To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Do kiedy ma zejść napletek?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tuni
O konkrety proszÄ™.
madama
Pamiętam, że Bogusia kiedyś pisała, że w Anglii czekają z interwencją nawet do ósmego roku życia (chyba się nie myle?).

Mojemu starszemu synowi odkleił się do końca jakieś kilka miesięcy temu (Piotruś ma 5 lat), młodszemu jeszcze całkiem się nie odkleił (4 lata).
kejtlin
To tak za do 4 lat ma trwać 10.gif Haha a ja odchodziłam od zmysłów że synek ma 9 miesięcy i jeszcze nic nie idzie...
grzałka
zdania uczonych sÄ… w tej kwestii podzielone
Mika
CYTAT(grzalka @ piÄ…, 01 cze 2007 - 22:41) *
zdania uczonych sÄ… w tej kwestii podzielone


jak również polityka chirurgów wink.gif

jedni mówią żeby pomagać odciągajac i czekać ew. dadzą maść,drudzy biorą pod nóż ok 2r.ż,trzeci później ale też siegają po skalpel
a Bogusia mówi żeby nie ruszać i czekać wink.gif

osobiście nie czekałam,odciagałam
grzałka
Bogusia i mój mąż icon_wink.gif
ja kwestie siusiaków powierzam jemu
Abotak
Bogusia to powtarza za madrzejszymi od siebie. 06.gif
gosia76
Uf! Ja tez z tych co to panikuja, ze jeszcze calkiem nie schodzi.
Wdze, ze tu wyluzowac trzeba icon_wink.gif
kejtlin
gosia76 witaj w klubie. Szczerze mówiąc to mi się aż słabo robi na samą myśl o grzebaniu przy tym malutkim siusiaku, martwię się że zrobię coś nie tak, w końcu nie posiadam takiego sprzętu 08.gif
Tuni
Mika, rozwiń temat, maść mnie żywo zainteresowała.
Mika
CYTAT(Tunisiek @ sob, 02 cze 2007 - 22:21) *
Mika, rozwiń temat, maść mnie żywo zainteresowała.


jest jakaś,chyba sterydowa,maść mająca pomóc w odklejeniu się napletka
nazwy nie pomnę,ale czytałam,że niektóre mamy dostaja ją od chirurgów jeśli problem jest mały
agak
Ta maść do Diprogenta.

Należę do frakcji odciągającej. Po wizycie u chirurga mi się odmieniło bo wcześniej byłam za nie ruszaniem siusiaka.
HaRe
A u mojego Kuby pediatra kazał odciągać w trakcie kąpieli bo nie schodzi mu do końca. Później przeczytałam że nie powinno się tego robić bo jakieś blizny mogą być i że dopiero powinno się to robić od 2. roku życia. No i bądź tu mądry.
Nie wiem czy dalej to robić czy nie...
agama76
CYTAT(Mika @ nie, 03 cze 2007 - 00:40) *
jest jakaś,chyba sterydowa,maść mająca pomóc w odklejeniu się napletka
nazwy nie pomnę,ale czytałam,że niektóre mamy dostaja ją od chirurgów jeśli problem jest mały


Diprolene
Abotak
CYTAT
Należę do frakcji odciągającej. Po wizycie u chirurga mi się odmieniło bo wcześniej byłam za nie ruszaniem siusiaka.



Ha, no wlasnie! U nas na szczescie nie ma presji chirurgicznej. 08.gif
Sabina
Wiecie, bo już zgłupiałam, to odciągać czy nie?

Antek jak był mały taki no niemowlak, to mieliśmy pediatrę, która kazała odciągać
i był w kąpaniu wrzask i płacz i generalnie straszne to barbarzyństwo było. Zmieniła nam się pediatra, bo tamta poszła gdzie indziej do pracy
i zmienił się stosunek to tematu: Absolutnie nie odciągać!!! Odetchnęłam z ulgą.
Nie grzebałam się w tym temacie parę lat. Przeprowadziliśmy się.
Teraz mieliśmy nieco opóźniony bilans 6 - latka i znów mamy nową pediatrę. I co? Odciągać.... 43.gif
On ma 6 lat. Patrzy się na mnie jak na nienormalną. I nie dziwie się chłopinie. Kazała smarować po kąpaniu przez miesiąc maścią cholesterolową i jak nie odklei się,
to odetnÄ…. 32.gif
Ale czy ten cholesterol coś pomoże?
A dziś na dodatek mi oświadczył, że go swędzi..... 41.gif

SÅ‚uchajcie.....czy to siÄ™ psychicznie dziecka nie krzywdzi, tak mu tam grzebiÄ…c?
Przecież to normalnie masturbacja z tego wychodzi...
Nie wiem...no jakoÅ› nie mogÄ™.
Po za tym małe to takie i śliskie w tym kąpaniu, ja nie umiem tego zrobić nawet.
Matko.... myślałam że mu to samo jakoś minie.

ech...
Mika
no właśnie -jak się za młodu odpuszcza to potem problem z odciąganiem
Sabina-wcale Ci siÄ™ nie dziwiÄ™
też bym dziwnie się czuła musząc odciągać Jaśkowi-to już całkiem duży facet,zaczyna się u niego rozwijać potrzeba intymności a tu miałabym majstrować mu przy klejnotach? wink.gif
może lepiej żeby Plombiusz mu pomagał? -facet z facetem to jednak inaczej wink.gif
może niech nauczy Antka jak powinien sobie to sam robić
AnkaSkikanka
CYTAT(Mika @ pon, 04 cze 2007 - 09:57) *
może lepiej żeby Plombiusz mu pomagał? -facet z facetem to jednak inaczej wink.gif

Jasne. I mam jeszcze pewnie nosić czerwone skarpetki i terebkę dyndającą na łokciu? 08.gif

CYTAT(Mika @ pon, 04 cze 2007 - 09:57) *
może niech nauczy Antka jak powinien sobie to sam robić

On wie, o co chodzi. Próbuje. Ale też się z tym dziwnie czuje. Widziałem, że się stara nawet icon_wink.gif
Mika
ojjjj Plombiusz -czerwone bywa twarzowe,a teraz żadna torebka ujmy facetowi już nie przyniesie wink.gif 04.gif
agak
CYTAT(Bogusia123456 @ nie, 03 cze 2007 - 17:30) *
Ha, no wlasnie! U nas na szczescie nie ma presji chirurgicznej. 08.gif


U nas jest presja chirurgiczna jak siÄ™ ropa zbiera pod przyklejonym napletkiem. 08.gif
hogata
CYTAT(agak @ czw, 07 cze 2007 - 20:57) *
U nas jest presja chirurgiczna jak siÄ™ ropa zbiera pod przyklejonym napletkiem. 08.gif

ot i właśnie tak było u nas... nie ruszać, nie ruszać a jak się zebrało paskudztwo to zabieg... buuu!
dobrze że już za nami... ufff.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.