To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ropiejÄ…ce oczko...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Karolce od środy ropieje oczko icon_sad.gif. Najpierw odrobinkę. Wczoraj już coraz bardziej. Z początku się nie skarżyła na nie, nic ją nie bolało. Wczoraj wieczorem już zaczęła mówić, że ją swędzi, czasem ją zabolało...
Oglądałam to oczko, myślałam początkowo, że sobie zatarła, albo że coś jej wpadło... Nic tam nie widziałam - oprócz zaczerwienienia lekkiego pod powiekami...
Przemywałam solą fizjologiczną i rumiankiem w nadziei, że wyleczę je domowymi sposobami. Nie wyleczyłam jednak icon_sad.gif.
Wczoraj, gdy wieczorem zasnęła - po pół godzinie poszłam do niej. Patrzę, a w kąciku tego oka jest już spora kropla ropki...
Przemyłam, zrobiłam kompres rumiankowy.

Dziś rano już oba oczka są zaatakowane. Lekko podpuchnięte.

Pójdziemy do lekarza.
Pierwszy raz mamy problem z oczkami. Skąd to się mogło wziąć...?? Czy to wirusowe jakieś jest/może być??
Od wczoraj-wieczór boli mnie gardło. Tak się zastanawiam czy to może mieć jakiś związek z Karolki oczkami...

No i... co mnie czeka?? Długo leczy się takie oczka?? I co ewentualnie dostawałyście na podobne problemy...?? (nie chcę pójść zielona do tego lekarza...)

Jasiucha
Moja Niunia miała coś podobnego całkiem niedawno.. i też niewiadomo od czego.. dostała kropelki - antyb miejscowy (zajęte było tylko jedno oczko ale krople kazano podawać do obu) i nakazano pilnować aby nie tarła (szczególnie brudnymi rączkami).. poprawa była już w drugiej dobie a po 4dobach oczka jak nowe 08.gif
Pysio
to najwidoczniej wirusowe zapalenie spojówek
Kuba przyniósł z przedszkola
ja się zaraziłam
teraz ma pies

leczy się to kropelkami (antybiotyk miejscowo) do oczu 3 x dziennie przez około tygodnia
Martucha_
Moje dziecko właśnie również przechodzi zapalenie spojówek, zapewne wirusowe, bo wcześniej kilkoro dzieci w przedszkolu miało. Przez 2 dni również próbowałam domowych sposobów, skończyło się jednak na antybiotyku (lekarka stwierdziła, że jej wygląda to już na bakteryjne zapalenie). No i tak już 4-ty dzień zakraplamy, wczoraj doszedł katar i kaszel (nie wiem, czy to ma związek z oczami, niemniej coś się dodatkowo przyplątało).
A_KA
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi...
My już od lekarza wróciłyśmy. Nie było "naszej" lekarki, bo w piątki nie przyjmuje. Była inna, nie za bardzo lubię do niej chodzić...
Nie za bardzo miła kobieta. Nie za bardzo kontaktowa.
Przepisała nam dwa rodzaje kropelek - na alergię Cromohexal, i na zapalenie spojówek Sulfacetamidum, do tego maść Neomycinum.
Nie wiem czy coś z tego to antybiotyk. P.doktor nie bardzo była skłonna do rozmów, i tak musiałam z niej inne rzeczy "siłą" wyciskać. A zapomniałam już zapytać czy ta maść, albo krople - to antybiotyk.

Kropelki mamy brać 3 x dziennie, maść też - przez tydzień.

A mnie coraz bardziej gardło boli... 21.gif
Jasiucha
Neomycinum - to antyb icon_wink.gif
justapl
nam przepisano masc oxycort A , i krople a żeczywiście zarażliwe to jest bo i mąż chodził jakby z limem pod okiem

moncik1976
Nasz Olinek też przyniósł zapalenie spojówek ze żłobka jakiś miesiąc temu. Wyleczyliśmy oczka kropelkami z antybiotykiem ale znowu wraca, nie wiem może to przez te pyłki traw icon_sad.gif
Iśka
Małej zakrapiam oczka już trzecim rodzajem antybiotyku, "walczymy" czwarty tydzień. Boję się, że jak to nie pomoże to będzie czyszczony kanalik łzowy. Wyjątkowo "upierdliwe" zapalenie spojówek. Ja zaraziłam się od córci i też nie mogę się go pozbyć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.