktu że jestem raz do roku w kraju i Kielcach nie wiem czy coś zmieniło się w sferze rozrywak dla dzieci. pamiętam, że kiedyś była bawialnia "Jaś" i już... wtedy nie miałam dziecka to jakoś mnie temat nie interesował. napiszcie czy są może poranki dla dzieci w kinie czy w wakacje otwarty jest teatr "Kubuś" i ogólnie jakie rozrywki są dla dzieci. pozdrawiam.
śmieszek
A wiesz, że sama też chętnie się dowiem icon_wink.gif
aneta2
hmmm sama jestem ciekawa co dziewczyny napisza

moje dzieci najchetniej bawia sie na osiedlowym placu - choc osobiscie go nie polecam
pozatym bawia sie czasem w tesco, w bawialni - ale tylko w sezonie zimowym

teraz czesto odwiedzamy klub jezdziecki na stadionie /pakosz/, sa tam rozne zwierzatka typu lamy, kozy, kroliki, konie - mozna je karmic
mozna pojedzic na koniku, jest tez maly kucyk Kajtus 15 min=10zl, 5min=5zl Z tego co wiem maja tam zakupic nowe zwierzeta i wszystko rozwinac wlasnie pod katem zwiedzajacych, dzieci itd

fajne sa miejsca poza kielcami - znajdziesz pare postow nt.
hillroad
to trochę niewiele, jak na miasto wojewódzkie... dziękuje jednak za odpowiedz:)
hillroad
witajcie. jeżeli Kielce takie ubogie w rozrywki, to może w okolicach jest cos ciekawego?
czy w kieleckich kinach sÄ… poranki filmowe dla dzieci?
dziękuję za info i pozdrawiam:)
paulap
nie ma poranków filmowych dla dzieci... taka to prowincja jest - Kielce - miasto wojewódzkie...

Co do innych atrakcji: góry, lasy, rzeki icon_wink.gif mozna na pikniki z dzieckiem jeździć

Poza tym oczywiście Bałtów, kilka fajnych gospodarstw agroturytycznych (polecam Kurozwęki) i generalnie wbrew pozorom fajne miejsce. Zarówno te nudne Kielce, jak i okolice...
Sokolica
No to żeby nie było, że w Kielcach jast tak całkiem nudno to ja polecam miejsce, które nazywa się Park Stadion. Na terenie tego parku jest: egzotarium, mini Zoo, ośrodek jazdy konnej - dla małych dzieciaczków możliwość pojeżdżenia na kucykach, można zajrzeć do stajni (jednej tylko bo reszta zakazana icon_biggrin.gif ) i zobaczyc jak sobie koniki mieszkają. My mieliśmy szczęście bo trafiliśmy akurat na czyszczenie konia i dziewczynom bardzo podobał sie prysznic i szorowanie zwierza. Można sobie zrobić zdjęcia z wężem lub jaszczurami. No i na koniec można cosik przekąsić bo jest też Karczma, która zowie się "Cztery Konie". Moje dziewczyny chociaz małe to były bardzo zadowolone z tej wyprawy, zakupiły sobie pamiątki w postaci gumowego węża, jaszczura i zółwia icon_mrgreen.gif .
Dodatkowe i może dokładniejsze informacje (nie wiem bo jeszcze nie zaglądałam icon_wink.gif ) na www.parkstadion.pl
nikamaja
Sokolico dzięki!!! icon_biggrin.gif
hillroad
a jednak coś się jednak dzieje. Soklico dzięki tobie odzyskała nadzieję:) dzięki
ps. jak juz obadam wszystko na miescu i znajdÄ™ cos ciekawego napewno napiszÄ™. pozdrawiam
Sokolica
Proszę bardzo icon_biggrin.gif . Wracając z Parku Stadion można zahaczyć o Cmentarz Żydowski i równiez jak najbardziej o Kadzielnię. No i trzeba śledzić co piszą w gazetach bo w Kielcach w weekendy duzo się dzieje tylko to wszystko takie raczej przyjezdne niz na stałe.
fifafo
wiedziałam o tym ale kurka nie zapamietałm stronki w necie
wielkie dzięki jak tylko dojdziemy z mezem do siebie
on ma chore oko a ja skręciłam noge 32.gif 29.gif
wybierzemy sie z chłopakami tam
a teraz zastanawiam sie jaki powinnam kupić stabilizator stwu skokowego - jestem uziemiona na 2 tygodnie co najmniej
cos_cos
Annakto wiesz, ja niedawno miałam skręconą kostkę i dowiedziałam się, że raz na ileś tam lat należy się każdemu stabilizator za darmo. Lekarze o tym nie mówią, a tak jest.
Nie wiem co trzeba załatwić, bo ja dostałam gdy firma produkująca stabilizatory chodziła po szpitalu i właśnie mówiła każdemu, że mu się należy. Brali sobie numer karty, żeby potem nikt brał kolejnego i już.
Jeżeli Ci się nie uda, a nie chcesz kupować (te porządne to drogie cholerstwo) to mogę Ci pożyczyć. Tylko ten mój najbardziej kostkę usztywnia, nie wiem jakby było ze stawem skokowym.
W przyszłym tygodniu będę w Kielcach icon_wink.gif
fifafo
nadia ja zapytam dzis o ten stabilizator ale nie wiediałam o tym ze sie nalezy
a musze go juz miec dzis ta opuchlizna nie schodzi i przy dole stopy pojawiło sie zaczerwienienie jakby krwiak
cos_cos
Zapytaj. Ja też nie wiedziałam, a jednak...
Sądzę, że tak od razu niestety tego nie dostaniesz:(icon_sad.gif Mnie się poszczęściło bo akurat w szpitalu była ta firma i wraz z ortopedami informowali wszystkich, że im się należy.
Na opuchliznę może altacet? Albo woda z octem?
fifafo
no juz 2 dzień ten altacet stosuje i nic a nocą jeszcze wieksza ta opuchlizna
bo mi lekarz juz wypisał to skierowaniena ten stabilizator wiec moze jak mam to skierowanie to on mógł tam zapisać ze za free a nic takiego nie zapisał
cos_cos
Wiesz co, najprościej będzie jak zadzwonisz sobie do NFZ i się zapytasz, tam powinni Ci udzielić rzetelnych informacji.
Lekarze nie zawsze informują o tym, że się należy icon_sad.gif Nie wiem czy sami nie wiedzą, czy nie chcą mówić (ale jaki by mieli w tym cel?).
Nawet mnie na policję wzywali ostatnio, bo się okazało, że lekarz taki jeden brał na pacjentów za darmo, a im sprzedawał :[ I się pytali czy dostałam czy kupiłam. Ale ja na szczęście dostałam icon_smile.gif

A tą nogę to owijasz sobie folią? Nie wiem czy wiesz, ale to pomaga icon_smile.gif Owijasz nogę bandażem z altacetem i zawijasz to np. w reklamówkę albo folię spożywczą.
Pod wpływem braku powietrza ten altacet nie wysycha na bandażu tak szybko, a pod wpływem ciepła lepiej się wchłania w nogę;)
Sokolica
CYTAT(Nadia-ru @ piÄ…, 29 cze 2007 - 18:33) *
A tą nogę to owijasz sobie folią? Nie wiem czy wiesz, ale to pomaga icon_smile.gif Owijasz nogę bandażem z altacetem i zawijasz to np. w reklamówkę albo folię spożywczą.
Pod wpływem braku powietrza ten altacet nie wysycha na bandażu tak szybko, a pod wpływem ciepła lepiej się wchłania w nogę;)

Także samo mój Sokół sobie robił z nogą (a własciwie ja mu robiłam wink.gif ) jak miał problemy z kolanem. Też sobie załatwiał stabilizator. Pamiętam, że jakoś to tak było, że za darmo albo może zwracali kasę ale nie powiem jak dokładnie to się odbywało bo było to jakiś czas temu. No i kilka dni musiał czekać az przybędzie odpowiedni model i rozmiar wink.gif . Ale Sokól był trochę ponadwymiarowy więc może dlatego to trwało trochę dłużej icon_confused.gif .
cos_cos
No bo to naprawdę działa;) A co do stabilizatora no to właśnie też mi się wydaje, że będzie trzeba troszkę czekać. Ale trza się upominać o swoje, jak się należy za darmo, nie?icon_wink.gif
Patrzcie kobietki jaki się off topic zrobił , z rozrywek dziecięcych do altacetu, stabilizatorów, machlojek lekarskich i innych takich icon_wink.gif
fifafo
dzieki z ta folja strzał w 10 pomgło tylko w nocy sie wkurzałm jak mi szelesciło 06.gif 06.gif
a moze jz dzis mÄ…z kui mi ten stabilzator
cos_cos
Bardzo się cieszę, że pomogło icon_smile.gif
Sokolica
Wracając do rozrywek w Kielcach 08.gif moje starsze dziecię z poprzedni weekend wybrało się z dziadkiem na Plac Wolności i tam działy się rózne rzeczy. Jej najbardziej podobały się pompowane zjeżdżalnie i dziś od rana pyta: czy jedziemy do miasta na zjeżdżalnie?? A moje pytanie do Was brzmi gdzie mozna spotkac takie zjeżdżalnie?
fifafo
popierwsze dziękuję za wskazanie miejsca park na stadionie
dzieci nasze bawiły sie super
a dmuchane zamki sa tam gdzie festyny polecam zobaczyć na wici co sie w kielcach dzieje
fifafo
CYTAT(Nadia-ru @ piÄ…, 29 cze 2007 - 15:36) *
Annakto wiesz,
Jeżeli Ci się nie uda, a nie chcesz kupować (te porządne to drogie cholerstwo) to mogę Ci pożyczyć. Tylko ten mój najbardziej kostkę usztywnia, nie wiem jakby było ze stawem skokowym.
W przyszłym tygodniu będę w Kielcach icon_wink.gif

a kiedy bedziesz w Kielcach faktycznie drogie te stabilizatory
i na która noge miałas i czy to wogóle ma znaczenie bo ja potrzebuje na prawą
pisz jak cos poprosze byś mi pożyczyła
wiesiołek
www.wici.info

To powyżej to adres pod który zaglądam przed każdnym weekendem lub wolnym dniem. masz tam informacje z calego wojewodztwa na temat najbliższych wydarzeń, imprez itd. Jak sobie odhaczysz dzial "festyny, zabawy rodzinne" to prawie zawsze znajdziesz fajne propozycje.

A poza tym jestem częstym goście w Muzeum Zabawek .Tam się naprawdę sporo dzieje- i w środku i na dziedzińcu przed muzeum.

Fajny plac zabaw jest pod Telegrafem , z dmuchaną zjeżdzalnią. Droższy , ale z większą iloscia atrakcji na Aleji Solidarnosci, wjazd od "wzgórza Pigwy".
mamuśka.chłidzw
ja chciałam wam polecic fajne miejsce.Może nie w samych Kielcach ale w regionie 06.gif W Skarżysku Kamiennej jest Muzeum Orła Białego. Ciekawa ekspozycja w środku i w plenerze, wg mojego męza pasjonata niektóre epsonaty są unikalne na skale europejską 08.gif Dzieci do lat7 wchodzą za darmo. Dorośli za 5 zł . Moim dzieciakom szczególnie spodobał się samolot, do którego można wsiąść i potrzymac stery.
aneta2
a w Jaskini Raj byl kto? - dobrze gdybyscie mogly napisac jakies info nt np jak sie ubrac, co zabrac, co warto co nie warto itp, bo ogolnie to wiem i strone maja ale chodzi mi o takie przydatne info dla mamy:)

a przy okazji /moze nie koniecznie blisko ale.../ polecam Krzemianki, zaraz przed Baltowem, Baltow - niezby mi sie podobalo, dzieci w sumie zadowolne tylko placem zabaw, reszta ich nie interesowala, /ja nacielam sie na pstraga zafaszerowanego cebula - wrrrrrrrrr/ a w Krzemiankach zwiedzilismy kopalnie wapienia, tu dzieci byly pod wrazeniem, zwlaszcza ze lubia takie rzeczy typu tunele czy ciemne korytarze:) warto zabrac jakas cieplejsza bluze bo temp w kopalni jest nizsza /pisze ze 8 st ale bylo wiecej/, trasa ma 500m /mi wydawalo sie krocej/ - no i to taka mala rewelacja:) wiec jak ktos jedzie do Baltowa to mysle warto tu zajrzec
wiesiołek
w jaskini Raj stała temperatura to około 10 stopni więc trzeba zabrać jakąś lekką kurtkę/polar. Zwiedzanie trwa około 40 minut.

Jeśli chodzi o Bałtów to moje dzieci są zachwycone wszystkim a najstarczy od trzech lat - czyli od kiedy był tam poraz pierwszy ma nieustaną pasję paleontologiczną a wiedzą na ten temat i on i ja (bo to jo czytam mu odpowiednie ksiązki) moglibyśmy zadziwić niejednoego...

Do krzemionek nie wpuszczają dzieci poniżej 6-7 lat bo są ponoć na małe i niczego nie zobaczą. Tak nas w łaśnie odesłano w Krzemionkach sprzed kasy.
julllka
Hej dziewczyny może podpowiecie gdzie można się wybrać z niespełna dwulatką ? Chciały byśmy spędzić miło czas i poznać dzieciaki w podobnym wieku.
mamuskaaa
Jest pelno dodtakowych zajec w Kids Planet:) moja corka uczeszcza na zajecia baletowe:) i jestesmy obie bardzo zadowolone;) pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.