To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

spiralki bez metalu?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mika
czy oprócz Mireny czy jak się ona teraz tam nazywa,jest jeszcze coś co nie jest zbudowane z metalu?
niestety moje ciało strasznie się broni przed dotykiem wszystkiego co nie jest złotem,nie chciałabym spuchnąć TAM icon_lol.gif
jestem leń więc wszelkiego rodzaju pigułki czy plasterki byłyby dla mnie najgorszą karą,a z zastrzykiem jakoś boję się eksperymentować -i tak ci u mnie za dużo hormonów wink.gif
Ewelinek
Z ciekawości zapytam dlaczego nie Mirena??

A o innych niż "metalowe" lub Mirena nie słyszałam 13.gif
Mika
nie "nie Mirena" tylko OPRÓCZ Mireny wink.gif
nie ukrywam,że 1000zł na wkładkę z "instalacją" to trochę dużo

zastanawiam się po prostu czy wkładki dzielą się jedynie na miedziane i Mirenę icon_lol.gif
Ewelinek
Mika, no chyba niestety tylko tk się dzielą 21.gif ja płaciłam 820zł 06.gif mogę Ci podać namiar na moją ginke 04.gif
Mika
hehehehe chyba,że w ramach wypoczynku wakacyjnego zawitałabym w Twoje okolice wink.gif

muszę z takim razie ponegocjować z mężem icon_lol.gif
w końcu to i dla jego wygody wink.gif
u mnie jest 5 lekarzy polecanych przez producenta -z czego 4 mam pod nosem
szkoda tylko,że ta wkładka taka droga 21.gif
Ewelinek
no niestety droga, ale mimo, że mam ją od niedawna to już ją baaardzo polubiłam icon_wink.gif mój mąż zresztą tyż 04.gif moja gin kupuję wkładki bezpośrednio od producenta i ma je wtedy taniej (nawet taniej niż w hurtowni farm. gdzie pracuje 03.gif ) a założenie 200zł u niej kosztowało. Na początku miałam problem z plamieniami ale teraz dostałam okres i normalnie nie mogę uwierzyć, że jest tak dobrze 06.gif leci mało, nogi mi nie drętwieją, brzuch nie boli, mam dużo energii - jest o niebo lepiej niż wcześniej icon_biggrin.gif Dla mnie oprócz spokoju na 5 lat, bardzo ważną sprawą było właśnie zanikanie okresu przy tej wkładce. Moim zdaniem warto icon_biggrin.gif

A co do wypoczynku wakacyjnego to zapraszam icon_biggrin.gif Odpoczywać tu można na wiele ciekawych i fajnych sposobów icon_wink.gif
sq8jlx
Dziewczyny za zwykłą wkładkę zapłaciłam 150 zł i to wszystko. Mój gin twierdzi że Mirena z hormonem polecana jest dla kobiet zbliżających się pomalutku do klimakterium a młodym dziewczynom nie poleca ich. Za założenie nic nie bierze bo powiedział że to ździerstwo, byłam w szoku ale jestem zadowolona. A u nas Mirena od producenta 600 zł.
AnkaSkikanka
CYTAT(Mika @ śro, 23 maj 2007 - 11:18) *
w końcu to i dla jego wygody wink.gif

Łech. Jeśli się spodziewasz, że będzie wystawać z Ciebie podłokietnik dzięki tej wkładce, to chyba mam dla Ciebie złą wiadomość icon_wink.gif
Mika
CYTAT(plombiusz @ śro, 23 maj 2007 - 13:16) *
Łech. Jeśli się spodziewasz, że będzie wystawać z Ciebie podłokietnik dzięki tej wkładce, to chyba mam dla Ciebie złą wiadomość icon_wink.gif



buuuaaaaahahahahahaha


zoadka
CYTAT
Mój gin twierdzi że Mirena z hormonem polecana jest dla kobiet zbliżających się pomalutku do klimakterium a młodym dziewczynom nie poleca ich.


Mój gin jest tego samego zdania.
Ewelinek
CYTAT(sq8jlx @ śro, 23 maj 2007 - 12:32) *
Dziewczyny za zwykłą wkładkę zapłaciłam 150 zł i to wszystko. Mój gin twierdzi że Mirena z hormonem polecana jest dla kobiet zbliżających się pomalutku do klimakterium a młodym dziewczynom nie poleca ich. Za założenie nic nie bierze bo powiedział że to ździerstwo, byłam w szoku ale jestem zadowolona. A u nas Mirena od producenta 600 zł.


No widzisz a moja gin powiedziała, że mi innej nie poleca bo:

- przy wkładkach "zwykłych" (z miedzią, srebrem) częściej zdarzają się infekcje (czyt. grzybki) 29.gif
- są obfite okresy 29.gif
- okresy są długie 29.gif
- okresy są bolesne 29.gif
+wkładka jest tania - tańsza

a przy Mirena jest wkładką nowej generacji icon_cool.gif i tak:
+ w tej wkładce jest jakiś składnik dod. oprócz hormonów, który zapobiega infekcjom
+ okresy są skąpe bądź zanikają
+ okresy są krótkie bądź zanikają icon_wink.gif
+ okresy nie są bolesne bo zanikają
- wkładka jest droga - droższa

Nie ma udowodnionych przeciwwskazań do zakładania tej wkładki młodym kobietom. W Polsce wkładek też nie zakłada się dziewczynom/kobietom, które nie rodziły (jak już to są to sporadyczne sytuacje) a za granicą nie ma z tym większego problemu.

Sama dłyugo zwlekałam z założeniem wkładki i zastanawiałam się czy wartowydawać tyle kasy ale patrząc na moją mamę, która ma wkładkę zwykłą (miedzianą) straciłam wszelkie wątpliwości co do wyboru. Jestem młoda i chcę korzystać z życia i temperamentu 04.gif a nie jak moja mama większość dni w miesiącu być niedysponowana 04.gif

pozdr
Potwora
CYTAT(Ewelinek @ śro, 23 maj 2007 - 16:07) *
No widzisz a moja gin powiedziała, że mi innej nie poleca bo:

- przy wkładkach "zwykłych" (z miedzią, srebrem) częściej zdarzają się infekcje (czyt. grzybki) 29.gif
- są obfite okresy 29.gif
- okresy są długie 29.gif
- okresy są bolesne 29.gif
+wkładka jest tania - tańsza

a przy Mirena jest wkładką nowej generacji icon_cool.gif i tak:
+ w tej wkładce jest jakiś składnik dod. oprócz hormonów, który zapobiega infekcjom
+ okresy są skąpe bądź zanikają
+ okresy są krótkie bądź zanikają icon_wink.gif
+ okresy nie są bolesne bo zanikają
- wkładka jest droga - droższa


ja zamieniłabym "są" na "zdarza się, że jest" lub "bywa" 29.gif
znam wiele osób noszących wkładki, u których nie uświadczysz żadnego opisanego przez siebie minusa 03.gif
Ewelinek
Ola Fisia, masz rację :!: icon_idea.gif w swojej obronie napiszę tylko, że znam osobiście 2 osoby, które mają wkładkę i obie potwierdzają to co napisałam w minusach wkładki "zwykłej" icon_rolleyes.gif stąd ta forma twierdząca icon_wink.gif
zoadka
Ja nie mogę zadnych hormonów więc Mirena odpada, ale szczerze mówiac z jednej strony chciałabym mieć krótsze @ a z drugiej chyba co miesiac chopla bym dostała gdyby @ nie przyszła, test za testem i stres ogromny.
Aha mam miedziana i każda miesiaczkę mam bezbolesną, w prawdzie długą ale obfite tylko 3 dni.
sq8jlx
Ola Fisia zgadzam się z Tobą całkowicie.

Zoadka
ja też mam taką jak Ty i tez mam krwawienia bezbolesna i takie jak przed założeniem wkładki.

Ewelinek a co do infekcji i innych tego typu dolegliwości przy wkładkach zwykłych to osobiście uważam że zależy to od organizmu. Wiele kobiet ma skłonność do łapania różnych infekcji i zapaleń nawet bez stosowania wkładek, natomiast faktem jest że jest większe prawdopodobieństwo stosując ale w brew pozorom nie jest to tak częste jak by się mogło wydawać.
sq8jlx
Ewelinek i jeszcze ci powiem mój gin przedstawił mi plusy i minusy zwykłych wkładek i Mireny, a decyzje podjęłam sama. Nic mi nie polecał tylko po prostu przedstawił swój punkt widzenia. I wiesz co dał mi wizytówkę z nr tel. do producenta jeżeli zdecydowała bym się na Mirenę. Z ciekawości zadzwoniłam i usłyszałam cenę 600 zł z groszami w każdym razie coś koło tego. Coś mnie się wydaje że ta twoja lekarka też chciała na Tobie zarobić skoro nie dała ci tel. do producenta tylko sama się z nim kontaktowała no ale w to nie wnikam to nie moja sprawa i podobno sprzedaje taniej niż w hurtowni. Osobiście w to nie wierze.
Nie neguję Twojego wyboru wkładki tylko wyrażam swoje zdanie, nie chę żebyś mnie źle zrozumiała.

Pozdrawiam.
Ewelinek
CYTAT(sq8jlx @ śro, 23 maj 2007 - 23:29) *
Ewelinek i jeszcze ci powiem mój gin przedstawił mi plusy i minusy zwykłych wkładek i Mireny, a decyzje podjęłam sama. Nic mi nie polecał tylko po prostu przedstawił swój punkt widzenia. I wiesz co dał mi wizytówkę z nr tel. do producenta jeżeli zdecydowała bym się na Mirenę. Z ciekawości zadzwoniłam i usłyszałam cenę 600 zł z groszami w każdym razie coś koło tego. Coś mnie się wydaje że ta twoja lekarka też chciała na Tobie zarobić skoro nie dała ci tel. do producenta tylko sama się z nim kontaktowała no ale w to nie wnikam to nie moja sprawa i podobno sprzedaje taniej niż w hurtowni. Osobiście w to nie wierze.
Nie neguję Twojego wyboru wkładki tylko wyrażam swoje zdanie, nie chę żebyś mnie źle zrozumiała.

Pozdrawiam.



Ufam mojej gin i wiem, że nie próbuje na mnie zarobić! Dostałam fakturę od producenta i fakturę za całkowity koszt wkładka + założenie od gin! Uwagi tego typu są zupełnie nie potrzebne! A zresztą nr do producenta mam i mogłam sobie zadzwonić, pracuję w hurtowni farmaceutycznej i tam wkładka jest droższa o 50zł. Moja lekarka też przedstawiła swój punkt widzenia i również podjełam decyzję sama. A to, że powiedziała, że innej mi nie założy - przecież mogłam równie dobrze założyć u kogoś innego - co za różnica 21.gif Ja jestem bardzo zadowolona bo katorgi jakie przechodziłam co miesiąc były nie do opisania a teraz jest super.

PS. A tylko byś spróbowała zanegować mój wybór 04.gif 03.gif

pozdr
sq8jlx
Najważniejsze że jesteś zadowolona, bo o to w tym wszystkim chodzi. Nie doczytałam albo nie pisałaś że miałaś bolesne okresy bądź inną wkładkę i stąd taki wybór. A moje sugestie są takie jakie są.

Trzymaj się, pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.