To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pytanie o Vibovit Bobas,Cebion i Vigantol

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

M.Madziarek
Chciałabym zacząć dawać mojemu 20 miesięcznemu synkowi Vibovit Bobas. Nie wiem tylko, czy jeśli go będę dawała to powinnam odstawić już Witaminę C - tzn CEBION i D3 - Vigantol ?
Do tej pory cały czas daję mu te 2 witamnki w kropelkach.
Na razie nie wybieram sie z nim do lekarza, a jak byłam ostatnio - zapomniałam zapytac czy dawać mu jeszcze te 2 witaminy.
Z tego co mówiła mi koleżanka, to ona cały czas daje (ale w mniejszej ilości) mimo iż mały dostaje także Vibovit.
Może mi coś doradzicie . Proszę.
Pozdrawiam
Madzia
dumiczowa
Hej, Ja daję Kacperkowi (4 października skonczył 20 msc) tylko ten Vibovit. Vigantolu nie daje już odkąd skonczył rok, a cebion skonczyłam podawac 2 msc temu. Oczywiscie po konsultacji z lekarzem.

Natomiast zastanawiam się jak poprawnie podawac ten Vibovit. na opakowaniu jest napisane ze do 2 saszetek dziennie, natomiast moja lekarka zaleciła nie więcej niż 4 w tygodniu......a Wy jak podajecie?

pozdrawiam
justynka
Hej icon_smile.gif jeżeli dajesz Vibovit, nie podawaj już innych preparatów (no, chyba, że lekarz postanowi inaczej) lepiej mieć na uwadze "co za dużo to nie zdrowo". Wiele osób zapomina, że przyczyną wielu chorób jest nie tylko brak witamin ale także ich nadmiar. Pozdrawiam.
domi
Moja lekarka powiedziała, że lepiej dawać sam vigantol z cebionem (lub zamiast cebionu juvit C) bo dodatkowo vibovit to może być za dużo.
m.a.
Przede wszystkim nasuwa się tu pytanie, czy na pewno vit D3 jest jeszcze konieczna. Raczej podejrzewam, że ciemiączko już zarosło, więc chyba takiej potrzeby nie ma. Ale najlepiej, jeśli to potwierdzi lekarz.
Natomiast uważam, że jeśli dziecko ma podawany Cebion, to w zupełności mu to wystarczy, plus dodatkowe porcje witamin w postaci soków czy owoców (bo przecież cokolwiek z tego asortymentu dostaje?).
A jeśli masz zamiar podawać Vibovit, to rzeczywiście powinnaś zrezygnować z Cebionu. Skoro dziecko jest zdrowe, nie ma potrzeby dostarczać aż tyle witaminy C. Co innego w przypadku infekcji.
Agnisma
Ja jedynie w zimie podaje Juvit; Vibovit i inne wynalazki nie są lubiane przez Natulę, więc jej nie ciskam na siłę.
Dorotka
Kacper wcale nie dostawał vigantolu tylko Cebion multi, tak zdecydował nasz lekarz i mały bardzo łądnie się rozwijał. Tak dostawał do roku, powyżej roku dostaje kinder biovital w żelu, który uwielbia icon_razz.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.