To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

"deskorolka" do wózka (???)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zilka
Na wstępie zaznaczam, że czuję się głęboko nieszczęśliwa 08.gif w powodu posiadania całej wyprawki dla kolejnego potomka i sobie wymyślam co by tutaj kupić 06.gif
Więc ogólnie rozpatruję to w kategoriach gadżetu i zawracania głowy 06.gif

Ale do rzeczy - jest coś takiego, taka jakby deskorolka jeżdżąca bokiem, którą się przyczepia do wózka i starsze dziecko sobie na tym stoi między osobą pchającą wózek a wózkiem. Kojarzycie o co mi chodzi? Za nic w świecie nie wiem jak to się nazywa.

Miał ktoś takie "cuś"? Używał? 5-latek nie jest za duży?

O znalazłam, takie coś:

Maciejonka


Kiddy Board. Ja mam dla Szymona. Dostała w spadku więc nie musze szukać. A czy Ci bedzie potrzbna czy nie-zależy od tego ile Florka potrafi sama przejść i jak daleko bedziesz chodzić. Dla mnie jest to dobry pomysł.
Cleo
Zilka, 5 latek wg mnei za duzy! i za ciezki do pchania
MOja przyjaciólka miala taka deske, ale wtedy jej synek mial ze 3 lata, a coreczka mala.
Michasia to sama chce pchac wózek z Hanką i świetnie jej to idzie, a dzis dostanie na urodziny wozek dla lalek- tez 3 -kolowy i bedzie mogla prowadzic obok swoje lalki:)
zilka
CYTAT(Cleo @ nie, 03 cze 2007 - 14:31) *
Zilka, 5 latek wg mnei za duzy! i za ciezki do pchania


Nie lubię Cię Cleo 08.gif Czy ja bym nie mogła sobie kupić czegoś jeszcze poza paczką pampersów???? Chyba założę wątek na niepotrzebne gadgety dla niemowlaka... 03.gif
grzałka
są jeszcze takie siedziska doczepiane do wózków głębokich, może coś takiego?
CrazyMary
Zilka, naprawdę masz wszystko? Zawsze sie chyba coś znajdzie icon_smile.gif A taka hustaweczka dla niemowlaka na baterie z melodiami?
Agnieszka AZJ
CYTAT(zilka @ nie, 03 cze 2007 - 14:37) *
Chyba założę wątek na niepotrzebne gadgety dla niemowlaka... 03.gif


O, to ja mam pierwszy.
Szukałam ostatnio kostiumu kapielowego dla Julki - koniecznie dwuczęściowego. W Mathercare zobaczyłam z daleka, że wiszą, więc weszłam obejrzeć. Pierwsze na ktore trafiłam były w rozmiarze 0-3 miesiące 23.gif 23.gif 23.gif

Proszę o wyjasnienie, bo może znowu jestem niedzisiejsza: po co komu DWUCZĘŚCIOWY kostium kąpielowy dla noworodka ??? W jakiej sytuacji takiemu dziecku potrzebny jest:
a/ staniczek,
b/ majteczki pod ktore nie da się założyć pampersa ???
.uzytkownik.usuniety.
O, mamajul powinna się tu wypowiedzieć bo oni mają takie dla Julki.

Mnie się wydaje, że to głównie dobrze robi starszemu dziecku na ego - daje świadomość, że się o nie dba i takie tam. Bo na zdrowy rozum piekielnie niewygodnie pcha się wózek z przyczepą i kimś co kilkanaście kg waży... A jak tym wjechać na krawężnik? icon_rolleyes.gif

Jeśli jeszcze kiedykolwiek będę miała noworodka - dziewczynkę, obowiązkowo kupię jej dwuczęściowy kostium plażowy. 06.gif

Z

P.S. Zilka, a masz już chustę? (Wiem, ja ciągle o tym samym)
.uzytkownik.usuniety.
Aha, zapomniałam dodać, że o te rzeczy strasznie mi się podobają.

Z
zilka
CYTAT(Zwierzo. @ nie, 03 cze 2007 - 16:26) *
P.S. Zilka, a masz już chustę? (Wiem, ja ciągle o tym samym)


Ochchchch! Genialna jesteś! Miałam przy Flo ale nigdy nie użyłam, teraz bym poużywała, to się kupuje nadal w Fundacji Rodzić po Ludzku czy są też inne źródła? I kto mnie nauczy tego używać, Ania Mojżeszkowa pewnie siedzi gdzieś w Afryce?
.uzytkownik.usuniety.
W fundacji można nadal ale są teraz i bardziej wypasione. Od groma tego jest i ciut ciut. Na przykład to

Chociaż ja to uważam, ze kawał szmaty najlepszy icon_smile.gif

Z

P.S. Moja ulubiona chuściana strona - wszystko tam jest, włącznie z bardzo dokładnymi instrukcjami icon_smile.gif
monilka
Popularna polska strona to www.chusta.pl. Teraz sprzedają chusty z płytką instruktażową co by mamom zycie ułatwić icon_smile.gif
.uzytkownik.usuniety.
A, tak mi jeszcze przyszło do głowy jasne, frotkowe okrycie na fotelik samochodowy. Macie? icon_wink.gif

Z
Esther@
Deskorolkę mieliśmy dla Zośki i już z nią było niestety ciężko. Jasiek odmówił współpracy i nie chciał jeździć. Generalnie się przydawała, ale krawężniki są wielką przeszkodą.

W kategorii niepotrzebne - koniecznie odwiedź jakiś amerykański sklep internetowy 03.gif Tam to pomysłów bez liku; ostatnio odpadłam kiedy zobaczyłam 90 stron w kategorii: torba na pieluszki 04.gif
mamuśka.chłidzw
Ja mam taką deske dla starszego dziecka. Artur lubi na niej jedzić lecz ja go nie zachęcam (dosyc ciężko prowadzi się wózek). Ida od zawsze ma ja w głebokim poważaniu. Poza tym jesli jestes wysoka osobą może się okazać, że nie masz jak prowadzić wózka. Moj Mm narzeka i zwykle odmawia w takich przypadkach.

Ps W temacie co kupić, gdy się wszystko ma... jest tyle fajnych i niepotrzebnych gażetów 04.gif
Mika
Zilka -jak można mieć po pierwszym dziecku wszystko i dla kolejnego nic nie potrzebować? wink.gif icon_lol.gif
ja rozumiem -różne płci,ale ja nawet po Jaśku dla Antosia kupowałam icon_lol.gif
a to bujak,a to chusto-nosidło (oni razu w tym nie był icon_confused.gif ) a to jakiś stojak grająco-mrugajacy
obiecywałam sobie 5398 razy,że nic ale to nic nie kupię a później "tylko jeszcze to jedno,ostatnie" icon_lol.gif
mężowi w końcu też się udzieliło
najgłupszy zakup?
różowy pajac,różowy kombinezonz polaru+różowa czapka "superwomen" z tekstem "a może to nie będzie chłopiec?"
tak,wiem -w czasei ciąży szare komórki w pewnych przypadkach zmieniają miejsce lokalizacji i z góry spadają na dół wink.gif
Cleo
chcialam rozsadnie doradzic!;)

to kup sobie chustę- w tym roku modna mama to mama z chusta. najlepiej sprowadz taka fajowa z USA 08.gif

PS
widze ze juz bylo o chuscie
kolezanki polecaja z firmy oppamama
tez sie zasranawiam....
cle- z-hanka na rekach teraz

9w nocy od 1.30 do 3.30)
Mika
Zilka-jak Cię tak bardzo dręczy,jak czujesz wewnętrzna potrzebę kupienia "niezbędnego" wink.gif gadżetu to wejdź na allegro
gwarantuję,że znajdziesz ponad setkę nie/zastąpionych pierdółek bez których nie/da się żyć i maluch nie/musi ich mieć wink.gif

na co mi był wiklinowy kosz dla Antosia jak miałam łóżeczko?
no toż MUSIAŁAM go mieć icon_lol.gif
był piękne,funkcjonalny,wygodny,zwrotny -nikt nie miał odwagi powiedzieć mi prosto w twarz,że ten zakup był zbyteczny icon_cool.gif
na to samo była mi ta chusta -to nie moja wina,że liczyłam na wielkie zaspy nie do przebrnięcia wózkiem,to wina zimy -to jej wina wink.gif
grzałka
chyba jestem silna, bo dla mnie pchanie wózka blixniaczego z Ania na deskorolce nie było problemem
mamuśka.chłidzw
grzałko ja mam wózek podwójny ale do niego nie da się zamontować deski 08.gif
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(Cleo @ pon, 04 cze 2007 - 12:00) *
tez sie zasranawiam....



Bardzo mi się to słowo podoba. Mam wiele pomysłów na szeroko pojęty kontekst zasranawiania. 06.gif

Z
grzałka
do mojego trójkołowego się dało bez problemu- kup trójkołowy icon_wink.gif
Cleo
Zilka, kup takie sliiiczne, słodkie mebelki rozne i urządź pokoik a la little princess:)
(moje nieziszczone marzenie;) )

a masz juz: matę edukacyjną, karuzelkę itp?

Zwierzo -icon_smile.gif
mamuśka.chłidzw
musze tylko zastanowić się jakich argumentów użyję aby przekonać Mm o konieczności posiadania 4 wózka 04.gif
Zilko
Podzielam zdanie Miki, nie mozna miec wszystkiego nawet przy 3 dziecku. Przez 5 lat wyszło tyle nowych gażetów, że spokojnie wyszukasz coś "niezbędnego|" 08.gif
zilka
CYTAT(Cleo @ pon, 04 cze 2007 - 14:59) *
Zilka, kup takie sliiiczne, słodkie mebelki rozne i urządź pokoik a la little princess:)


urządzę, urządzę ale może w nowym domu? W tym mogę sobie urządzić co najwyżej urwanie głowy...

Problem chyba polega na tym, że jednak jestem dość praktyczna i chciałabym, żeby mój zakup był jakkolwiek uzasadniony 08.gif karuzeli przy Flo nie używałam, matę mam, z idiotycznych zakupów ciążowych kupiłam już sobie bluzkę z "dzidzią" narysowaną na brzuchu przez którą mało nie wyleciałam z własnego domu z hukiem 08.gif i której nigdy nie założyłam...

Może jak się urodzi to coś mnie bardziej najdzie??? Chwilo ustawiłam przewijak i mokre chusteczki i poczułam się nieco usatysfakcjonowana 03.gif

Cleo
Zajmij sie szukaniem komody z wanienka w srodku- mi na tym zeszlo pol ciazy i nie kupilam, bo jedne byly za drogie, a inne takie 'regałowe'. a to swietna rzecz przy malym dziecku!
Poza tym- mi brakuje : torby na wózek, śpiworka do wózka i parasolki do wozka. Masz?icon_smile.gif
zilka
CYTAT(Cleo @ pon, 04 cze 2007 - 14:59) *
Zilka, kup takie sliiiczne, słodkie mebelki rozne i urządź pokoik a la little princess:)


Żeby nie było, że jestem gołosłowna, oglądam, oglądam 03.gif


zilka
CYTAT(Cleo @ pon, 04 cze 2007 - 15:31) *
Poza tym- mi brakuje : torby na wózek, śpiworka do wózka i parasolki do wozka. Masz?icon_smile.gif


Mam icon_mrgreen.gif Tzn. zamiast parasolki mam taki ruchomy daszek. Torby mam ze 3 do wyboru...
mamami
Zilko może skuś sie jednak na hustwkę, którą Crazy Mary podawała jako totalnie nieprzydatny gadżet. Mi ratowała życie przez jakies trzy miesiace więc uważam że warto było. Postanów że kupisz uzywaną w niewiarygodnie niskiej cenie i juz masz zajęcie na wszystkie wieczory do porodu, będzies pilnie przeglądać allegro, jak nie znajdziesz odpowiedniej w dziale huśtawki to zaczniesz szukać po innych, bo może ktoś sie pomylił i źle wystawił 08.gif .
Poza tym przeglądnij ciuszki, może akurat dojdziesz do wniosku że 15 szt body w jednym rozmiarze to zdecydowanie za mało albo że konieczna jest jedenasta czapeczka bo nie masz jeszcze błękitnej . Ja takim sposobem dopuściłam sie zbrodni posiadania dla noworodka wyprawki jak dla trojaczków, ale ile radochy miałm przy kupowaniu to moje 03.gif
CrazyMary
CYTAT(mamami @ pon, 04 cze 2007 - 18:22) *
Zilko może skuś sie jednak na hustwkę, którą Crazy Mary podawała jako totalnie nieprzydatny gadżet. Mi ratowała życie przez jakies trzy miesiace więc uważam że warto było.

O nie nie, tego nie napisałam. Ja wcale nie uważam tego za nieprzydatny gadzt, a już na pewno nie totalnie. Podałam jedynie jako przykład czegoś, czego być może Zilka jeszcze nie ma.
skanna
A taki specjalny kubeł na zużyte pampersy co tu się gdzieś na forum przewijał posiadasz?
Albo kubełek do kąpania niemowlęcia?
mamami
CYTAT(CrazyMary @ pon, 04 cze 2007 - 18:50) *
O nie nie, tego nie napisałam. Ja wcale nie uważam tego za nieprzydatny gadzt, a już na pewno nie totalnie. Podałam jedynie jako przykład czegoś, czego być może Zilka jeszcze nie ma.



Ups, to jakoś nieopatrznie cię zrozumiałam.

Agnieszka AZJ
CYTAT(skanna @ pon, 04 cze 2007 - 19:11) *
Albo kubełek do kąpania niemowlęcia?


icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif To teraz niemowlęta kapie się w kubełkach ???? Znowu jestem niedzisiejsza 13.gif
mamami
Oj tak, tak sa takie specjalne wiaderka za cieżkie pieniądze tylko ja się cały czas zastanawiam czym sie różnią od takiego wiadra za 5 zł, służącego do mycia podłogi.
skanna
CYTAT(Agnieszka AZJ @ pon, 04 cze 2007 - 17:19) *
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif To teraz niemowlęta kapie się w kubełkach ???? Znowu jestem niedzisiejsza 13.gif


A jakże, proszę bardzo, nawet nowe rodki ponoć.
https://www.domovital.com/_pol/tummytub.html

A tutaj dla mamami wyjaśnienie, dlaczego specjalny kubeł na pieluchy jest lepszy od wiaderka za 5 zł
https://www.allegro.pl/item202691539_pojemn...aptiva_now.html
Agnieszka AZJ
Czego to ludzie nie wymyślą icon_eek.gif I sprzedadzą za ciężkie pieniądze icon_rolleyes.gif icon_lol.gif Ile toto kosztuje ?

A swoją drogą - tam jest napisane: Radość kąpieli od 1 dnia do 3 roku życia. Jak w takim wiadrze wykąpać trzylatka ? Juz widzę moją WierciJulkę, jak się z tym pieknie wywraca.
mamami
Skanna mnie chodziło o wiadro do kąpieli, bo ten na pampki to może nawet nie taki głupi, gdyby jeszcze normalnie kosztował.
skanna
A to też masz w linku narysowane icon_smile.gif Że niby to jest specjalnie zaprojektowane, coby dziecko się nie utopiło, coby mu wygodnie było itd. Takie za 5 zł to ponoć o kant tyłka potłuc 04.gif
Cleo
No to np kup muszle laktacyjne:) Paka mnei namowila - uzywlam przez 3 dni -tzn moze ze 3 razy nałozylam na torchę przez 3 dni. I teraz nie wiem co z tym zrobić... Rożek- uzywalam póltora dnia! i leży... co z tym zrobic??

O, ja sie zastanwialam nad kubełkiem, jak juz tej komody z wanienka znalezc nie moglam. w koncu mam normalna wanienke ze stojakiem, ale cos za czesto to Hanki nie kapiemy icon_rolleyes.gif

A masz specjalne zestawy Muzyki dla Bobasa, alb o specjalne wydania Mozarta itp?icon_smile.gif
Chociaz Hankę od 2 dni uspokaja akurat maksymalnie Katie Melua i Mark Knopfler icon_eek.gif

Albo juz na zapas kupuj- krzeselko do karmienia itd...icon_smile.gif
a w ogóle- to KUP COS SOBIE!
użytkownik usunięty
CYTAT(Cleo @ pon, 04 cze 2007 - 19:43) *
No to np kup muszle laktacyjne:) Paka mnei namowila - uzywlam przez 3 dni -tzn moze ze 3 razy nałozylam na torchę przez 3 dni. I teraz nie wiem co z tym zrobić...

Cleo, przepraszam... Będę miała teraz wyrzuty sumienia. Mi się muszle przydały bardzo, bo brodawki goiły mi się kilka dni, a nie trzy tygodnie...
Może wystaw na allegro?
monte
CYTAT(skanna @ pon, 04 cze 2007 - 17:11) *
A taki specjalny kubeł na zużyte pampersy co tu się gdzieś na forum przewijał posiadasz?


Z tego co pamiętam, to owszem, Zilka taki posiada. I sobie chwali!
Uczepiłam się tej wiadomości bo wszyscy z kosza drwili (tam, gdzie się na forum przewijał), a Zilka nie. Od razu zrobiło mi się raźniej...

Zilka, a platformę do bujania wózkiem masz? Cudo za jedyne 800 zł. chyba!
myszka
Zilka, a masz zestaw Helen Doron dla noworodków? Niby głupio nie mieć.
zilka
CYTAT(myszka @ wto, 05 cze 2007 - 13:03) *
Zilka, a masz zestaw Helen Doron dla noworodków? Niby głupio nie mieć.


Ja mam trójjęzyczny dom, angielski w tym jest więc myślę, że się obędzie bez Helen Doron 08.gif

Ogólnie to na razie chusta jest w czołówce icon_smile.gif
mama4
Zilko, a czy posiadasz bumbo?

https://www.toysrus.ca/webapp/wcs/stores/se...+&nvalue=24
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.