To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ospa po 30roku życia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Asik 75
Prawdopodobnie syn przyniesie niedługo ospę z przedszkola. Ja nie chorowałam. Czy chorowałyście na tę chorobę po 30 roku życia? Jaki był jej przebieg, temp? Myślałam o zaszczepieniu się, ale szczepionki są drogie. Jednak trochę boję się tej choroby.
bumbunia
Asik 75 ja zaraziłam się ospą od brata gdy miałam lat 29. Wiedziałam, że się zarażę, gdyż nie chorowałam, więc gdy tylko pierwsza krostka się pojawiła pobiegłam do dermatologa. Dostałam receptę na jakieś tabletki (niestety teraz już nie pamietam jakie), które natychmiast wykupiłam i moja ospa przebiegła bardzo łagodnie. Brat był cały w krostach, smarowałam mu je czymś tam (też nie pamiętam) więc siłą rzeczy sie zaraziłam. Ja miałam krostek dosłownie kilka:))
irminka2
Te tabletki to pewnie Heviran.
U jednej z naszych forumowych koleżanek , jak zaraziła sie od dzieci niewiele dał, ospa miała dwa wysypy i jaka to przyjemność może sama powie, jak zobaczy ten wątek.

Irmina
Asik 75
No i syn przynióśł ospę. Dziś wyskoczyła wyspka, czyli niedługo pewnie ja i córka też będziemy miały.
irminka2
Może niekoniecznie musisz zachorować.
Ja np. nie chorowałam na świnkę, a od moich starszych dzieci się nie zaraziłam.
Najmłodszego na wszelki wypadek zaszczepiłam icon_smile.gif

Irmina
fifafo
a moja mama ma półpasiec czy to nie jest jakś odmiana ospy u dorosłych bo cos tak mi sie wydaje ze u dorosłych juz sie nie nazywa sie to ospa
Mika
kto nie chorował -złapie ospę -nawet dorosły
ktoś kto przeszedł ospę może od chorego na nia,złapać półpaśca
fifafo
ale to nie znaczy ze my tez bedziemy chorowąc jak mam choruje np moje chłopaki -- chyba sie jakos jest tam osłbionym to latwiej sie zarazić nawet ospą
Mika
CYTAT(annakto @ sob, 30 cze 2007 - 16:01) *
ale to nie znaczy ze my tez bedziemy chorowąc jak mam choruje np moje chłopaki -- chyba sie jakos jest tam osłbionym to latwiej sie zarazić nawet ospą


nie nie znaczy

ale kto nie chorował na ospę nie zachoruje na półpaśca -najpierw musi przejść ospę
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.