Maluchy.pl logo

To jest uproszczna wersja wybranego przez Ciebie wątku
Arytmia serca u noworodka
Kliknij tutaj aby przejśc dalej i przeczytać pełną wersję


Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowanć i rozszerzoną wersję, nadajšc mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Choco.
Moja kuzynka niecały miesiąc temu urodziła dziecko. Urodziło się o czasie ale było lekko niedotlenione na skutek długiego porodu i oplątania pępowiną, leżało kilka dni w inkubatorze. W czasie badania przez neonatologa po porodzie lekarz zauważył, że serce dziecka bije momentami zbyt szybko a potem znów zbyt wolno. Po jakimś czasie potwierdziło to dwóch innych pediatrów. Orzekli, że dziecko ma arytmię serca, ale nie będą póki co nie ma co tego leczyć, bo Damianek jest za mały. Kuzynka zauważyła też, że momentami dziecko przestaje oddychać i musi mieć je cały czas na oku- to także lekarze uznali za normalne u tak małego dziecka, ale ona bardzo się niepokoi. A teraz sedno sprawy, ona rodziła i mieszka w Irlandii- jest ciekawa jak w Polsce podchodzi się do tych zaburzeń i czy leczy się arytmię już od pierwszych tygodnii życia a przede wszystkim czy tak wcześnie daje się ją zdiagnozować? Czy warto zrobić jakieś dodatkowe badania, do kogo się z tym udać? Jest tam sama i nie ma się kogo poradzić więc jeśli macie jakieś doświadczenia lub wiedzę w tym temacie to bardzo proszę o radę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
agabr
Warto robic echo serca.b
mamajka:)
Echo serca koniecznie. Jak Majka miała 10 dni na wizycie pediatra usłyszała jakiś szum w serduszku i od razu dała skierowanie do kardiologa dziecięcego i na echo serca żeby sprawdzić. Ja bym sobie nie darowała, gdyby po jakimś czasie okazało się, że coś jest nie tak, tym bardziej, że prostym badaniem można to sprawdzić. Lepiej dmuchać na zimne.
użytkownik usunięty
Np. we Wrocławiu takie badanie robi jedna jedyna lekarka i kosztuje ono 150zł (tzn. myśmy robili "echo serca (= USG serca) płodu", czyli Ignasia). Skierowania od ginekologa na bezpłatne badanie nie mogłam dostać.
Choco.
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, doradzę jej echo serca. Bardzo się martwię o jej synka i mam nadzieję,że wszystko będzie z nim dobrze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.