To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mały ptaszek dla małego alergika .

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agulka 75
Mam niespełna 2 letniego synka który prawdopodobnie tak jak większość dzieci w dzisiejszych czasach jest małym alergikiem - piszę prawdopodobnie bo testy u malucha można wykonać dopiero po skończeniu 3 lat.
Bartek od urodzenia miał skazę białkową i silne uczulenie na białko jaja kurzego.

Chciałbym synkowi kupić Papużkę Falistą - czy ptaki są alergizujące , czy może jest to bezpieczne zwierzątko dla malucha ???

Mój synek uwielbia obserwować ptaki , coraz częściej wspina się na parapet żeby lepiej widzieć biesiadująca za oknem wróble i niepokoi mnie to ponieważ mieszkamy na 8 piętrze , boję sie że mały może kiedyś otworzyć okno i wypaś na dół , dlatego pomyślałam o zakupie małej papużki.

ProszÄ™ o rady .

Dziękuję .
Asik 75
Agulka synek koleżanki dostawał napadów duszności i kaszlu odwiedzając dziadków którzy mieli papugi. Dla małych alergików nie jest polecane zwierzątko ze sierścia i pierzem, a nawet ryby bo pokarm ryb lubi uczulać. Papugi maja pyłek między piórkami który może silnie uczulać. Zreszta od papugi pełno piór lata po mieszkaniu. JA niestety mam psa i ryby i podejrzewam, że katarek Kingi może też być też od psa, a trudno pozbyć się zwierzaka, który jest z nami 8 lat. Może dobrze by było, abyś miał mozliwość odwiedzać kogoś kto ma papuzkę i obserwować Bartusia. Jednak w domu jest inaczej, bo dziecko przebywa w nim cały czas to dopiero tam mogą pojawić się objawy alergii. Dawid też kiedyś chciał papuzkę, ale z tego powodu, że bałam się alergii dostał żółwia wodnego.
Agulka 75
Dzięki Asiu , kurcze trochę mnie zmartwiłaś 13.gif - myślałam że tą papużką sprawię radochę małemu.
Sąsiedzi mają kanarka i ilekroć jesteśmy u nich to młody cały czas stoi przed klatką z zadartą główką i obserwuje ptaszka - nie zauważyłam że coś mu się działo w czasie czy po wizytach u sąsiadów ale tak jak piszesz w domu jest inaczej bo ten ptak byłby u nas cały czas.
Muszę to dobrze przemyśleć lub poczekać jeszcze co najmniej rok na zrobienie testów młodemu.
ewabi
Ptaszki są niebezpieczne dla alergików. Znam dorosłe osoby, które nie miały wcześniej udokumentowanej skłonności, a po dłuższym kontakcie z ptasimi klatkami nabawiły się paskudnej alergii. Małe dzieci niekoniecznie poradziłyby z tym sobie lepiej.
Niania Ogg
Po spędzeniu nocy w jednym pokoju z dwoma papużkami falistymi, moja sześciomiesięczna wtedy Zuzia dostała zapalenia płuc icon_evil.gif I ptaki wyemigrowały do znajomych... Odradzam.
Agulka 75
Dzięki dziewczyny .

Wczoraj kupiłam czasopismo w którym poruszony jest temat papug - napisano tam że niestety papugi są ptakami bardzo alergizującymi icon_sad.gif

No nic , muszę dać sobie spokój z wszelkimi ptakami dopóki nie zrobię młodemu testów .
Ciocia Magda
Dostałam od naszej pediatry książeczkę o astmie - w ramach kampanii informacyjnej - jest w formie wierszyków Małgorzaty Strzałkowskiej - bardzo fajna - i piszą tam, że jedyne dozwolone zwierzątko to żółw.
Suzana
a czy jedną rybkę w kuli można?Słyszałam ,że uczula pokarm.A jeśli pokarm byłby schowany w miejscu niedostępnym dla dziecka? Proszę o radę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.