To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciastolina - jaka?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka*
Witajcie, mam moze dziwne pytanie ale wogóle w tym temacie sie nie orientuje...
Chce kupic dla synka ciastoline. Plastelina jest twarda. Ale jak wybrac ciastoline? Czy są rozne? Słyszalam cos w reklamach o takich niebrudzących i miekkich....... a moze wszystkie są takie? Czy gatunek zalezy mocno od firmy?

Kiedys byla plastelina i............ odkąd doroslam asortyment nieco w sklepach sie pozmienial 03.gif

PS. A moze ktos doradzi mi zakup jakiegos fajnego zestawu wiekszego na urodziny?? (na allegro)
semi
My zawsze kupujemy Play Doh. Ładnie pachnie i jest mięciutka. Leosiowi na długo wsytarcza - pod warunkiem, że ją zamyka w opakowaniach. KKiedyś mieliśmy taką co to miała w nazwie "Kid's" coś tam - była beznadziejna. Dużo gorsza niż play doh, choć tańsza. Z zestawów polecam dentystę-Leoś dostał na czwarte urodziny i nadal się bawi. Mamy też taką podstawowa wyciskarkę i foremki, też wykorzystuje, ale nie potrafię przypomniec sobie, co to był za zestaw.
basiaewa
Proponuję Play Doh - Fun Factory, np. - z wyciskarką i foremkami, ciastolina w plastikowych pojemnikach nie wysycha tak prędko i zapach przyjemny. Inna jaką mamy, to Słonik Tomik, z podpoznańskiej firmy TOMA - trochę gorszej jakości, ale "da się" icon_wink.gif(też z foremkami)
Mika
tylko oryginalna -play doh
miałam różne ale tylko ta jedna najdłużej "działa"
inne wysychają momentalnie
i te wszystkie bajerki tej firmy -mocne,trwałe,nie do zdarcia
Agnieszka*
Dzieki wszystkim icon_smile.gif
Wiem juz co kupic icon_smile.gif
Dorotka
Oryginalna PLAY DOH lub TRIKOLINA icon_smile.gif Ta ostatnia nie wysycha, rozciąga się w nieskończoność 03.gif i odbija jak piłeczka 04.gif Gorzej jak dzieciątko wdepcze w wykładzinę 21.gif pierwszą po wyschnięciu da się łatwo wyskrobać, druga nie wysycha 29.gif
grzałka
fajna jest też ciastolina z Tesco- porównywalna do play doh, tylko cenowo korzystniejsza
mama_wolfa
Crayola Model Magic - nie wiem czy będzie dostępna w PL

Model Magic Fusion też firmy Crayola
Sabina
Play Doh fajna, ale nie daje tylu możliwości co Ciasto Plasto. Ale! Ciastolinę można lekko namoczyć i wraca do normy. Chyba, że wyschła na całkowity
wiór. Ale jak jest podeschnięta, to się ją lekko moczy i lepi/wyrabia i wraca do stanu poprzedniego. Albo się zawija w ręcznik mokry na noc.

A ja polecam jeszcze Ciasto-Plasto firmy Amos - rewelacja. Nasze dzieci robią z tego piłki, biżuterię i laleczki. Po wyschnięciu piłki
się odbijają jak kauczuk, można kupić w zestawie z foremkami, 8 kolorów i mieszać. Są nie brudzące, miękkie i doskonale się lepią.
I po sklejeniu kilku - części - nie odpadają.
Polecam
iska_xx
[edit: administrator]
agabr
Tak czytam ze zdziwieniem co ta semi wypisuje,jak to Leos sie bawi ciastolina;)
Tuni
CYTAT(agabr @ Wed, 26 Sep 2012 - 23:18) *
Tak czytam ze zdziwieniem co ta semi wypisuje,jak to Leos sie bawi ciastolina;)

04.gif
agnese
play doh - zestaw z osmiornicą mogę polecic
semi
CYTAT(agabr @ Thu, 27 Sep 2012 - 01:18) *
Tak czytam ze zdziwieniem co ta semi wypisuje,jak to Leos sie bawi ciastolina;)



Najlepszejest to, ze ja tez siebie własnie czytam i robię coraz wieksze oczy ze zdziwienia na jakąs pomrocznośc jasną, ktora chyba mnie dopadla, kiedy to oczerniałam mojego dwunastolatka:)))

swoją drogą dentystę i inne przejęła Tosia a ja wlasnie rozwazam, jaki zestaw kupić jej na urodziny. Lodziarnię?hmm...
agabr
Patrz u nas identycznie , Zoska przejela dentyste i cala reszte .b
semi
a macie coś innego godnego polecenia?u nas jeszcze sprawdza się weterynarz-taki z pieskiem.
rysa154
mamy lodziarnie i jakos tak cięzka do bsługi jest przez dzieci,nie mogę polecic...
maania
My też mamy lodziarnię i zgadzam się z opinią rysy- ciężko idzie samodzielna obsługa- moja trzylatka nie ma tyle siły, żeby samodzielnie naciskać więc pomoc potrzebna (a i ja trochę wysiłku muszę włożyć w to wyciskanie). U nas jeszcze fajnie sprawdza się prócz dentysty taka małpka

https://www.google.pl/imgres?imgurl=https://...AQ&dur=1828

Poza tym moja Lena ma jeszcze zestawy z biedronki- całkiem niezłe są ale tam tylko foremki.
Agula9
My mamy z Biedronki, całkiem fajna, są rózne rzeczy nie tylko foremki, ja zakupiłam fryzjera
Wstawiłabym fotkę, ale nie wiem jak 37.gif da się chyba tylko z fotosika itp. 37.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.