To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pralkowy dylemat

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

malgosiak
Musze kupic pralke, na wczoraj, jakos nie moge sie zdecydowac icon_rolleyes.gif

Niby mial byc Whirpool, ale sie dopatrzylam, ze nie moge sama regulowac temperatury icon_confused.gif Teraz sie zastanawiam czy to aby napewno praktyczna funkcja?...

Zaczelam buszowac po necie i wypatrzylam Elektroluxa z bardzo ciekawa funkcja: "Super silent night" do prania w nocy. Tylko czy to aby skuteczne?...

Tak czy inaczej jestem w kropce. Obie pralki spelniaja wszystkie inne moje wymagania. Cena nie pomoze mi zadecydowac, bo roznica jest minimalna, pojemnosc maja taka sama, wiec licze na was 06.gif 06.gif


Meganka.
Małgosiu, regulator temperatury to praktyczna funkcja. U nas się sprawdza, mimo, że mojej pralki nie polecam.
Moja funkcji do prania w nocy nie posiada, a szkoda, bo używałabym i w dzień. Inaczej chodzi jak czołg 43.gif
Paula.
Ja strasznie żałuję, że kupując pralkę nie wybrałam takiej z opcją opóźnionego startu, co w połączeniu z funkcją "Super silent night" byłoby idealne.
Pan nam proponowała taką z zegarem do opóźnionego uruchamiania, ale ja myślałam, że to zbędny bajer, teraz jak przetestowałam w zmywarce bardzo bym chciała mieć taką funkcję w pralce. Przy czym moja bez "Super silent night" pierze cicho, poza tym sypialnie u mnie są tak oddalone od łazienki, w której stoi pralka, że to i tak bez znaczenia.
Obiecuję sobie, że następną kupię już z taką funkcją opóźnienia, ale ta pracuje już 7 lat bezawaryjnie i wygląda na to, że kolejne 7 minimum pociągnie icon_smile.gif.

Co do ustawiania temperatury to u mnie jest programator wspólny do temp i rodzaju tkaniny i też się dobrze sprawdza.
malgosiak
Co do tej opcji "Super silent" to nie do konca jestem przekonana jak to dziala icon_rolleyes.gif W dwoch roznych sklepach uslyszalam 2 rozne wersje: "pralka wiruje pod koniec cyklu" lub tez "nie wiruje, trzeba nastawic rano wirowanie"- ta druga wersja to jest nieco absurdalna jak dla mnie. Niech zyja kompetentni sprzedawcy 21.gif Na domiar zlego na stronie Elektroluxa nie moge sie doczytac co i jak....

Paula, obie maja opcje opoznionego startu icon_wink.gif
sdw
Zaznaczyłam Elektrolux ale tak od serca i szczerez to polecam Bosch albo Siemens. Li i tylko.
Paula.
CYTAT(Ciotka Manuela @ wto, 15 maj 2007 - 21:59) *
Zaznaczyłam Elektrolux ale tak od serca i szczerez to polecam Bosch albo Siemens. Li i tylko.

Moja to Bosch. Jedno jest pewne, jest nie do zdarcia.
A i ja mam 6kg, i jakoś zawsze mi mało w niej miejsca (widziałam już taką 8 kg icon_wink.gif), no ale ta 6 kg trochę miejsca zajmuje icon_smile.gif.

Dopiero teraz zauważyłam, że u góry jest ankieta. Zagłosowałam na elektroluxa, tylko dlatego, że mam zmywarkę tej firmy, bo pralka to jednak boscha.
malgosiak
Ciotko Manuelo Ja niestety nie mam wyboru, ani Bosch ani Siemens w moja nisze pralkowej sie nie miesci icon_sad.gif Lazienka niestety nie da sie rozciagnac icon_wink.gif

Oto co znalazlam na polskich stronach :

"Pierz i śpij dobrze… ponieważ dzięki programowi Night Cycle możesz włączyć pralkę nawet późno w nocy - bez obaw, że głośna praca urządzenia zakłóci spokój domowników lub sąsiadów. Funkcja wirowania zostaje przez ten program ominięta na każdym etapie prania. W dogodnym dla Ciebie momencie wystarczy jednym przyciskiem uruchomić końcowe wirowanie - i pranie skończone"

Hmmm... juz sama nie wiem.... Czy to, ze pralka nie wiruje nie wplynie na jakosc prania?


sdw
Ja nie wiem jak ryczy łirpul czy elektroluks ale wiem, ze mój bosch wiruje mrucząc. Na pewno nie budzi wrecz działa nasennie.

Ja kupowałam pralkę nieco ponad poł roku temu, widziałam rożnowymiarowe siemensy i bosche, rowniez malutkie i ladowane od góry. Poszperaj, moze znajdziesz.
Paula.
Moja mama też ma boscha - 4kg, jest na tyle wąski, że stoi w WC.
Tobatka
Mnie się często zdarza wieczorem wstawiać pranie, ale wyłączyć wirowanie (nasza pralka ma przycisk wyłaczający wirowanie ostatnie po prostu) - w ten sposób do rana pranie leży w wodzie, rano wiruję i wieszam. Pranie nie jest pogniecione i nie ma tego charakterystycznego zapachu ciuchów leżących w wilgoci kilka godzin.

Za kilka tygodni sama stanę przed wyborem pralki - o ile sprzęty do kuchni mam wybrane, o tyle o pralce do tej pory nie pomyślałam...
Na pewno wybrałabym tę z funkcją silent icon_smile.gif



PS. Gosiaczku - pukam do Ciebie na gg od kilku dni, ale nie odpowiadasz, a ja okrutnie ciekawa jestem, jak tam Wasze miejsce zamieszkania - ustalone? Skoro kupujesz pralkę, to chyba na razie tak, co? icon_smile.gif
Aga H
Ja mam pralkę whirlpool i ryczy jakby w kosmos odlatywała przy wirowaniu, więc głosować nie bedę
Dudek
Ja mam whirpoola i jestem zadowolona, natomiast wcześniej miałam siemensa zdecydowanie polecam siemensa lub boscha
annxx
CYTAT(Paula. @ wto, 15 maj 2007 - 22:50) *
Ja strasznie żałuję, że kupując pralkę nie wybrałam takiej z opcją opóźnionego startu, co w połączeniu z funkcją "Super silent night" byłoby idealne.
Pan nam proponowała taką z zegarem do opóźnionego uruchamiania, ale ja myślałam, że to zbędny bajer, teraz jak przetestowałam w zmywarce bardzo bym chciała mieć taką funkcję w pralce. Przy czym moja bez "Super silent night" pierze cicho, poza tym sypialnie u mnie są tak oddalone od łazienki, w której stoi pralka, że to i tak bez znaczenia.
Obiecuję sobie, że następną kupię już z taką funkcją opóźnienia, ale ta pracuje już 7 lat bezawaryjnie i wygląda na to, że kolejne 7 minimum pociągnie icon_smile.gif.

Co do ustawiania temperatury to u mnie jest programator wspólny do temp i rodzaju tkaniny i też się dobrze sprawdza.
Gosiu jak ci mezulek porawnie ustawi pralke( z pozomica ) to kazda nowej generacji bedzie pieknie chodzic i cicjutenko icon_wink.gif W pl miala Whirpoola 6 czy 7 zmysl i byla cichutka icon_wink.gif
Swoja droga tez cos ostatnio mysle o nowej pralce tu wr Fr ale chyba Lorek postuka sie po glowie skoro ta nadal chdzi :-/
Ciocia Magda
CYTAT(Aga H @ śro, 16 maj 2007 - 11:02) *
Ja mam pralkę whirlpool i ryczy jakby w kosmos odlatywała przy wirowaniu, więc głosować nie bedę


Ja tak samo 21.gif , pewnie Meganka też ma whirlpoola (sądząc z opisu) icon_wink.gif.
Mariola***
BOSCH, polecam.
Gaja
Mam Whirlpool 6 zmysł
Dla mnie rewelacja.

Poprzednia pralka też Whirlpool działała u nas 11 lat bez napraw. Teraz działa nadal w wynajmowanym mieszkaniu.
A nie była oszczędzana. Bo posiadając trzy psy przemieliła też trochę psiej sierści wink.gif

Polecam.
Meggi
Własnie i ja stanęłam przed podobnym dylematem, moja kochana Candy padła miał 9 lat. Chciałam bardzo kupic tezCandy tym razem, ale po pzreczytaniu watku chcę zaryzykowac i wybieram Boscha. Nie wiem jesczze konkretnie jaki model, bo mąz w sklepie właśnie jest, al enapewno bedzie miała opóxniony start, 1000 obrotów i do 6kg. Parametry wody i pradu to mąz już ocenia. Nie chcę elektronicznego wyświetlacza raczej zbędny mi bedzie. Mam nadziję, ze będe zadowlona, jak tylkow óci ze sklepu to pochwalę sie nowym nabytkiem icon_smile.gif
gdamalena
Zaznaczyłam Electrolux, bo taką posiadam (EWF 830) - około trzy lata. Na razie nie ma problemu, ale jest o wiele głośniejsza niz przypuszczałam, zwłaszcza na 800 obrotach. Bardzo łatwa w obsłudze. Niestety brakuje mi programu szybkie pranie (przyspeiszenie nie obejmuje wszystkich programów), ale wykorzystuję do tego program do delikatnego prania + przyspieszenie - pilnuję, by nie było czegoś ciężkiego i piorę icon_wink.gif.
Meggi
CYTAT(gdamalena @ Tue, 24 Jun 2008 - 17:07) *
Zaznaczyłam Electrolux, bo taką posiadam (EWF 830) - około trzy lata. Na razie nie ma problemu, ale jest o wiele głośniejsza niz przypuszczałam, zwłaszcza na 800 obrotach. Bardzo łatwa w obsłudze. Niestety brakuje mi programu szybkie pranie (przyspeiszenie nie obejmuje wszystkich programów), ale wykorzystuję do tego program do delikatnego prania + przyspieszenie - pilnuję, by nie było czegoś ciężkiego i piorę icon_wink.gif .




Nie napisałam wcześniej, ze podbiłam watek z 2007 roku icon_wink.gif chyba ankieta już nieaktalna.


Mój pojechał własnie po

Boscha WAE 24360 PL, miłam ogromny dylemat miedzy nim a candy GO 612, wszytskie parametry takie same, miałam taki maly sentyment do candy bo w sumie była niezawodna, ale wieksozśc tu piszacych poztywnie za Boschem sie wypowiadała wiec czas na zmiany icon_wink.gif
gdamalena
CYTAT(Meggi @ Tue, 24 Jun 2008 - 19:14) *
Nie napisałam wcześniej, ze podbiłam watek z 2007 roku icon_wink.gif chyba ankieta już nieaktalna.
Mój pojechał własnie po

Boscha WAE 24360 PL, miłam ogromny dylemat miedzy nim a candy GO 612, wszytskie parametry takie same, miałam taki maly sentyment do candy bo w sumie była niezawodna, ale wieksozśc tu piszacych poztywnie za Boschem sie wypowiadała wiec czas na zmiany icon_wink.gif


Meggi - nawet nie zauważyłam - coś mało spostrzegawcza jestem ostatnio;) Ale moja znajoma ma Boscha (5 lat - nawet jednej drobnej ustreki ) i jest zadowolona, my tez chceliśmy kupić Boscha, ale trzy lata temu w cenie średnio wypasionego Electroluxa mielibyśmy Boscha "golca" - jeszcze z mechanicznym programatorem, więc wybralismy Electroluxa. Myslę, ze będziesz zadowolona.
Cleo
Wyciagam wątek, bo wczoraj pan majster wydał wyrok na nasza pralkę i musimy kupic nowa icon_sad.gif
On doradza Gorenje- ale widze, że żadna z Was nie wspomina tej marki. ta funkcja prania w nocy ejst suepr, bo ja czesto sobie przypominam o praniu np. o 21.00 i potem o tej 23.00 wieszam mokre ciuchy;)
Co to ejst ten 'opozniony start' i dlaczego to jest fajne??
Czy ktoras z tych pralek, które chwalicie zmiesci się w 1000-1200 zł?

Mielismy Elektroluxa, ładowanego do góry, chyba 5 kg. CHcialabym wiecej tych kilo, bo i tak 2x dziennie musze czesto prac. Majster zabronil kupowania ładowanych od góry pralek.

dzięki!
wiesiołek
Ogłaszam protest jednoosobowy przeciwko tak postawionemu pytaniu. diabel.gif

Kupujesz konkretny model o konkretnych parametrach a nie logo rzekomego producenta. Tak się składa , że obecnie pralki i pralkosuszarki produkuje się w Europie w tych samych zakładach i z tej samej linii zjeżdzaja różne modele, a potem im się tylko przykleja różne elementy ozdobne i odpowiednie nalepki "producenta". W samym Siewierzu należącym do Elektroluxa produkuje się chyba wszystkie marki obecne na poslkim rynku.

Podzespoły też się kupuje hurtem wszystkie u jednego dostawcy.

Dlatego patrzcie na parametry techniczne, ładownosć, poziom hałasu (przełożenie napędu) zużycie energii, prędkoć wirowania, żuzycie wody, rpogramator, wymiary itp. a nie czy mu przyklejono nalepkę "Bosh" czy "Electrolux"...



Cleo
https://www.neomix.pl/?zobacz=5799
a to??
bo ja to ejszcze na cenę musze patrzeć...
Fasola
Jeśli chodzi o firmę, to w jednej półce cenowej jest tak, jk pisze Wiesiołek.
Funkcja opóźnionego startu zaś mnie się bardzo przydaje. Wracam z pracy przed 17, chodzimy wcześnie spać, więc mogę zrobić 1 pranie dziennie, zakładając, że wstawię je ok. 18, a do "dziennika" lubię mieć wszystko skończone. Nastawianie rano przed wyjściem do pracy mnie nieprzekonuje, bo rzeczy leżąc tak długo w pralce po praniu będą bardzo pogniecione. To nastawiam start na ok. 15, przychodzę do domu, wieszam świeżo wyprany wsad i w razie potrzeby zdążę jeszcze drugie pranie nastawić.
F.
zajka
Wiesiołek nie mogę się z Tobą zgodzić. Mam w domu kilka sprzętów kuchennych i pralkę Bosch i nie mam zarzutów do ich pracy - nie do zdarcia. Mam też sprzęt LG - lodówkę (która grzeje na uszczelkach, byłam w serwisie i usłyszałam, że tak ma być 23.gif) i telewizor, któremu ma zepsuł się czujnik już po trzech tygodniach użytkowania. Chyba więc jednak marka ma znaczenie.
Tuni
CYTAT(Cleo @ Fri, 29 Aug 2008 - 10:56) *
Majster zabronil kupowania ładowanych od góry pralek.

Bo???
anax
ja tych pralek co jest głosowanie nie miałam za to polecam simensa jak dla mnie to najlepsza funkcja to pranie 15 minut.
Produkują już pralki z nierdzewną grzałką i na to zwróc uwagę icon_smile.gif
Cleo
ZMierzylam moją obecną lazienke- mogę max 55 cm szeroką miec. Są takie, żeby jednoczesnie mialy 6-7 kg ładownosc?icon_smile.gif) i kosztowaly 1000 zl
Już rozumiem o co chodzi z opoznionym startem.
Powinny byc jeszcze pralki na pilota, dzialajacego z duzych odleglosci 02.gif
Kari07
ja wyleczyłam sie z pralek ładowanych od góry- miałam 8 lat Whirpolla- przez rok -dwa było super ale potem to słychac było wirowanie u sąsiadów + pralka chodziła po łazience.
Teraz mam nowego Elektorluxa , ładowany od przodu, wąski( chyba 50 cm) na 1200 obrotów.Rewelacja.
Cleo
a my wszscy kochamy nasza nową Prannę - zdrbniale: Pranię, marki Bosch.
Najbardziej kocha ją Hania- moglaby tam siedziec godzinami i aptrzec na wirowanie prania;) oczywiscie poamag w ładowaniu, wyjmowaniu oraz wrr naciskaniu programow nienie.gif
Pogoda
Gdy mieszkałam z rodzicami mielismy pralkę Candy. Rodzice wciąż jej używają, ma teraz koło 10 lat i nadal działa bez zarzutu. My po ślubie też kupilismy Candy i jestem z niej bardzo zadowolona. Tak więc polecam icon_biggrin.gif.
Zelda
Whirpoola odradzam!mam uraz do tej pralki.Za to polecam w 1000% Hoovera.Ładowność 9kg!!!mozliwość regulacji temp,wirowania czasu prania,najkrótszy program 29minut,obroty wirowania 1400(od 600)ogólnie rewelacyja pralka.bardzo cicha.program nocny,mozna tez ustawić że włączy się za jakiśczas(max 23h)
Kasiusia
CYTAT(annxx @ Sat, 05 Jan 2008 - 23:27) *
Gosiu jak ci mezulek porawnie ustawi pralke( z pozomica ) to kazda nowej generacji bedzie pieknie chodzic i cicjutenko icon_wink.gif W pl miala Whirpoola 6 czy 7 zmysl i byla cichutka icon_wink.gif
Swoja droga tez cos ostatnio mysle o nowej pralce tu wr Fr ale chyba Lorek postuka sie po glowie skoro ta nadal chdzi :-/


Ja miałam whirpula 6 zmysł i każde pranie to koszmar, start rakiety przy jej wirowaniu to mały pikuś (może właśnie dlatego że od góry pakowana). Teraz ma bosha i jest superrr polecam.
Helena
a my mamy Ariston super silent i owszem przy wirowaniu chodzi glosniej ale i tak ciszej niz inne. Ma funkcje opoznionego startu tak wiec czesto nastawiam pranie wieczorem na 6 rano tak, zeby powiesic pranie od razu po wstaniu. Pralkaa pierze a my spimy icon_smile.gif
biala-dama
ja ma Whirpool 8 zmysl ale nie ladowana od gory tylko standardowe ladowanie 06.gif

jestem z niej bardzo zadowolona pierze ciuhcutko i dla mnie super 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.