To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Garaż przy domu - ważny?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zilka
No właśnie, jak ważny jest/byłby dla Was fakt posiadania garazu przy domu przy ewentualnej decyzji o kupnie tego ostatniego?

Dopiero teraz nam przyszło do głowy, że może dla innych to jest wazne i ma wpływ na "sprzedawalność" domu, dla nas to było średnio istotne i z garażu zrezygnowaliśmy na rzecz innych rozwiązań ale biorąc pod uwagę fakt, że raczej nie jest to dasz docelowy dom możemy powinniśmy jednak się nad garażem zastanowic????
Agnieszka AZJ
Dla nas był bardzo ważny i teraz po prawie dziewięciu latach uważam, ze mieliśmy rację. Po pierwsze; daje to mozliwość swobodnego rozpakowywania zakupów niezależnie od pogody. Po drugie: w zimie daje to luksus wsiadania do ciepłego samochodu bez konieczność skrobania szyb i odgarniania śniegu z maski. Przy małym dziecku jest to luksus nie do przecenienia.
Gdybym teraz miała możliwość wyboru zdecydowalabym się na taki garaż, w ktorym dwa samochody mogą parkować OBOK siebie, a nie jeden za drugim.
zilka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ nie, 03 cze 2007 - 21:56) *
Dla nas był bardzo ważny i teraz po prawie dziewięciu latach uważam, ze mieliśmy rację. Po pierwsze; daje to mozliwość swobodnego rozpakowywania zakupów niezależnie od pogody. Po drugie: w zimie daje to luksus wsiadania do ciepłego samochodu bez konieczność skrobania szyb i odgarniania śniegu z maski. Przy małym dziecku jest to luksus nie do przecenienia.
Gdybym teraz miała możliwość wyboru zdecydowalabym się na taki garaż, w ktorym dwa samochody mogą parkować OBOK siebie, a nie jeden za drugim.


Agnieszka:) Ja wiem co daje garaż, mieszkałam już z garażem i bez niego i wiem, że dla mnie nie jest taki istotny. Interesuje mnie jaki wpływ ma na decyzję o kupnie domu, czy są ludzie dla których dom bez garażu jest nie do pomyślenia i który w kolejności jest na liście rzeczy, które w domu "muszą być".
Agnieszka AZJ
Istnieją - jestem ich przykładem.
Kolejność ??? Po lokalizacji, wielkości domu, ilości pokojów, ich rozkładzie i mozliwości przeróbek był to kolejny warunek sine qua non.
Silije
Dla mnie nieistotne. Od lat mamy garaż, który jest wprost zawalony gratami, a mąż zawsze zostawia samochód na ulicy. Wiem, że dla niektórych to zgroza, ale on nigdy nie ma czasu sobie nawet bramy otworzyć icon_smile.gif. Więc własny dom budujemy bez garażu (będzie wiata), tym bardziej, że działka wąska.
zilka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ nie, 03 cze 2007 - 22:08) *
Istnieją - jestem ich przykładem.
Kolejność ??? Po lokalizacji, wielkości domu, ilości pokojów, ich rozkładzie i mozliwości przeróbek był to kolejny warunek sine qua non.


No własnie, pewnie jest ich dużo icon_smile.gif

CYTAT(Agnieszka AZJ @ nie, 03 cze 2007 - 22:08) *
Kolejność ??? Po lokalizacji, wielkości domu, ilości pokojów, ich rozkładzie i mozliwości przeróbek był to kolejny warunek sine qua non.


Ale tutaj mnie zaciekawiłaś, to już tak OT... A coś takiego jak styl icon_rolleyes.gif i warunek, który można by okreslić "żeby mi się podobał"? Bo ja jestem w stanie sobie wyobrazić dom, który spełnia warunek lokalizacji, wielkości, ilości pomieszczeń, rozkład, etc. ale mi się nie podoba... icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
Styl mieści się w haśle: możliwość przeróbek wink.gif

W naszym przypadku kolejność tak na prawdę była taka: najpierw znaleźliśmy lokalizację marzeń (na skraju miasta, pod lasem, ale jeszcze w mieście i z niezłą komunikacją, niedaleko od pracy). Jest to osiedle zbudowane w latach sześćdziesiatyych zgodnie z ówczesnymi normami - potem ludzie rozbudowywali się w najrozmaitszych stylach.
Po obejrzeniu jednego domu, ktory na domu wlasciwym typu kostka mazowiecka wink.gif miał nadbudowę w stylu zakopiańskim icon_eek.gif doszlismy do wniosku, ze szukamy domu nierozbudowanego, który ma ew. sensownie rozbdowanego "bliźniaka" - wtedy będziemy mogli rozbudować sie w sposób dla nas optymalny.

Domy na tym osiedlu miały garaże, ale od poczatku nie bralismy pod uwagę mozliwości jego braku.
anuÅ›
Dla mnie garaż jest o tyle ważny, że skoro decyduję się na luksus jakim jest własny domek, to chcę by miał on wszystko- wystarczająco dużo pokoi, strych z możliwością przerobienia na pokój, garaż, piwnicę i taras z wyjściem na ogródek 06.gif
To tak bardzo ogólnie i na szybko 08.gif
Ika
Garaż byłby dla mnie szalenie ważny. Nie wyobrażam sobie domu bez garażu. Dla mnie na drugim miejscu, zaraz po "musi mi się podobać" icon_wink.gif byłby garaż albo miejsce na jego wybudowanie. Bo nie miałabym nic przeciwko temu, zeby sobie samemu ten garaż postawić, ale musiałoby na to być miejsca na tyle, bym nie ograniczyła dziecku trawy za bardzo.
agnecha
o ważności garażu decyduje 'typ faceta' jakiego sie posiada icon_wink.gif jeżeli jest to majsterkowicz lubiący grzebać [nie tylko przy samochodzie icon_wink.gif] to garaż jest niezbędny - w innym przypadku poprostu wszystkie jego śrubki śrubokręty wiertarki młotki i inne takie tam mogą cakiem przypadkiem zająć bardzo potrzebną dużą szufladę w kuchni albo szafkę icon_wink.gif

dla mnie garaż jest istotny
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.