To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Elidel

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

justapl
mam pytanie odnośnie kremu elidel , jak go stosować . MY mamy dwa razy dziennie a w ulotce napisane jest żeby unikać słońca , a teraz jest tak gorąco to nie będziemy w domu siedzieć i stosujemy tylko wieczorem , bo słyszałam że tak też można . Nic ta maść nie działa , a pozatym wyczytałam gdzieś że jest bardzo szkodliwa , czy ktoś cos wie
Dorotka
Stosowaliśmy, nie działał 21.gif
mario29
Stosuje sporadycznie jak córkę wysypie na ciele i pomaga. Ale dłużej niż pięć dni pod rząd nie stosujemy bo podobno szkodzi.
W ulotce jest dwa razy dziennie ale nasz alergolog kazał jeden raz dziennie i to wieczorem.
Megan30
My stosujemy jak małego wysypie i działa.
Elidel nie jest szkodliwy albo może nie tak jak to co masz w alternatywie czyli maści sterydowe, które powodują nawet zaniki skóry.
Elidel działa tak, że zmniejsza wrażliwość skóry na działanie alergenu, skóra przestaje nań reagować i wysypka znika.
gumis
podobno jest rakotwórczy. Jeśli nie znasz tej stronki to polecam www.atopowe-zapalenie.pl tam polecają parfenac tańszy i nieszkodliwy ale do kupiniaw niemczech
Sabina
Stosowaliśmy - działał. Można dwa razy, tylko pierwszy raz 3 godziny przed wyjściem na spacer, żeby się wchłonął. My jeszcze myjemy skórę i smarujemy kremem z filtrem.
magda208
Elidel zawiera sterydy o czym lekarze nie informuja lecz reklamuja go jako bezsterydowy.
justapl
CYTAT("magda208 @ nie, 22 lip 2007 - 02:14) *
[Elidel zawiera sterydy o czym lekarze nie informuja lecz reklamuja go jako bezsterydowy.]


a z kąd masz takie informacje , bo ja własnie wyczytałam że ma jakieś substancje rakotwórcze
i niewiem , smarowac czy ni8e?
#Margola
ja stosuje pomaga jak newiele leków..
annana
Mam pytanko odnośnie tego leku.
Od wczoraj smaruje się nim mój mąż (przepisał dermatolog, bo okazało się że mąż ma trądzik różowaty i jakieś alergiczne podrażnienie skóry)
na ulotce napisane jest że może wystąpić lekkie pieczenie skóry
Problem w tym, że to pieczenie nie jest lekkie. Mąż ma wrażenie jakby skóra mu płonęła.
Nie bardzo wiemy co zrobić
Zupełnie nie mamy doświadczenia w kwestiach skórno kremowych
Czy mąż ma smarować się tym dalej?
Czy iść do lekarza?
Dodam, że lekarka przyjmuje tylko w środy - czyli za dwa tygodnie mógłby dopiero iść na wizytę.
a tymczasem to nie jedyny lek - smaruje i łyka tego sporo, ze sporą dawką antybiotyku - czy z kolei jeśli odstawi ten elidel to całe leczenie będzie miało sens?
no i czy odstawiać...
Pytam was jako doświadczone w kwestii alergii - spotkałyście się z takim pieczeniem po elidelu?
grzałka
elidel nie zawiera sterydów

na mnie działał, na moje dzieci tez, ale to immunosupresja, więc stosowalismy tylko jak bezwzględnie była potrzeba
joaba
u nas tez nie skutkował
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.