To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nutramigen1 a Nutramigen2

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maultier
Witam.Mój synek konczy wlasnie 8 miesiecy.Od 3 miesiaca byl dokarmiany nutramigenem1.Pozniej wyjechalismy do Szkocji. Ok 2 miesiecy temu bylismy u dietetyka i pani doktor zalecila nutramigen1 do ukonczenia pierwszego roku po czym chce znowu go zobaczyc. W maju wybieramy sie do Polski i zeby nie brac mleka stad poprosilam szwagierke zeby zalatwila recepte. Pan doktor wypisal ale na nutramigen2. Pytanie jest takie czym sie roznia te dwa mleka i czy sa jakies powody dla ktorych musialabym dziecku mleko zmienic?? Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Asik 75
Nutramigen 2 niedawno pojawił się na nszym rynku. Podobno jest bardziej sycący niż 1. Dwójka jest przeznaczona dla dzieci chyba od 5 m-ca życia. Wydaje mi się, że dziecko mogłoby dalej zostać na jesynce jeśli tak chcesz. Dotąd przecież były tylko jesynki i starsze niemowlaki miały tylko to mleczko.
malinowa i Malina
z Nutramigene 2 się nie spotkałam, pytałam nawet lekarza. Mój 6-latek pije dalej ten sam Nutramigen co 6 lat temu.
Peedle
Ja też słyszałam, że lada moment ma być u nas w aptekach Nutramigen 2 icon_smile.gif Wydaje mi się, że może się on trochę różnić składem, tak jak jest w przypadku innego mleka np. Bebilonu czy Bebika icon_smile.gif
maultier
Tak tez myslalam ze moze zostac na 1 ale wolalam sie upewnic i uspokoic nerwy tesciowej;)))
Choco.
Nasz pediatra powiedział, że wg. niego Nutramigen2 to raczej chwyt marketingowy, że nie ma znaczących różnic pomiędzy 1 a 2 z wyjatkiem tego, że 2 jest pełnopłatna, przynajmniej tak powiedziała mi farmaceutka jak ją pytałam o Nutramigen2. Michał nadal jest na "jedynce"
paulaaa
hej icon_cool.gif . moja mała pije nutramigen 2 i napewno jest róznica w składzie choc niewielka, bardziej sycace raczej nie jest ale zato napewno jest na recepte za pol ceny icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif . nam pani pediatra wypi[użytkownik x] recepty i zsaznacza na nich literke P bo alergia to choroba przewlekła icon_cry.gif i sie nalezy znizka, nie dajcie sie nabic w butelke icon_eek.gif bo to niezła sumka icon_lol.gif . pozdrawiamy serdecznie icon_razz.gif icon_biggrin.gif icon_smile.gif icon_lol.gif wink.gif icon_rolleyes.gif
Eliza111
My również kupujemy Nutramigen2 za połowę ceny, ale nie we wszystkich aptekach jest on już dostepny.
Mój synek nie czuje różnicy między jednym a drugim Nutramigenem - oby dwa są przepyszne 08.gif 04.gif
agulec76
Moja Milenka też jest na Nutramigenie, teraz wprowadzam jej 2. W składzie nie ma dużych różnic. Jeśli chodzi o kalorie to jest ich nawet mniej, ale za to miarka jet większa i dlatego jest bardziej sycące.
*sylka*
my przeszliśmy na nutramigen 2 i nie wiem czy to była przyczyna ale zaczęłiśmy mieć problemy z kupkami tzn z ich zrobieniem i jak wróciłam do 1 do problem zniknął
a skład jet minimalnie różny a właśnie miarka jest nieco większa
więc my zostaliśmy na 1
Honey*
my tez jestesmy na Nutramigenie 2. Na recepte jest tanszy, ile ? nie wiem, wiem tylko ze na recepte zaplacilam 13zl.
Ale jezeli chodzi o mleko to jest OCHYDNE. Zuzia pije, ale mnie az na wymioty zbiera
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.