To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Klimakterium ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnisma
Czy będąc w wieku "przedśrednim" icon_wink.gif może człowieka dopaść klimakterium icon_question.gif Daleko mi do 45 roku życia, ale kto wie icon_evil.gif
Kurcze najgorsze jest to, że mam wszelkie możliwe objawy icon_cry.gif icon_cry.gif
amania
To mogą być chwilowe zaburzenia hormonalne. Po prostu wybierz sie do lekarza. Na pewno zaleci Ci zrobić odpowiednie badania.
A do klimakterium masz jeszcze duuużo czasu icon_wink.gif
Agnisma
Obawiam się, że wszystko zależy od funkcji jajników, a one od zawsze mają dziwne przemyślenia icon_rolleyes.gif
malinowa i Malina
Pierwsze objawy przedklimakteryjne mogą sie pojawić na 10 lat przed "godziną zero". Wszystko więc jest mozliwe. Jezeli w rodzinie kobiety zaczynały klimakterium przed 45 rokiem zycia to i te pierwsze objawy moga się pojawić po 30 r, zycia. A ile masz lat?
Wbmot
Agnisima - nie wyciągaj zbyt pochopnych wniosków.
Jeśłi coś Cię niepokoi idź do lekarza.
Zrobi Ci badanie i będzie wiadomo co się dzieje.

Ja byłam dzisiaj i mój gin oświecił mnie, że różne niepokojące objawy są powodem niedoczynności jajników. Przysadka mózgowa i jajniki się nie zgrały icon_wink.gif i stąd kłopoty.
Zapisał mi odpowiednie leki (hormonalne) i jestem pełna nadziei, że to pomoże.

Tobie radzę idź jak najszybciej- po co się męczyć...
domi
Moja mama zaczęła przechodzić klimakterium w wieku 37 lub 38 lat. Na początku powiązywano to z wieloma innymi schorzeniami m.in. hormonami gdyż mając 35 lat urodziła dziecko. Jednak wielomiesięczne badania wykluczyły wszystko prócz okresu przejściowego. Mam nadzieję, że to nie jest dziedziczne bo nie chciałabym tak wczesnie zacząć się męczyć.

Nie chcę cię straszyć bo nie taki mój zamiar a poza tym jak pisały dziewczyny to może wcale nie mieć nic wspólnego z klimakterium.
Pozdr.
Agnisma
Wiem, muszę się wybrać do ginekologa-endokrynologa, tej specjalizacji wydaje mi się najodpowiedniejszy, ale wcale mi się tam nie śpieszy...
Wciąż mam jakieś zawirowania z jajnikami, smutek icon_evil.gif icon_exclaim.gif
Dzięki za odzew icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.