To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Agencje opiekunek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

monte
Rozpoczynam (a już robi się nerwowo...) poszukiwania niani dla Sońki. Puszczam wici, gdzie się da - znajomi, niania.pl, forum. Ale rozważam też ewentualnie szukanie przez agencję. Stąd moje pytanie - macie jakieś doświadczenia? Jakieś agencję godne polecenia (albo i nie), na co uważać i czy w ogóle komuś udało się znaleźć sensowną osobę.
Choco.
Ja byłam nianią z agencji we Wrocławiu. Myślę, że warto skorzystać z usług renomowanych biur opiekunek- takich, które już długo istnieją i ewentualnie są polecane przez kogoś ze znajomych. W mojej agencji rodzice wpłacali określoną sumę, która była opłatą za dobór niania i jej 2-tygodniową wypłatą (po tym czasie rodzice decydowali czy chcą nianię na stałe i płacili jej sami). Pani w biurze miała obowiązek wysłuchać wymogów rodziców (jaki zakres obowiązków, godziny pracy, ilość dzieci itp.) po czym przedstawiała im 3-4 kandydatki (spotkanie odbywało się wg. życzenia rodziców w biurze lub w ich domu). Rodzice mogli wybrać nianię i przez 2tygodnie miała ona okres próbny. Jeśli odpowiadała to zostawała z rodziną ale jeśli nie to mieli jeszcze dwie możliwości. W agencjach (tych dobrych) nianie są często przemaglowane z zakresu pierwszej pomocy, mają referencje (warto zdecydować się na nianię, która już w danej agencji się sprawdziła w jakiejś rodziny/rodzin), nie są osobami z ulicy-biuro ma ich wszelkie dane i są zobowiązane umową-nie mogę odejść bez słowa. Ja miałam z biura dwie rodziny i fantastycznie wspominam spędzony z nimi czas. Myślę, że przy ostrożnym doborze niani można trafić na ciepłą osobę, która da dziecku wiele radości. Wiem, że temat niani był już poruszany na forum więc proponuję przeszukać archiwalne wątki
tosinkowa
Dagmarska, możesz podać mi namiary na Twoją agencję nianiek? Jeśli znasz jakieś inne, godne polecenia, to też oczywiście reflektuję na ich dane.
Ja planuję rozpocząć poszukiwania opiekunki za mniej więcej miesiąc. Moi znajomi natomiast znaleźli 2 nianie dla swojej córy za pośrednictwem portalu internetowego.
Choco.
Muszę poszukać, bo ja pracowałam tam ponad 4lata temu:) Ale wieczorem jak wrócimy z wyjazdu przewertuję papiery i dam znać:)
Choco.
Znalazłam ich stronę w necie www.curatio.pl
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.