To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mało miejsc w przedszkolu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

justapl
CZY u was tez sa problemy z wysłaniem dziecka do przedszkola. ZŁożyłam podanie w tamtym roku i nieprzyjeli bo niepracuje , a nie moge bo mam jeszca młodsze dziecie , a nie mam z kim zostawić żłobka też nie ma. W tym roku też złożyłam i też buuum , nieprzyjęty . Mały ma 4 lata i chce chodzić i co mu powiem ze mama nierób do pracy nie chodzi , ui narazie sie nie zanosi cchyba ze sie babciajakaś znajdzie bo obecna nie gotowe poświecen odwiedzić , a co dopiero popilnować chociażby za opłatą. chyba załtwie lewa pieczatka zakł pracy , może mnie niezamkna....a chociaż dziecko bedzie zadowolone . a w najgorszym wypatku Olek pójdzie dopiero do zerówki bo chyba obowiązkowa jest.. Pozdrawiam wszystkich przedszkolaków i ich mamy znadzieja ze my tez moze dołaczymy dfo tego grona .... kiedyś 03.gif 03.gif 03.gif
Mika
może to zależne jest od kryteriów jakie trzeba spełnić?
każde przedszkole ma inne

nie pracuję i nigdy nie dorzucili mi dziecka
ba-nie odrzucili mi nawet wtedy kiedy złożyłam podanie do "pozarejonowego" gdzie było 2 dzieci na 1 miejsce

nie wiem czym to było spowodowane

w zeszłym roku również przyjęli mi dziecko od ręki (w innym przedszkolu)
nie pracuję,siedzę z maluchem w domu
priorytetem było to,że mieszkam blisko i zrobiłam adnotację,że syn potrzebuje integracji z innymi dziećmi

w tym roku poszło już taśmowo
nawet mi przez myśl nie przeszło,że go nie przyjmą - poza tym dyrektorka wie,że zostaje w przedszkolu tylko ze względu na genialnego logopedę icon_smile.gif
grzałka
w moim mieście straszne problemy, ale to dopiero chyba w tym roku
Jasiucha
u nas też wszystkie pełne po brzegi...

i właśnie jednym z warunków koniecznych aby dziecię zostało przyjęte jest fakt, iż oboje rodziców pracuje - te dzieci mają zdecydowane pierwszeństwo..
również dzieci "kontynuujące nauki przedszkole" mają pierwszeństwo.. pozostałe miejsca są obsadzane raczej przez dzieci, które chodziły w ramach "dni otwartych - w soboty"..

Także najlepiej jest "wbijać" dziecko w trakcie roku - na przykład na wiosnę, kiedy część dzieci po zimie się wykruszyła (dzieciaczki, które chorowały zimą często nie wracają już na wiosnę) - nam się tak udało i z przyjęciem od września 2007 nie było problemów 08.gif
sylwia.wk
my juz drugi rok z kolei zlozylismy papery do wszystkich wielickich przedszkoli czyli 3-ch i znow w tym roku brak miejsc!
Mika
CYTAT(sylwia.wk @ nie, 10 cze 2007 - 20:13) *
my juz drugi rok z kolei zlozylismy papery do wszystkich wielickich przedszkoli czyli 3-ch i znow w tym roku brak miejsc!


u nas za takie coś papiery dziecka w ogóle są wykluczane z przydziału miejsc
można składać tylko do jednego,a ewentualnie komisja może zabukować dziecku miejsce w innym przedszkolu pytając rodziców czy to im odpowiada
sylwia.wk
u nas mozna do paru. wogole wszedzie jest wybor dzieci komputerowy a w wiel siadaja 3 kobity i se same wybieraja kto im pasuje! masakra.
Silije
W naszej gminie chyba już brak publicznych przedszkoli, które przyjęłyby dziecko, gdy jedno z rodziców nie pracuje. Niestety 13.gif Otwierają za to dla tych dzieci sporo przedszkoli prywatnych.
sylwia.wk
my obydwoje pracujemy tzn mielismy papierki a niestety pryw mies 450zl to tyle kasy niedamy.
werjula
mojej 2,5 letniej córci (w grudniu kończy 3 ) nie przyjeli ,pani dyr stwierdzila"ale ona nie ma przecież 3 lat" 21.gif oczywiście gdy skladałam papiery poinformowałą mnie że nie będzie problemów,oboje z mężem pracujemy,w rezultacie młoda cudem dostała się do prywatnego. już po naborze ,Ja oczywiście takze chiałam być uczciwa i złożyłam tylko do jednego przedszkola.jak widać nie zawsze sie opłaca.
addera
sylwia.wk - u nas nie ma żadnych "komputerowych" wyborów, podania rozpatruje komisja, nie wiem skąd masz takie informacje, że "wszędzie jest wybór dzieci komputerowy" icon_rolleyes.gif
i jeszcze jedno - jeżeli oboje pracujecie to zawsze można złozyć odwołanie (rozumiem, że pracujecie , a nie jak napisałaś - macie papierki )
sylwia.wk
w calym krakowie jest komputerowo a inf mam od tesciowej jest przedszkolanka w jednym z najwiekszych przedszkoli w krak.
a i jej dyr na terenie malopolski muwi ze niespotkala sie w tym roku by gdzies jeszcze niebyl wprowadzony system komputerowy.
odwolanie niepomoze za duzo bo wiem ze odp ze brak miejsc a pierwszenstwo maja samotne matki rodziny wielodzietne , i te rodziny gdzie starsze rodzenstwo juz chodzilo do przedszkola.
Fragosia
Sylwio.wk, tylko gmina Krakwoa jako jedna z pierwszych wprowadziła system rekrutacji komputerowej do przedszkoli. W zeszłym roku po raz pierwszy taki system wprowadzono przy rekrutacji do gimnazjów. W tym roku ze względu na to iz w zeszłym np. na Ruczaj 600 dzieci nie miało przedszkola, a w Nowej Hucie były pustki zdecydowano sie na taki system rekrutacji.

Uwazam ze bardzo dobrze, bo nie zalezało nic od Pani przedszkolanki tylko bardziej od kryteriów. Jeżeli ktos mieszka w jednej dzielnicy ale przedszkole ma niedaleko pracy w innej moze dostac sie tam.

Sywio.wk, spróbuj we wrzesniu często zdarza sie iż po wakacjach rodzice rezygnują z oddawania dzieci do przedszkola.
Powodzenia

addera
sylwia.wk - czyli widzisz, ten sposób rekrutacji dotyczy Małopolski i dopiero w przyszłości pewnie będzie dotyczył innych rejonów kraju
ja bym jednak spróbowała z odwołaniem, to raz
próbowałabym też we wrześniu (jak pisze Gosia F - niektórzy rodzice po prostu rezygnują), to dwa
i jeszcze mówi (nie muwi icon_wink.gif ) to trzy
sylwia.wk
wiecie co ogolnie powiem wam ze jestem zalamana tym. w tamtym roku tez czekalam do grudnia pytalam i pytalam i nic sie niezwolnilo.
moze teraz ale jakos w to niewierze!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.