To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

NIEJADEK

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MILOCIK
A może ktoś podpowie mi jak zachęcić dziecko do gryzienia?
Potwornie się obawiam bo od wrzesnia posyłam synka do przedszkola, a on wciąż zajada papki i ma kłopty z gryzieniem!
Ciągle tylko kaszki, oraz drobno zmielone zupki i owoce. Przecież w przedszkolu jada się wszystko, więc zaczynam wpadać w panikę, że moje dziecko udusi się podczas posiłku albo panie stwierdzą, że on się nie nadaje do przedszkola.
Potrafi tylko pogryżć to co lubi-paluszki, ciasteczko , suchy chlebek(oczywiście bez skórki), ale jeszcze w życiu nie zjadł kanapki z serem czy szynką, nawet ostatnio gardzi nutellą! Co tu zrobić, żeby się przekonał do normalnego jedzenia?pomóżcie
kejtlin
Nie nie, no potrafi pogryźć na pewno wszystko, tylko jeszcze o tym nie wie 08.gif
Dzieci lubią rywalizować, na pewno gdy pójdzie do przedszkola zacznie gryźć wszystko - tak jak inne dzieci. Myślę że do tego czasu możesz go trochę podszkolić w formie zabawy (tylko nie zmuszaj) np. pogryź razem z nim gumę rozpuszczalną, zróbcie sobie wyścigi, rożnie tu można poszaleć, to już zależy od Twojej inwencji. Powodzenia.
Mika
może na początek owoce?
są kolorowe,słodkie
pokroić w kostki,kulki,słupki,trójkąty
jabłko,arbuz,ananas,melon,kiwi,truskawki

to samo możesz robić z warzywami - marchewka z groszkiem,ziemniaki

nie o to chodzi żeby dziecko zjadło i się najadło ale żeby spróbowało

kanapki na początek też nie muszą być pajdą tylko np. trójkątynymi czy kwadratowymi koreczkami

im więcej śmiechu i zabawy z jedzeniem tym lepiej

przestań miksować zupy-gnieć widelcem

jest taka zasada -nie tyle dziecko ma zjeść ile nam się wydaje tylko tyle ile samo może
jeszcze nie narodził się tak wielki niejadem żeby sam z własnej woli się zagłodził
dziecko głodne zje zawsze,jak bardzo głodne zje "wszystko"
trzeba być tylko konsekwentynm -od dziś jemy mniej papkowate,koniec miksowania,mikser się zepsuł wink.gif

Twoje dziecko nie "nie umie gryźć",jemu się po prostu nie chce bo jest rozleniwione podawaniem papek
po co wysilać zęby jeśli mama da coś co połknąć można wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.