To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kiedy testy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sara2006
moja córka ma 7,5 miesiecy jest alergikiem ma skaze białkowa i azs !
kiedy moge córce zrobic test skórne lub z krwi na co konkretnie jest uczulona ??
poniewarz słyszałam ze takiemu dziecku jak ona mozna juz robic testy z krwi na co jest uczulone !!!!!!
Ewelinek
testy skórne zalecane są dla dzieci powyżej 4 roku życia, z krwi od 2 roku (tego nie jestem pewna, ale chyba tak jest) odczulanie można zacząć gdy dziecko skończy 5 lat icon_biggrin.gif
justapl
Mój synek mniał robione testy z krwi jak mniał 5 miesiecy i wyszło ze jest uczulony wiec smiało mozesz zrobic bo skórne to dopiero póżniej teraz kiedy syn ma 4 lata lekarz twierdzi ze to jeszcze za wczesniej .... POZDRAWIAM icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
sara2006
justapl dzieki !!
Ewelinek
CYTAT(justapl)
Mój synek mniaÅ‚ robione testy z krwi jak mniaÅ‚ 5 miesiecy i wyszÅ‚o ze jest uczulony  wiec smiaÅ‚o mozesz zrobic   bo skórne to dopiero póżniej teraz kiedy syn ma 4 lata lekarz twierdzi ze to jeszcze za wczesniej ....        POZDRAWIAM   icon_biggrin.gif  :D  :D  :D  :D  :D  :D


wyszło, że jest uczulony tylko ciekawe czy jak troszke podrośnie to wyjdzie to samo icon_confused.gif
justapl
TAK po trzech latach wyszło to samo ......
mario29
Amelka testy z krwi miała kiedy skończyła 2 lata i były wiarygodne.Miała też testy skórne na alergeny pokarmowe i wziewne, wyszły z opóźnieniem (po 15 godz.), bo jak pokazały podania z krwi jest uczulona w minimalnym stopniu. icon_smile.gif
sara2006
CORKA MA MIEC ROBIONE TESTY WE WRZESNIU !!!!
mamuśka.chłidzw
CYTAT(sara2006)
CORKA MA MIEC ROBIONE TESTY WE WRZESNIU !!!!

po raz n-ty: czemu krzyczysz?
Co do zacytowanego fragmentu: i co w zwiÄ…zku z tym.
Moja pediatra stoi na stanowisku, że tak małym dzieciom nie warto robic testów.
sara2006
to w jakiem wieku
moncik1976
Dziewczyny, to co robicie z maluchami, jak zauważycie objawy alergii? Nasz Olinek ma katarek, kaszelek i dr przepisała Zyrtec, jak długo podajecie? Skąd mam wiedzieć na co ma uczulenie? Jak narazie to tylko z obserwacji i przeglądania kalendarza siennego dla alergików wiem,że być może jest uczulony na pyłki brzozy, topoli, traw a może to błedne wnioski.
Nasza pediatra odradza testy z krwi, proponuje odczekać a to jeszcze dwa lata do takich testów. Czasem mam dosyć marudnego malucha po podaniu Zyrtecu, bo nawet po podaniu wieczorem marudzi w dzień icon_wink.gif
Ostatnio też go coś ukąsiło nie wiem co komar, mrówka, meszka ... i miał strasznie napuchniętą rączkę. Smarowanie Fenistilem nie pomagało, okłądy kwaśne też nie dawały efektu może zelżyło trochę wapno.
justapl
my zyrtek podawaliśmy przez pół roku , alergolog tak zalecił natomiast drugi stwierdził że to zdecydowanie za długo Ilu lekarzy tyle różnych popinni , my już 3,5 roku sie z tym męczymy i nie znamy odpowiedzi ale przeczytałam ten temat o pasożytach i chyba sie skusze na te badania.

moncik1976
CYTAT(justapl @ śro, 13 cze 2007 - 13:19) *
przeczytałam ten temat o pasożytach i chyba sie skusze na te badania.


Co to znaczy? O jakich pasożytach czytałaś i przy jakich badaniach??? Zdradzaj szybko albo daj namiary na czytadło to uzupełnię swoją wiedzę icon_wink.gif
justapl
tu na forum jest taki temat o pasożytach co wywołuja alergie i atopowe zapalenie skóry , robi sie badania na obecność pasożytów , poczytaj sobie bo warto.

moncik1976
Już znalazłam - dziękuje ... poczytałam. Nie wiadomo teraz czego się bać i co robić. Mam mentlik w głowie icon_wink.gif
justapl
tak to jest , ale trzeba próbować i warto zrobić badania na te pasożyty , tylko mój pediatra mnie wyśm,iał że to nierealne zeby pasożyty alergie wywoływały i albo zmienie pediatre albo zrobie badania prywatnie

monilka
justapl lepiej zmień pediatrę...
Z tego co czytałam to uczulenie przez pasozyty jest możliwe i dopóki ich się nie wyeliminuje dziecko uczula się prawie na wszystko. Ja również myślę o tych badaniach tylko nie wiem czy moja mała nie jest za maleńka. Nie wiecie od kiedy można robić takie badania??. My jestesmy na razie po zmianie mleka i czekamy na efekty (moja pediatra też się ze mnie smiała jak stwierdziłam, że po Nutramigenie jest jeszcze gorzej. Okazało się w rzadkich przypadkach Nutramigen jednakl uczula)
Megan30
My też mamy skazę i podejrzenie AZS. I też wiemy że tak małym dzieciom testów nie warto robić. Jak się uprzeć to można oczywiście, ale wyniki są niewiarygodne. Testy z krwi robi się podobno w wieku ok 2-3 lat a skórne jeszcze później.
Teraz można spróbować biorezonansu. Wiele dziewczyn bardzo go chwali i my chyba też spróbujemy bo mimo diety ciągle coś małego wysypuje i już brakuje nam pomysłów przez co to.
monilka
O cię w mordę .. 23.gif napisałam rzadkich przez ż!!!!!!! dobrze że przeczytałam i zmieniłam 37.gif
sara2006
co to jest ten biorezonans ?
to co mam powiedziec Pani Alergolog ze nie chce zeby moja corka miala testy robione
jak kazala robic to trzeba robic
justapl
wydaje mi sie ze te badania na pasożyty robi sie niezależnie od wieku dziecka , a o tym biorenozansie nie słyszałam , to jak by było można to prosze o wiecej informacji
icon_wink.gif

Megan30
Jest dużo stron o biorezonansie np. www.bikomed.com.pl . To tzw medycyna niekonwencjonalna.
Dziewczyny z październikowymi dzieciaczkami (2006) robiły i bardzo sobie chwalą. Ja osobiście pracuję z babką, która córeczkę ze skazą wozi na odczulanie biorezonansem (www.realmed.pl) i mówi że po takim odczulaniu przez ok pół roku jest spokój. Potem wyłazi znowu, ale to jednak 6 miesięcy bez uczulenia!
Agnieszka*
Wlasnie mialam napisac cos w tym temacie a tu widze wlasnie temat omawiany icon_smile.gif
Ten biorezonans to nam wlasnie robila homeopatka - to jest wlasnie ta metoda niekonwencjonalna
Po pierwsze robi baaaaardzo duzo alergenow (jak przeczytalam ile kosztuje jeden alergen z krwi to zbaranialam a lekarze panstwowi nie chcieli nam dac skierowania)
Potwierdzila uczulenia na potrawy o ktorych wiedzialam w obserwacji i wyszly nam jeszcze inne....
Badanie jest bezbolesne jednak z maluchem troche kłopotkiwe, bo przez ok godzine musi trzymac w raczce taką elektrode a drugą rączke dac da lekarki.... Nam podzielono wiec badanie na dwa dni, zeby malucha jakos udalo sie zagadywac po 30 min
U nas w miescie kosztuje to 130 zł a w Warszawie wiem ze duzo wiecej (kilkakrotnie - ta sama lekarka tam ma gabinet)

Poza tym dostalismy leki rozpisane na 6 tygodni.... oczywiscie homeopatyczne. Wierze z powodzenie kuracji. Homeopatycznie leczymy wszyskie przeziebienia, zapalenie oskrzeli i uszu..... pomaga zawsze.

Dla mnie ponowne pojscie do alergologa (bylam kiedys i dostalam liste lekow bez wykonania badan!!!!!) bedzie krokiem ostatecznym jesli dieta i homeopatia nie pomoga.
Alergolog poza tym leczyla i refluks i alergie i jeszcze cos tam....... jedynie na podstawie mojego opisu. Podobnie leczył pulmonolog.... Jedynie jakies podstawowe badania nam dawali.
W ten sposob (inni lekarze) siostrzenice leczyli 3 lata na alergie a ma refluks natomiast corke kolezanki leczyli na refluks ktory okazal sie byc alergia pokarmowa po 7 latach. DZiewczynka dostala tyle strydow, bo nic nie pomagalo ze juz nawet masa ciala jej sie zmienila dziwnie.

Przepraszam oczywiscie lekarzy-fachowców, którzy dobrze diagnozują tylko ja nie chce czekac pare lat i faszerowac moje dziecko byc moze niepotrzebnie toną leków

Ech.... znow cały swoj zal wylałam na forum icon_wink.gif
Agnieszka*
Jej, wlasnie poczytalam cennik w tym Real-medzie.... szok
U nas alergeny pokarmowe, kurze i roztocza, siersc, pierze oraz dodatki spozywcze wraz z konsultacja kosztowaly 130 zł. To chyba nawet dojechac warto i na benzyne wydac.
justapl
a ciekawe czy we wrocławiu takie badanie można zrobić , to jest ze skierowaniem czy bez?

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.