To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

spanie w dzień u 3-latka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

an.tośka
Mój synek w lutym skończył 3 latka. Od kilku dni nie chce spać w dzień. Wcześniej spał w dzień ok. 1,5 godz., a w nocy ok. 10 godzin. Teraz śpi tylko w nocy ok. 10,5 godz. Czy to mu wystarcza i czy wasze dzieci też przestały sypiać w dzień poprostu z dnia na dzień. Bardzo chętnie poznam opinie innych mam.
użytkownik usunięty
Moja Zosia przestała spać w dzień jak tylko skończyła roczek. Dopiero w przedszkolu na leżakowaniu zaczęła przydrzemywać, a i to nie codziennie.
agabr
Moj syn skonczyl jak mial 14 miesiecy i nie powrocil do spania.b
KM
Kacper przestał spać w dzień jak miał roczek.
myszka
Miłosz (3,4) śpi nadal, ca. 1,5 h.
ulla
Weronika jak idzie do przedszkola śpi w dzień (ok. 1-1,5h), jak nie idzie, ale wstanie rano tak jak wtedy kiedy idzie do przedszkola (czyli przed siódmą) - też śpi w dzień (kładzie się sama i zasypia). Jak wstanie później, czyli między 8-9, to zazwyczaj nie, ale też się kładzie żeby poodpoczywać, a choć nie zasypia, to zwykle blisko godzinę jest mało aktywna.

W nocy śpi od 9-13 godzin. Spanie dzienne jest uzależnione od snu nocnego. Zwykle jak śpi mniej niż 11 godzin, to śpi również w dzień.
Jasiucha
Alicja ma 1,5roczku i w ciągu dnia potrzebuje jeszcze snu (bez tego całe popołudnie marudzi a wieczorem ma problem z uśnięciem - z przemęczenia), w domu koło południa śpi 1,5-2godz natomiast w przedszkolu ucina sobie drzemkę 30-50min.. Sen nocny zajmuje jej 9-10godz.

Znajomi mają dziwuszke, która ma skończone 3latka.. przez pewien czas chodzili z nią do psychologa dziecięcego w przedszkolu (nie mogli sobie poradzić ze złym zachowaniem- szczegolnie popołudniami i wieczorem).. m.in. jednym z zalecień było aby dziecku "nakać" odpocząć - jeśli nei chce spać nie musi ale żeby godzinkę w ciągu dnia sobie przynajmniej poleżała i faktycznie powodem tych jej popołudniowych złości i histerii było zmęczenie 21.gif
Saskia
mój syn spał w dzień gdzieś do wieku 3,5 roku
córka przestała w wieku 2 lat ale mając 2,5 poszła do przedszkola i zaczęła spać podczas leżakowania - teraz w przedszkolu spi, w domu raczej nie
Silije
Jedna z moich córek przestała spać w dzień jak miała 20 miesięcy i nigdy nie spała w przedszkolu, na szczęście u nas leżakowanie nie było obowiązkowe. Druga spała w dzień ponad 2,5 roku, do przedszkola nie chodzi.
A_KA
Karola spała w dzień jeszcze jak miała prawie 5 lat. I spałaby jeszcze dłużej, gdyby nie to, że przeszła do następnej grupy przedszkolnej, a tam dzieci już nie sypiają tzn. nawet nie leżakują w dzień...
Z początku było ciężko. W przedszolu nie sypiała, za to przysypiała w drodze do domu w tramwaju czy metrze. Dobudzić jej nie mogłam. Teraz też po przedszkolu często przysypia w tramwaju, ale coraz żadziej i już mogę ją dobudzić łatwiej...
W weekendy już nie śpi w dzień.

Za to teraz lepiej zasypia wieczorem, niż wtedy gdy jeszcze w dzień spała normalnie (godzinę, dwie). Teraz jest po prostu już wieczorem zmęczona. Kładzie się o 21,00 i śpi do 7,00 (w weekendy do 7,30-8,00).

Jak widać - każde dziecko jest inne icon_wink.gif
ewapolka
Moja córcia przestała spać w dzień jak skonczyła 1,5 roczku.
Chodziła do żłobka, teraz chodzi do przedszkola i nigdy nie śpi.
Leży sobie na leżaczku i fika nóżkami.
Jedne dzieci potrzebują więcej snu inne mniej, my nic na to nie poradzimy icon_sad.gif
Kilka razy próbowałam na siłę ją usypiać, ale to trwało do 2 godzin, a spała pół godzinki, więc przestałyśmy się męczyć na wzajem.
Pozdrawiam icon_smile.gif
gosiakam
MOi chłopcy przestali spać w wieku 2 lat:) Przestałam ich kłaść bo kied zasypiali w dzień to potem bardzo długo chodzili do późnej nocy:) A dzięki temu chodzą wcześniej spać. Są zawsze pełni energii a Marcinek jak mu się chce to sam potrafi rozsiąść się wygodnie w fotelu i się zdrzemnąć icon_neutral.gif
Myssia
Kacper w przedszkolu na leżakowaniu śpi ok 1,5 godz. a domu jak padnie to 3-4 sypia czasem. Chyba, że jest w jakimś nowym miejscu, wtedy nie śpi w dzień, za to ok 17 robi się marudny nie do zniesienia icon_smile.gif Jak z miesiąc temu pojechaliśmy w sobotę na działeczkę do teściów (po ok 8 miesiącach przerwy zimowej ) to był tak podekscytowany, że nie mógł zasnąć icon_smile.gif
sylwia.wk
dorian ma 4 lata a nadal spi w dzien ok.godz
katiek
Kinga śpi w przedszkolu. W domu rzadziej, ale w domu jest spokojniej, i o wiele ciszej niż w przedszkolu. W następnej grupie nie ma już leżakowania i jestem przerażona, bo jak teraz mają dni "specjalne" bez leżakowania, to ja mam rozdarte, histeryzujące o byle co dziecko 21.gif . Jeśli mam mieć takie codziennie, to ja dziękuję uprzejmie, nie skorzystam
Kora ::::
Tymek ma 3,5 roku i śpi nadal w ciągu dnia 3 h.
Mógłby jeszcze dłużej ale go wybudzamy.
Spać chodzi dość późno ale nie jest to problematyczne
bo przynajmniej mamy po pracy dużo czasu do spędzenia razem.
Wieczorem nie marudzi, idzie spać bez problemu i bez usypiania.
Drzemki południowo-popołudniowe icon_wink.gif (13-16) też bez usypiania...
Dorcias
Bartosz też śpiw dzień ok. 1,5 -2 godzinek. Jak nie śpi to jest strasznie marudny i ciężko z nim czasami wytrzymać. icon_confused.gif
A.L.
Milena przestala spac w dzien w wieku 15 miesiecy.
Ona jest w ogole z tych "malo spiacych"
parasolka
J śpi i potrzebuje tego, śpi od 2 do /jak mu pozwalam/ 3 godzin, trzeba go budzić żeby wieczorem nie było problemu
w nowym miejscu czasem nie śpi,
w przedszkolu do którego idzie od września na szczęście grupy 3 i 4 latków mają leżakowanie
pani mówi, że nawet jak dzieci w domu nie śpią już to w przedszkolu "padają"
yagiw
Mój Miśko we wrześniu kończy 4 latka a w południe lubi strzelić sobie drzemkę jak mu się pozwoli to potrafi 3-4 godziny pospać. Są takie dni że nie ma ochoty i wogóle nie śpi. Najpóźniej wstaje o 7 rano ale z reguły wcześniej a kładzie się koło 21 i śpi do rana. Ale to wszystko zależy od dnia, pogody itp....
Sabina
Zuzia w lutym skończyła 3 lata, sypia godzinę do nawet 3 godzin w ciągu dnia, w zależności od zmęczenia i samopoczucia.
Jak wygania się na spacerze, to dłużej.
Zdarzają się dni, że nie śpi, ale wtedy jest padnięta i marudna, pada zazwyczaj jako pierwsza. Ostatnio też zmieniło się jej spanie, bo zaczęły
jej przeszkadzać dźwięki z za okna. Pod domem jest plac zabaw.

Reszta dzieci też sypiała. Znaczy Franek dalej śpi. Najmniej sypiał Antek, ale w tym wieku jeszcze sypiał z godzinkę, półtorej.
Roberta
Kacperek przestał sypiać w dzień w wieku 1,5 roku. Lulało się go przez 2 godz. zapyspiał na kwadrans, wiec sobie odpuściliśmy. W przedszkolu, do którego chodzi jest odowiązkowe leżakowanie, nie udało mu się zasypiać i leżakowanie było dla niego dramatem. Nawet w samochodzie nie zasypiał. Po prostu - nie jest śpiochem.

Igorek ma 3 lata i po obiedzie, ok 13.00 sam się kładzie do spania. Śpi 2 gdziny i trzeba go budzić. Ma taką potrzebę.

Czyli nie ma reguły i (powtórzę, co już zostało wcześniej powiedziane) każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.