To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Uczelenie na Nutramigen??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

monilka
Witam. Mam do was pytanko. Moja mała Misia ma trzy miesiące. Jakiś miesiąc temu pojawiły się u niej krostki na policzkach i uszkach. Lekarka stwierdziła AZS i uczulenie na białko i przepisała dziecku Nutramigen. objawy zaczęły obgasać, ale po jakims czasie znowu pojawiły się krostki na policzkach, dodatkowo na kolankach i w zgięciach stawów i na paluszkach. Wydawało mie się, że zmiany te zaczęły następować po zmianie z Nutramigenu na Nutramigen 1, ale Pani doktor Stwierdziła że to niemożliwe ( u małej pojawiły się dodatkowo zielone kupki!!). Pani doktor przepisała teraz maść Elosonoe, Zyrtec, wapno i witaminę C, ale przeciez są to działania na krótka metę. Dodatkowo stwierdziła zeby może nie używać chusteczek nawilżających, ale mała na pupie nic nie ma 21.gif i chyba zielone kupki nie są od chusteczek 21.gif . Czy któraś z was spotkała się z nietolerancją na Nutramigen, bo mi juz naprawdę ręce opadają od czego to może być 32.gif . Małą kapię w Oilatum, od urodzenia używam Jelpa, mydełko i oliwka tylko zwykłe bambino, krem Sudocrem. Prosze o jakąś radę, gdyby któraś z was spotkała się z czymś podobnym
Asik 75
Moją 3 miesięczną córkę też karmię Nutramigenem i robi zielone kupki. Pediatra stwierdziła, że to przez nadmierną fermentacje w jelitach, ale dowiedziałam się, że dużo dzieci na Nutramigenie robi takie kupki. Jeśli byłby w nich śluz to świadczyłoby to o alergii. U nas śluz był przy Bebilonie Pepti. Kinga też miała sporą wysypkę na buźce, uszkach. Sądziłam, że to trądzik niemowlęcy, jednak pediatra kazała odstawić Cebion Multi, bo wit. C w nim zawarta lubi uczulać )którą ty podajesz na alergie).. Wysypka zaczęła znikać. Teraz są jeszcze pojedyńcze kropeczki, ale prawie ich nie widać. Po odstawieniu Cebionu kolki też były dużo mniejsze.
Moja Kinga ma przewlekły katarek i sądzimy, że to alergia na pyłki. Pediatra też podejrzewała, że przyczyną wysypki może być alergia na pyłki.

Czy u ciebie w rodzinie ktoś ma alergię pokarmową lub na pyłki?
Jakie witaminy dajesz córeczce? D3 podajesz?


Napisz mi jak dawkujesz Zyrtec i wapno.

Opisałam ci jak to jest u nas, a moja córka niestety jest mocno obciążona alergią, bo ja z mężem mamy alergie na pyłki, syn też. Syn miał skaze białkową i uczulenie na inne pokarmy oraz AZS. A Kinga ma nietolerance laktozy i skaze białkową.

Może spróbuj na początek odstawić tak jak my witaminy. Zostaw tylko D3 jeśli podajesz.
monilka
Ja Cibion zaczełam dopiero teraz podawac jak uczulenie już było. lekarz zaleciła 5 kropelek dziennie, Zyrtec 5 kropelek, wapno 2x1/2 tabletki no i witaminy D3zaczęłam podawać 10 kropel dziennie, bo pani doktor stwierdziła, że malenka ma miękką główkę i kazała podawac 2 razy dziennie po 5 kropelek. Co do uczuleń w mojej rodzinie to raczej nie ma alergików, tylko ja mam uczulenie na słońce, szczególnie te pierwsze ostre promienie, co się objawia krostkami swędzącymi na rękach szczególnie i w miejscach wystawionych na słońce oprócz buzi. Też się zastanawiałam nad tym, czy Ola może ma uczulenie na słońce, no ale wypryski pojawiły się na kolanach, których to nie wystawiałysmy na słoneczko:)
Czy może orientujesz się jak jest z testami na alergię w przypadku tak małych dzieci?? i czy one mają sens??
Asik 75
Testy skórne robi się dzieciom dopiero po trzecim roku życia, a na testy z krwi też chyba nasze dzieciaczki są za małe.

Przyszło mi jeszcze do głowy jedno. A czym dopajasz małą? Koperek lub rumianek też może uczulać, niektóre dzieci nie tolerują herbatek z Hippa.

z reguły wysypka w zgieciach stawów wskazuje na alergię pokarmową. Ale tu skaza na Nutramigenie nie wchodzi w grę.
monilka
Własnie niczym jej niedopajam bo Olutek nie lubi tych herbatek i nie chce wogóle pić. Ani rumianku, ani koperku, a że robi kupi regularnie, to się tym za bardzo nie przejmuję. I tak jak piszesz, jeszcze się nie zdarzyło żeby dziecko miało alergię na Nutramigen, a moja Miśka ma wszystkie objawy alergii pokarmowej i tu się robię bezradna bo nie wiem jak jej pomóc 32.gif , a ona drapie te kroski strasznie i jest bardzo niespokojna 32.gif
monilka
Dziewczyny czy wam naprawdę się nie zdarzyło nigdy uczulenie na Nutramigen?? Bo ja nie wiem, może ja naprawdę głupia jestem. ale z moich obserwacji (obserwacji matki) wynika, że moje dziecko nie toleruje tego mleka 13.gif Każdy mi mówi, że na Nutramigenie to nie możliwe, ale już sama nie wiem, może ja mam specyficzne dziecko 13.gif Bo jak dla mnie wszystkie objawy na to wskazują
Asik 75
Jeśli podejrzewasz, że Ola nie toleruje tego mleczka to może spróbuj poprosić pediatre i recepte na inne. Ja tak zrobiłam, kiedy Kinga miała problem zrobić kupki (podejrzewałam , że to przez Nutramigen). Pediatra przepisała Bebilon Pepti. To też mleczko dla alergików, ale zawiera niewielką ilość laktozy. Jednak problem z kupkami był dalej, ale mała po tygodniu stosowania Bebilonu dostała większych kolek, miała śluz w kupkach i obficie ulewała. Wróciliśmy do Nutramigenu i z każdym dniem objawy ustępowały. Kupki unormowały się. Z tej próby wynikło to, że wiem iż Kinga ma nietoleranjce laktozy. Jednak jest dużo dzieci, które to mleczko bardzo dobrze tolerują. Zresztą podobno jest lepsze w smaku niż Nutramigen.
Jeśli zdecydowałbyś się na zmiane mleczka to na efekty musisz czekać nawet tydzień.
emce
CYTAT(monilka @ sob, 19 maj 2007 - 01:23) *
Dziewczyny czy wam naprawdę się nie zdarzyło nigdy uczulenie na Nutramigen?? Bo ja nie wiem, może ja naprawdę głupia jestem. ale z moich obserwacji (obserwacji matki) wynika, że moje dziecko nie toleruje tego mleka 13.gif Każdy mi mówi, że na Nutramigenie to nie możliwe, ale już sama nie wiem, może ja mam specyficzne dziecko 13.gif Bo jak dla mnie wszystkie objawy na to wskazują


Ja nie mam tego typu doswiadczeń, ale z tego co wiem to uczulenie na Nutramigen jest możliwe. Stosuje sie wtedy mleko o jeszcze większym stopniu hydrolizy białek. Nazwy nie pamietam ale coś z "amino" - jesli chcesz mogę poszukać. Przypadki niezwykle rzadkie, ale mają miejsce.
Asik 75
Też słyszałam o nietolerancji na Nutramigen

To mleko to Bebilon Amino j jest jeszcze jedno, ale nia pamiętam nazwy.
Ale czasem wystarczy zamiana Nutramigenu na Bebilon Pepti - znam dużo takich przypadków. Ale najlepiej niech zadecyduje lekarz.
Nutramigen a Bebilon Pepti to hydrolizaty dwóh różnych białek mleka.
monilka
Oj proszę poszukaj. Nawet nie wiesz jak mi ulżyło jak przeczytałam, że takie przypadki się zdarzaja. Bo moja pani pediatra mnie wysmiala jak jej powiedziałam o moich spostrzezeniach (aleona ogólnie trochę jest cofnięta 03.gif ). Byłabym naprawdę wdzięczna jakbyś mogła podac nazwę tego mleka
monilka
Dzięki dziewczyny 03.gif . Dobrze wiedizalm logując się na te forum, że tutaj więcej się dowiem jak u lekarza 03.gif ( z doniesień koleżanki 03.gif )
W poniedziałek ide do pediatry i choćby nie wiem jak mi wciskała niemozliwość nietolerancji na nutramigen zmieniamy mleko. Jak coś to zdam relację z efektów i wyjdzie czy miałam dobre spostrzeżenia
Asik 75
Na twoim miejscu zmieniłabym pediatre lub wybrałabym się do alergologa, w końcu to specjalista od alergii.
emce
CYTAT(monilka @ sob, 19 maj 2007 - 09:39) *
Oj proszę poszukaj. Nawet nie wiesz jak mi ulżyło jak przeczytałam, że takie przypadki się zdarzaja. Bo moja pani pediatra mnie wysmiala jak jej powiedziałam o moich spostrzezeniach (aleona ogólnie trochę jest cofnięta 03.gif ). Byłabym naprawdę wdzięczna jakbyś mogła podac nazwę tego mleka


Miałam na mysli Bebilon Amino, które wspomniała też Asik.

A może spróbuj skontrolować córkę pod katem pasozytów i kandydozy? Bo zwykle dają identyczne objawy skórne jak alergia i wtedy dieta alergiczna nie przynosi zadych rezultatów, bo nie w tym problem?
U nas po opanowaniu Candidy problemy alergiczne nie istnieją (przy pilnowaniu diety, rzecz jasna, bo na kilka produktów jest jednak uczulony).
monilka
A może spróbuj skontrolować córkę pod katem pasozytów i kandydozy? Bo zwykle dają identyczne objawy skórne jak alergia i wtedy dieta alergiczna nie przynosi zadych rezultatów, bo nie w tym problem?
U nas po opanowaniu Candidy problemy alergiczne nie istnieją (przy pilnowaniu diety, rzecz jasna, bo na kilka produktów jest jednak uczulony).
No to mi dałaś zagwozdkę. Co znaczy skontrolować pod katem pasozytów i kandozy?? Ja nawe nie wiem co to kandoza??Opowiedz proszę więcej o tej Candidzie
magda208
Monilka ja jestem w podobnej sytuacji .Nutramigen zmienilam na bebilon amina .Jest to mleko skladajace sie z aminokwasow a nie z peptydow jak nutramigen.Najprawdopodobniej twoja coreczka jest zatruta toksycznie i ma chore jelita.My przeszlismy z naszym synkiem bardzo duzo chodzac od lekarza do lekarza a kazdy wymyslal coraz to nowe teorie.nie wiem jaka byla u ciebie historia z karmieniem ale moj Kaspian mial nietolerancje mojego mleka i alergolog (nerwy mam na sama mysl o nim) kazal mi przerwac karmienie i przejsc na enfamile ar mloko z bialkiem mleka krowiego choc wiedzial ze jemu nie wolno.Po wielu moich apelach ze dziecko kupki nie takie robi w koncu sama przzucilam go na nutramigen bo juz kouka z krwia szla.Do czgo daze mleko zastepcze u co poniektorych dzieci zlepia wloski w jelitach i te odpadaja a potem tworza sie male ranki.Poki tego sie nie zaleczy dziecko bedzie sie uczulac doslownie na wszystko gdyz przez ranke czasteczki dostaja sie do krwi a ta produkuje przeciwciala.Jedyne co ci moge doradzic szukaj lekarza wsrod dobrych homeopatow bo tylko medycyna naturalna moze tu pomoc.Jelita u malego dziecka goja sie od pol roku do roku czasu u doroslego 7 lat.I tak jak mcda pisze najpierw trzeba pasozyty wykluczyc tez od tego moja dokturka zaczynala.
Asik 75
Magda masz racje. U mojego starszego syna bardzo długo trwał powrót skóry do "normalności" po odstawieniu mleka i innych pokarmów, które go uczulały. Niestety alergie pokarmową miał późno stwierdzoną, a jego organizm się zatruwał. Tamten pediatra kazał mu dać zwykłe bebiko. Byliśmy z nim u irydologa i ona uświadomiła nam jak zatruty jest jego organizm i że po odstawieniu alergenów będzie odtruwał się przez skórę. Dlatego nawet przez jakiś czas skóra może wyglądać gorzej, bo wątroba usuwa szkodliwe substancje. I tak było, a potem było coraz lepiej. Ale prowadziła nas też dobra alergolog.
monilka
Dzięki dziewczyny za rady. Ale szczerze powiem podłamało mnie to trochę 13.gif . Myślałam, że wystarczy mleko zmienić, a tu widzę, że czeka mnie dłuuuuga droga do powrotu do normalności i trochę chodzenia po lekarzach. najbardziej wkurza mnie tylko to, że lekarze nie chcą słuchać rodziców 21.gif , albo to ja tylko na taka pani pediatrę trafiłam (moje dziecko nie chce podnosić główki jak leży na brzuszku i ogólnie nie lubi leżenia na brzuszku, ale trzymane w pionie ładnie trzyma główkę, czy trzymane na ręku za brzuszek w pozycji leżącej również, ale pani pediatra stwierdział, że potrzebny neyrolog!! 21.gif )
Jeszcze raz dzięki
Asik 75
Moja 3 miesięczna Kinga też nie lubi leżeć na brzuszku, a powinna , bo ma problem z bioderkami. Główke potrafi podnosić, ale robi to żadko, bo zaraz się złości i chce przekręcić się na plecki. Na rękach też radzi sobie z główka, jak twoja maleńka. W czwartek oglądała ją pediatra i nie zauważyła nic niepokojącego. A jeśli to ciebie uspokoi wybierz się do neurologa.
monilka
Ja jestem spokojna, tylko moja pani pediatra nie 03.gif .
malgos70
CYTAT(monilka @ sob, 19 maj 2007 - 01:23) *
Dziewczyny czy wam naprawdę się nie zdarzyło nigdy uczulenie na Nutramigen??

Mój synek miał uczulenie m.in. na mleko krowie. Po Bebilonie zwykłym i HA sypało go trochę i miał kolki. Pediatra przepisała nam Nutramigen i dopiero małego wysypało i kolki miał bolesne. Lekarka stwierdziła, że widać jest jednym z nielicznych uczulonych na produkty dla alergików. Przeszliśmy na NAN HA i było ok.
monilka
No to mam odpowiedź na swoje problemy.
Ja odkąd zaczęłam dokarmiać małą, dokarmialam ją Nanem, ale zaczęło ją trochę sypać. Zmieniłam na Nan HA i krostki obgasały. Po wizycie u pediatry Pani Doktor kazała zmienić na Nutramigen i dopiero wtedy ją wysypało!!!
Po moich delikatnych sygestiach stwierdziła że to jeszcze po Nanie ją trzyma bo tamte mleka uczulają, a nie Nutramigen 21.gif
Agnieszka*
Wszędzie pisze się, żeby mleko podawac takie jak pediatra zaleci.......... a ja mam troche inne zdanie na ten temat. Podobnie chyba jak inne mamy, które miały problemy z dobraniem mleka które nie uczula dziecka.
Lekarka zalecała mleko, ja podawałam. Mleko uczulało a lekarka swoje.....Gdy upierałam sie , ze cos jest nie tak to wypisywała skierowania do specjalistow - a tam kolejka 3 miesiace. Jak czekac mozna z kilkumiesiecznym dzieckiem tyle? Podstawowe badania czy zmiane mleka mozna chyba jednak pod kontrolą dobrego pediatry......zanim ta kolejka dojdzie....
Dopiero gdy na wlasną reke zmieniałam mleko - dziecku znikły wszystkie krostki, ranki i inne dolegliwosci. Sama czytałam, obserwowałam i wyciagałam wnioski.
Oczywiscie nie mówie ze lekarze "be", czasem nie mozna dziecku pomoc samej, jednak trzeba swój rozum miec
agulec76
U mojej 3-miesięcznej Milenki karmionej piersią w 1 miesiącu pojawiły się krostki potem w 2 miesiącu kupki ze sluzem i krwią. Pediatra kazała stosować dietę bezmleczną i karmić piersią najlepiej przez 6 miesięcy. Ale pomimo stosowania przeze mnie diety nie było poprawy. W końcu poszłam z małą do alergologa, która stwierdziła alergiczne zapalenie jelit i kazala przejść na bebilon pepti. Po zastosowaniu tego mleczka nie było poprawy a wręcz pogorszenie bo śluzu i krwi w kupce było więcej. Po tygodniu podczas kolejnej wizyty alergolog chciała skierować Milenkę do szpitala, sama poprosiłąm ją żeby spróbować jeszcze Nutramigen bo może to wpływ laktozy. Od dwóch dni stosujemy Nutramigen, krew znika, kupki są bardziej zwarte, konsystencji pasty, tylko dzisiaj rano kupka była koloru grafitowego. Tak to jest z tymi lekarzami, każdy mówi co innego i samemu trzeba dojść jak pomóc maleństwu, czasami metodą prób i błędów. Dużo pomaga sledzenie forum, wymiana doświadczeń bo zdarzają się podobne przypadki.
P.S. Jakiego koloru powinny być kupki po nutramigenie?
mamusia_Pati
moja mała Patrycja tez ma alergie, po zmianie melka z NAN na Nutramigen sytuacja sie pogorszyła i dziecko wogóle po 3 tyg przestało pić mleko. Miała nie tylko wysypke ale i kolki i zielone kupki ze sluzem. Na początku pediatra mówił ze to normalnei ze trzeba czasu by organizm doszedł do siebie ale nic nie pomagało a dziecko darło sie coraz cześciej z powodu bólu brzuszka. Kupki były zielone jak trawa. POszłam do innego pediatry i ten zmienił mleko na bebilon pepti i kupki od razu sie zmieniły na musztardowe i bez śluzu. Dziecko sie uspokoiło. Na razie jedziemy na tym bebilonie, teraz juz nr 2, ale zaczełam juz zupki i przez przypadek kupiłam z dodatkiem oleju sojowego i wysypało niunie na wowo ale na samej buzi. Odstawiłam i kupiłam inną zupkę-bez tego oleju i bez mleka i laktozy i dzidzi nie tylko sie zajada (tamtą zaczeła po 2 dniach pluć) ale i widac krosteczki zbledły i pewnie beda znikać. Lekarz twierdzi ze powinny zejść w ciagu tygodnia. Na razie 3 dni minęly od zmiany. Tak więc mleko mlekiem ale jak zaczynamy roszerzać diete to tez dziwne rzeczy sie dzieją i ja już myślałam ze to bebilon ja uczulił bo na poczatku po zniknieciu po nutramigenie wysypało ją znów. Ale zeszło. Smarowałam jej miejxsca wysypane bepanthenem maścią i nadal jej używam jak cos sie dzieje-skóra nie tylko nie jest sucha ale i schodzą krosteczki

A powiedzcie mi czy Bebilon Amino jest tez na recepte?

Agnieszka napisałaś: "Dopiero gdy na wlasną reke zmieniałam mleko - dziecku znikły wszystkie krostki, ranki i inne dolegliwosci. Sama czytałam, obserwowałam i wyciagałam wnioski."

mam pytanie na jakie mleko zmieniłaś i po jakim czasie zauważyłaś zmiany?
monilka
Ja bebilon Amino kupowałam na receptę. Nie wiem czy bez recepty można kupić. Pewnie można. Z tymże bez recepty u mnie w aptece kosztuje 49 zł, a z receptą płacę 24.
A to, że Twoją małą sypało po Nutramigenie, a po bebilonie pepti przeszło oznacza, że jest alergikiem. Tak jak dziewczyny wcześniej pisaly, pepti i nutramigen zawierają hydrolizaty dwóch różnych białek.
Dorqa
Witam wszystkich
Mojej dwumiesiecznej córce tez podaję nutramigen ,nie ma kolek,ma śliczną cerę,ale kupki sa zielonkawe,wyczytałam ,że moga takie byc po nutramigenie.Jeżeli chodzi o problemy z suchą skóra to polecam balneum hermal do kąpieli ,to najlepszy płyn dla alergicznych niemowlat.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.