To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiedy i jaka manna?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tysia24
Witajcie!Chciałabym powolutku wprowadzić mojemu synkowi,skazowcowi kaszkę manną i mam ogromny dylemat icon_sad.gif Manna typowo dla dzieci,taka np. z Bobovity jest na mleku modyfikowanym, a ja nie mam pojęcia cóż to za mleko i wolabym go nie zmieniać (jesteśmy na Bebilonie Pepti 2).Może wiecie, czy istnieje jakaś kaszka specjalnie dla dzieci bez dodatku mleka modyfikowanego??,czy lepiej kupić zwykłą mannę błyskawiczną i zrobić ją na Pepti??Tylko trzeba ją wtedy przegotować??bo tego mleczka się podobno nie przegotowuje... ehhh POMOCY! blagam.gif
mario29
Polecam kaszkę ryżową owocową Bobovity. Kaszka jest bez mleka modyfikowanego i nie ma po niej żadnych objawów alergii.
icon_smile.gif
sdw
Mario, to, że Twoje dziecko nie miało objawów alergii nie znaczy, ze nie będzje jej miał synek tysi.

Tysia, jeśli masz małego alergika wstrzymaj się z manną. Przynajmniej do roku. Możesz spróbować podać mleko z kleikiem ryżowym, kaszką ryżową, kukurydzianą czy ryżowymi owocowymi. Ale z tymi ostatnimi byłabym ostrożna i wprowadzała poodrobinie co kilka dni.

Jeśli jednak zdecydowałabyś się na mannę przygotuj ją według przepisu na opakowaniu gotując zalecaną ilosć kaszki w połowie zalecanej ilosci wody. W pozostałej wodzie rozpuść mleko. Później polącz kaszkę z mlekiem i wszystko wink.gif

Mój wybredny syn wypije też mleko z sinlakiem. Moje kubki smakowe też sie szczególnie nie buntują.
mario29
Ciotka Manuela do tej pory wśród alergików nie było uczuleń na kaszkę ryżową jedynie mogą uczulić owoce w niej i oczywiście chemia. Ale wszystko zależy od alergenu na które dziecko jest uczulone i od stopnia uczulenia. icon_smile.gif
tysia24
Dziękuję za pomoc. Oprócz kaszek ryżowych,sinlacu,bifidusa,kleików, chciałabym właśnie coś nowego wprowadzić i padło na mannę, myślę, że spróbuję tak jak radzi Ciotka Manuela wprowadzić powolutku zwyczajną mannę, chociaż zastanawiam się też nad kaszką Nestle 8 zbóż,nie wiem która byłaby bezpieczniejsza dla Dziubka.
Ehhh te nasze kochane dzieciaczki,ile kombinowania z tym jedzonkiem dla nich...
MamaLenki
tysia, my (alergicy icon_smile.gif) wprowadziłymy już do diety Lenki kaszkę manną. Kupiłam błyskawiczną Kupca. Robię ją na wodzie na gęsto i dodaję owoce. Od tygodnia daję i jest OK.

W ogóle zaczęłam rozszerzać dietę o kisielki (kupione), miśkopty, żółtko ugotowane, chlebek i o dziwo Lena ma się świetnie icon_biggrin.gif

Manną bobovity odada (choć mi bardzo smakuje icon_smile.gif), bo jest na modyfikowanym i Lenkę zsypało. Niestety.
tysia24
O 06.gif Witam MamęLenki po długim czasie, muszę się na czerwcówkach odezwać bo o mnie zapomnicie:(
U nas Hrupaczki, chlebek i żółtko też są o.k icon_razz.gif, nawet jogurt z jagodami z HIPPa się przyjął icon_razz.gif do manny się przymierzałam, ale od jutra zaczynamy. Pozdrawiam icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.