To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pomyliłam nr faktur

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
No więc własnie tak się konczy niewyspanie - zrobiliśmy faktury,ale o ileś numerów pomylone 21.gif
te ze złymi numerami juz poszły do części klientow i zostały u nich zaksięgowane. Jak mam teraz wystawić poprawne faktury?
Wysłac z nowym numerem z dopiskiem -korekta do fv nr....?
Czy tez wysatwic fv z tytułem Fv- Korekta do fv nr..?

help!
Arwena.
Cleo na moje oko, skoro zostały zaksięgowane to musisz wystawić faktury korygujące.
Cleo
no tak to wiem ale JAK?
jakis wzor porpsoze
bo juz robilam rozne rodzaje korygujacych...
Arwena.
Faktury korygujące wystawiam na drukach, ręcznie. Akurat nie mogę nigdzie znależć takiego jak mam, ale jest tam miejsce na wpisanie treści korygowanej i treści prawidłowej. W to miejsce wpisałabym odpowiednio błędny i prawidłowy nr faktury.
Agnieszka AZJ
Wydaje mi się, że wystarczą noty korygujące - jeśli nic nie zmieniasz w kwotach.

Wzory ?
Na Bema masz sklep z drukami akcydensowymi - tam się kupuje bloczki z gotowymi formularzami. Wypełniasz w 3 egzemplarzach - jeden zostaje w bloczku. Dwa wysyłasz do tych firm - oni podstemplowują i jeden egz. podpinaja do tamtej faktury w aktach u siebie, a drugi odsyłają do Was i Wy robicie to samo.

Nie wiem, czy jasno wyjaśniłam icon_confused.gif icon_wink.gif - tez jestem niedospana po końcówce roku szkolnego.
Arwena.
Agnieszka ma rację, w przypadku nieprawidłowego numeru wystarczy nota.

CYTAT
Kto i kiedy wystawia notÄ™ korygujÄ…cÄ…?

W świetle powołanego powyżej przepisu nota korygująca jest dokumentem, do którego wystawienia ma prawo nabywca towaru lub usługi. Wystawia ją w sytuacji, gdy po otrzymaniu oryginału faktury (albo faktury korygującej) stwierdzi, że zawiera ona pomyłki w jakiejkolwiek informacji dotyczącej głównie sprzedawcy albo nabywcy lub oznaczenia towaru czy usługi. Chodzi tu np. o błędnie wpisany adres, numer NIP, nazwę którejś ze stron, pomyłki w określeniu daty sprzedaży, daty wystawienia i numeru kolejnego faktury albo numeru z klasyfikacji statystycznej. Nota służy zatem do korekty jedynie treści formalnej faktury, która nie wiąże się z prawem do rozliczenie podatku VAT.

Nota korygująca może być też wystawiona do faktury korygującej.
Agnieszka AZJ
To chyba jednak nie mam racji, bo Cleo jest wystawcÄ… faktury - sprzedawcÄ…, a nie jej odbiorcÄ… czyli nabywcÄ….

Teraz to całkiem głupia jestem icon_cry.gif
Arwena.
Faktycznie, nabywca.

Ja ze swojej strony zawsze wystawiałam fakturę korygującą pomimo, że byłam nabywcą. Cleo może po prostu zadzwoń do Urzędu i się upewnij.
Cleo
Wlasnie- moze ja powinnam notę wystawić? na BEma teraz nie dotrę, muszę smaa zrobic i rpzeslac mejlem, zrobic wydruk i pocztą...
juz ranek, więc zaczne molestowac księgową mą icon_wink.gif
dzięki!
Cleo
Mam ju rózne wzory tych not korygujacych, ale ciagle dylemat- bo faktycznie tam są adnotacje, że 'note wystawia ODBIORCA faktury'..hmm
anita
Ty nie możesz wystawić noty korygujacej, tylko odbiorca a u Ciebie odbiorca nie ma podstaw bo nie wie jaki powinien byc numer, Jak ja sie kropnełam w numerze to wystawiłam fakture korygującą z zejsciem na zero i nowa fakturę z prawidłowym numerem. oczywiście błednych numerów juz po tym nie uzywałam
monilka
Cleo..musisz wystawić Fv korygującą..a jak to Ci nie powiem, bo u nas przez komp leci i tam gdzie jest treść korygowana wpisujesz błędny numer Fv, a potem dobry
Cleo
Wiecie co?> zwariowac mozna! wlasine ksiegowa mi napisala, ez ja TEZ omgÄ™ notÄ™ korygujÄ…ca wystawic. aaa!!
dobra-to wystawie, wysle i rozumiem, ze moi odbiorcy podpiszÄ… ten dolny odcinek i mi odeslÄ…...
Potwora
Cleo - notę czy fakturę korygującą wystawia albo jedna albo druga strona, generalnie ta, która zauważy błąd jest zobowiązana do jak najszybszej korekty.
Ponieważ jedynie Twoja firma jest w stanie stwierdzić złe ponumerowanie faktur to własnie Ty wystawiasz fakturę korygującą. https://www.vat.pl/faktura-korekta/index.php tu opisany jest sposób korygowania.
Ważne jest aby odbiorca ją podpisał i odesłał - bez podpisów jest nieważna.
I koniecznie zrób to jak najszybciej bo podczas kontroli zła numeracja faktur - nieskorygowana może być potraktowana jako sprawa karno - skarbowa.
anita
No Ola chyba niezupełnie, w Twoim linku też jest jasno napisane, ze nabywca note a sprzedawca fakture korygującą. Mnie to wpienia jak nie wiem bo bezproblemowo było by wystawic notke jak się zauwazy błąd a nie można, musi byc faktura. Choć wiem, że czasem tez wystawca faktury wystawia note bo niedawno tak dostałam, ale jest to niezgodne z przepisami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.