To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wzrost Beta HCG

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Muna77
Mam pytanie, otórz jestem w 6 tc, co potwierdziło badanie usg i wynik beta HCG. Z racji tego, iż pierwszą ciążę poroniłam w 6 tc postanowiłam zrobić test z krwi beta HCG w celu porównania wzrostu poziomu hormonu. 14 maja wynik wyniósł 19560 IU/ml, a dziś 17 maja 26726 IU/ml. Zastanawiam się czy to nie za mały wzrost jak na odległość między badaniami 63 h. Z tego co wiem beta powinna wzrosnąć w ciągu 2 dni prawie 100%. Powtórzę badanie 20 maja, że skontrolowac przyrost, ale nie ukrywam, że się martwię. Proszę o Waszą opinię. Dziękuję
Majka 82
Niestety nie jestem w stanie odpowiedziec na Twoje pytanie bo sie na tym nie znam!! ale chcialam Ci napisac, ze trzymam za Ciebie kciuki, na pewno wszystko bedzie dobrze!! nie martw sie, myslami jestem z Toba!!

to niestety jedyne co moge Ci zaoferowac 32.gif

pozdrawiam

majka
alanis
To jest to co znalazłam na ten temat:
źródło: https://www.forumginekologiczne.pl/txt/print,1911,2
CYTAT
Ważniejsze od bezwzględnych wartości HCG są przyrosty jego stężenia w czasie !

W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje USG. Wartości nieprawidłowe nasuwają podejrzenie poronienia lub ciąży ektopowej (przyrost jest wolniejszy od prawidłowego). Możliwy jest jednak chwilowy spadek stężenia HCG w przypadku, gdy w macicy, zagnieździły się przynajmniej dwa zarodki (co zdarza się przy mnogiej owulacji lub po zabiegach IVF) w chwili, kiedy jeden z nich obumiera. Nie ma to w tym wypadku wpływu na pomyślny przebieg ciąży.

Wskazaniem do badania HCG jest także monitorowanie skuteczności leczenia ciąży pozamacicznej metotreksatem oraz nadzór prowadzony po leczeniu zaśniadu groniastego lub nowotworów kosmówki.


a tu jest kalkulator przyrostu beta HCG w ciąży
https://babymed.com/tools/pregnancy/hcg/
Zelda
Muna77,twój wynik jest jak najbardziej prawidłowy,nie sugeruj się o ile wzrosło tylko czy rośnie,jeśli Bhcg rosnie tzn że dzidzi sie rozwija,ja też liczyłam o ile rosnie itd ale na szczęście mam tak fantastycznego lekarza że nawet psychologiem jest świetnym...aha i weź pod uwagę że laboratoria moga miec inne metody oznacznia Bhcg więc ich normy sa różne.(nie sugeruj sie tym co w necie jest napisane bo sie tylko będziesz stresować-a to na pewno nie sprzyja rozwojowi fasolinki)poradze Ci to co mi mój lekarz poradził,robiłam bhcg co tydzień ,na początku rosło w ogromnym tempie potem troszke wolniej a juz w 10tc zaczeło spadać...poszłam do lekarza tzn prawie pobiegłam i okazało się że wszystko jest super a akurat u mnie zaczyna spadc wcześniej.dla porównani wzrostu moge ci napisac moje wartości żebys zobaczyła jak rosło...głowa do góry,pozytywne myślenie ,spokój i nieczytanie o poronieniach,pustych jajach płodowych itp to PODSTAWA!!!!
Muna77
Dziękuję Wam dziwczyny za pomoc i wsparcie duchowe. Faktycznie nie ma co się przejmować betą, bo jeżeli rośnie to moja Glizdeczka jest silna i walczy z każdym dniem. Mój strach jest o tyle duży, że po poronieniu nie doczekałam 1-ej miesiączki i byłam już w ciąży. Na fora internetowe zaglądam bardzo rzadko, gdyż poprzednio się naczytałam i odnosiłam problemy do swojego stanu, nakręcałam, itp. Teraz, omijam z premedytacją tematy, które pesymistycznie nastawiają, czerpię wiedzę tylko z radosnych postój, typu "galeria brzuszków" itp. Jestem pozytywnie nastawiona, więc i Glizdeczka też się cieszy.

Bardzo Wam dziękuję i dam znać jaka beta wyszła w niedzielę. A w środę w nastepnym tygodniu mam wizytę u lekarki, więc mam nadzieję, że usłysze serduszko mojej kruszynki.

Miłego dnia
Zelda
Muna BRAWO ZA PODEJŚCIE!!!!!!trzymam kciuki!i daj znać jak wrażenie po wizycie
Muna77
Witajcie, zrobiłam dziś betę HCG i wynik wynosi 36520 po 48 h. Czyli jest super. Cieszę się przeogromnie. Dziękuję Majka za wsparcie i miłe słowa. Teraz czuję, że żyję i mąż też pierwszy raz poczuł ulgę. Słonecznego weekendu życzę dziewczyny.
MoniZ
muna77 najwazniejsze jest pozytywne podejscie i optymistycznie patrzec na swiat ja poronilam w 11tc po trzech mieisac staran zaszlam ale staralam sie myslec pozytywnie a teraz zostalo mi zaledwie 67 dni do rozwiazania byle tak dalej bede trzymac za ciebie kciuki i sciskam przytul.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.