To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sinlac na mleku czy wodzie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Justyna1
Cześć dziewczyny. Podpowiedźcie mi o co chodzi. Wszędzie piszą, żeby sinlac przyrządzać na wodzie a nie na mleku lub preparacie mleko zastępczym. Na czym to polega? Dlaczego nie można podawać sinlacu na mleku? CZy jeśli podam na mleku to coś będzie mojemu synkowi? Odpowiedźcie proszę
Dorotka
Sinlac jest przeznaczony głownie dla dzieci ze skazą białkową, więc jeśli zrobisz go na mleku wprowadzisz do organizmu dziecka szkodliwe alergeny.
mamboo
Jeżeli natomiast Twoje dziecko nie ma problemów ze skazą mozesz podać Sinlac na mleku.
skanna
Absolutnie nie na mleku, tylko na wodzie.
Ponieważ nieraz ten problem przewija się na forach, zapytałam u źródła, czyli u producenta. Oto, co otrzymałam w odpowiedzi

CYTAT
Sinlac jest pelnowartosciowym posilkiem po przygotowaniu na samej wodzie tzn.
zawiera juz odpowiednia ilosc bialka, tluszczow, weglowodanow oraz witamin i
skladnikow mineralnych. Przygotwanie Silnlacu na innym produkcie, ktory
rowniez charateryzuje sie okreslona wartoscia odzywcza (np. mleko) moze
spowodowac ze gotowy produkt bedzie zbyt energetyczny a jednoczesnie podwoii
sie zawartosc bialka i wapnia, co przy dlugotrwalym podawaniu moze znacznie
obciazyc nerki.
mamboo
Dzięki Skanna. Myślałam, że można na mleku i miałam coś takiego Zośce zaserwować w bliżej nieokreślonej przyszłości...
skanna
Mamboo, a kosztowałaś tego kiedyś? Na wodzie jest tak sycące, że gdyby to przygotować na mleku modyfikowanym, to dzieciak zaklajstrowałby się na amen icon_smile.gif
Justyna1
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Napewno bedę robiła tylko na wodzie.
mamboo
Skanna, ja właśnie tego w zyciu nie próbowałam i pewnie dlatego myślałam, że można to rozrobić i na mleku.
dziób
mi lekarka zaleciła dodawać sinlac do mleka - jako zagęszczacz, bo mały jest ulewaczem. Na 150ml pepti dosypuje ok. 3 łyżeczek sinlacu. W jego wieku powinien jesc juz wieksze porcje mleka (210) ale przez wzglad na dodatek sinlacu proporcja mleka jest zmniejszona. Robi sie z tego taka zawiesina, którą może pociągnąć przez smoczek (bo zagęszczonego kaszką nie) i bardzo mu to smakuje icon_smile.gif
Gruszka
Moje dziecko ma juz ponad rok i ani razu jeszcze nie wypiło 210 ml mleka - i nie zagęszczam icon_smile.gif nie ma się co bić z tabelkami zywieniowymi...
Dorotka
CYTAT(Gruszka @ Thu, 12 Jun 2008 - 10:56) *
Moje dziecko ma juz ponad rok i ani razu jeszcze nie wypiło 210 ml mleka - i nie zagęszczam icon_smile.gif nie ma się co bić z tabelkami zywieniowymi...

Kacper mając zaledwie miesiąc gdy miał podawane mleko butelką potrafił wypić ponad 200 ml, każdy jest inny icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.