To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Owsiki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

justin
Natalka ma owsiki,
przeprowadziłyśmy już odrobaczanie całej rodzinki.
Czy powinnam to zgłosić w przedszkolu, czy powinnam czegos wymagac od przedszkola?
Na przykład powiadomienia innych rodziców. Badań zrobionych dzieciom na pasożyty we wrześniu, bo teraz to i tak wakacje niedługo. Zastanawiam się, czy to cholerstwo nie będzie nawracać, bo wiadomo, że w przedszkolach krążą owsiki.
Jak to jest w Waszych przedszkolach. Czy wymagają badań dla dzieci, czy jesli jakies dziecko jest chore ma owsiki czy inne dziadostwo to robi sie jakąś akcję?
A_KA
U nas zgłaszane są tylko przypadki chorób zakaźnych. Wywieszane są wtedy na tablicy informacyjnej. Owsików nikt nie zgłaszał... choć myślę, że to jest po prostu przemilczany problem.
Według mnie powinno być to zgłaszane i ogłaszane (w miarę anonimowo oczywiście, żeby nie wywierać nacisku na konkretnym dziecku), aby inni rodzice mogli przebadać/sprawdzić swoje dziecko... Tyle, że w badaniach te owsiki podobno strasznie trudno wykryć... 21.gif
mikolaj
W naszym przedszkolu we wrześniu nie wpuszczają dzieci, które nie mają zrobionych badań na pasożyty. Badania muszą byc z konca sierpnia. Myślę, że to bardzo dobry pomysł.
justin
zastanawiałam się nad tym, czy by tego nie zasugerować Pani Dyrektor, ale ja mało dyplomatyczna jestem i bym wywaliła zaaraz z grubej rury 43.gif .
Chyba tak zrobię, zapytam się co ona na to, ale znając naszą Pania Dyrektor pewnie będzie z tego problem, raczej nie będzie chciała utrudniać życia rodzicom.
mikolaj
Ponoć w naszym przedszkolu wyszło to parę lat temu z inicjatywy Rady Rodziców, ale chyba pani dyrektor nie miała nic przeciwko temu.
Myśle, że warto podsunąć taki pomysl pani dyrektor.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.