To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

alergia pokarmowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gość
Witam wszystkich,mój problem wygląda następująco:moje dziecko jest uczulone na mleko (nie tylko krowie) chleb żytni i białko jajka kurzego,prawie wszystkie owoce ,dziecko ma 2 latka a alergia pojawiła się niedawno,objawem jest ostra kolka jelitowo-żołądkowa z reguły w nocy.Czytałam już kilka artykułów na ten temat ale może lepiej porozmawiać z kimś kto ma ten sam problem,a mianowicie nie mam pojęcia jaki jadłospis przygotować dla dziecka w tym wieku,co dać np.na śniadanie i deser patrząc na to że w każdym ciasteczku jest mleko a z owoców może tylko jabłka,jak urozmaicić dziecku dietę żeby nie jadło stale tego samego,(próbowałam galaretke i też nie każdą może) bardzo proszę o jakieś podpowiedzi i z góry dziękuję za odpowiedzi.
P.S. proresor od alergii zasugerowała żeby od czasu do czasu dać któryś z produktów zakazanych i na podstawie obserwacji stwierdzić co może jeść a co nie.oprócz tego dostaje Nutramigen i zyrtec
Agnieszka*
Nam lekarz powiedzila (tez mamy bezmlecznego i bezjajecznego) ze mozna dawac mleko kozie (tylko rozrobic z wodÄ… bo ciezkostrawne jest chyba...) oraz jaj przepiorcze.
Ja kupilam w sklepie sporo roznych przekąsek chrupkuch z samego ryzu albo z kukurydzy, wody z mąką i solą. Takie rozne chlebki dietetyczne.... tylko czytam sklad a nie same nazwy produktów. Daje to zamiast ciasteczek, biszkoptow i innych
Czesto tez placuszki na malej ilosci tłuszczu np. z jablkami, z cukinii czy ziemniaczane.
Potrawki obiadowe ze skladem cukinia, marchewka, piers kurczaka.... i co tam jeszcze mam z warzyw a co nie uczula synka (bo troche tego jest)
Kisielki gotuje sama z soku domowego, bo barwniki czerwone małego uczulają, czasem do kisielki tarkuje jabłko - bardzo to lubi

Ale tez mam czasem pustke tworcza i niestety wtedy daje parowki i chleb.............

Nie wiem czy pomoglam ale...... tak karmie
Moze ktos cos dopisze jeszcze i ja tez urozmaice jadlospis icon_smile.gif

Aha, słyszalam ze mimo wszystko nutramigen uczula (sporadycznie ale jednak). Moze u dwulatka mozna przestac juz z tym modyfikowanym mlekiem.
Ja tam lekarzy słucham ale mam rozum i oczy...... upierali sie ze mleka, ktore mój maluch pije nie moga uczulac - a jednak. Przestalam dawac i od razu lepiej
justapl
tak po przeczytaniu waszych postów sie zastanawiam ,mój młodzszy tez nie spi po nocach i tak jakby kolke m,niał moze tez ma alergiie

kbmarta
z tym mlekiem kozim to radziłabym uważać. Ja już to przerabiałam i uważam, że to strata czasu bo na początku jest fajnie ale po 3-4 tygodniach to dopiero się zaczęło, Mleko kozie równie mocno uczula co krowie. Ale wszystko zależy od dziecka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.