To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ciąża??????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Perełka77
Wiatam!!!
Jestem tu nowa. Prosze napiszcie co o tym sadzicei:od dwóch tygodni nie mam okresu,test ciążowy z apteki pokazuje ciąże,test z krwi beta hcg wynosi 25 mlu-czyli ciąża,natomiast mój ginekolog mówi że nic nie widzi i że według niego nie ma ciąży,mimo że mówiłam mu o wynikach obydwu testów,stwierdził że jak beta hcg wynosi powyżej stu to można mówić o ciązy,jednak wszedzie pisze ze powyzej pięciu jednostek to jest ciąza!!!i to samo powiedziala pani w laboratorium,juz nic nie rozumiem....ogólnie czuje sie dobrze,lekko kłuje mnie podbrzusze,mam białe upławy i czasem lekkie mdłości rano bez wymiotów(2-3 razy od zatrzymania okresu)
inka-24
Witam Cie Perełko77 skoro i test i beta wskazują na ciąże a Twój lekarz ma odmienne zdanie to poprostu idz na konsultację do innego lekarza i będziesz miała jasność sytuacji.

Według mnie jest fasolka icon_smile.gif Gratuluje brawo_bis.gif
Perełka77
Bardzo bardzo bym tego chciala poniewaz o dzidziusia staram sie od stycznia......i zaczelam miec juz watpliwosci czy cos z nami nie tak,jak dotad staralam sie bez wspomagania czyli bez zadnego mierzenia temperatury czy tez zwracania uwagi na dni plodne,pozycje itd...
Tusiol
Może na początek powtórz beta hcg z krwi. Jeżeli jest ciąża to bedzie rosło. Dziś może być 25, ale za kilka dni będzie powyżej 100. To chyba najlepsze, co możesz zrobić we wczesniej ciązy.
klekotka
Dziwi mnie trochę podejście Twojego lekarza. Mój jak do niego poszłam i powiedziałam że chciałabym potwierdzić ciążę od razu zapytał czy robiłam wcześniej test?
Jeśli jesteś w bardzo wczesnej ciąży, to nic dziwnego że lekarz nic nie widział. Na Twoim miejscu powtórzyłabym betę za kilka dni, a jeśli faktycznie okaże się że rośnie tak jak pisała Tusiol to skonsul;tuj się z innym lekarzem.

A ja Ci już cichutko gratuluje przytul.gif brawo_bis.gif
Perełka77
To pierwsze hcg robilam 26 czerwca, Teraz przed chwila poszlam ponownie do laboratorium i o 14 bede miala wyniki,bo wyczytalam ze co 48 h to hcg wsrasta ok 66%,wiec cos sie juz rozjasni. Jestem troszke przerazona bo pani w laboratorium powiedziala ze jesli testy wskazuja ciaze a lekarz nic nie widzi na badaniu to moze to byc ciaza pozamaciczna!!!Oby nie....Teraz jestem w pracy i czekam na te wyniki i sie bardzo stresuje.Dam znac jak tylko cos bede wiedziala!!!
klekotka
Perełka77 nie martw się na zapas. Właściwie lekarz dopatruje się ciązy dopiero ok. 4 tygodnia!!! I widzi co najwyżej zarodek. Jesli u Ciebie jest na przykład dopiero 2 lub 3 tydzień to lekarz i tak może nic nie zauważyć (zależy jeszcze od czułości USG i precyzji badającego)Mnie się wydaje, że ten potraktowal Cie byle jak. Ja potwierdzałam ciążę w 4 tygodniu i ledwo dopatrzyla sie zarodka (miał wtedy 0,5 mm!!!).
Więc głowa do góry i jestem dobrej myśli. Zdaj potem relacje jak wyniki wink.gif
Nunusia
a mnie właśnie ręce, nogi i majtki opadły....

ehhh, jak grochem o ściane....

może zmienić nick na Don Kichot??
Perełka77
sa wyniki, dzis jest beta 45 czyli wzrasta tak jak powinno....?????z tego wynika ze niby wszystko jest ok??
kn.17
Perełko jeśli beta wzrasta to już się nic nie martw, bierz folik, odpoczywaj dużo i umów się, ale może tym razem z innym lekarzem na wizytę. Jeśli beta jest wyższa to jak byk jest ciąża, tylko, że jeszcze wczesna i jeszcze wszystko się może zdarzyć, dlatego musisz szczególnie o siebie dbać. A czy wszystko jest ok z dzieciątkiem to tego żaden test Ci nie powie. Beta potwierdza ciąże, ale jedynie USG może określić stan Twojej fasolki. Życzę Ci książkowej ciąży i oczywiście gratuluję!!!
Nunusia
Bozia oczka dała? Dała.

W szkole nauczyli czytać? Nauczyli.

Więc chyba nie powinno być problemu ze znalezieniem TEGO wątku.....

https://www.maluchy.pl/forum/ZANIM-ZAOYSZ-W...CIY-t39968.html
Perełka77
nunusia nie denerwuj mnie!!!!nie mam teraz glowy na szukanie jakis watkow
dziekuje za wsparcie i mile odpowiedzi
pozdrawiam
A.L.
Niuniusia nie przesadzaj.
Dziewczyna napisala normalnego posta, podala konkrety...
Gdyby zawsze trzeba bylo skorzystac z wyszukiwarki, to od miesiecy nie byloby nowych postow na maluchach, bo kazdy dopisywalby sie do starych.
Toc chyba juz wszystkie tematy kiedys tam byly...
Nunusia
CYTAT(A.L. @ czw, 28 cze 2007 - 16:12) *
Niuniusia


Nunusia błagam, N I U N I U S I niecierpię icon_wink.gif

A.L. pobądź moderatorem w tak ruchliwym dziale i sama zobaczysz ile trudu trzeba włożyć w to, żeby forum było czytelne i przejrzyste....
nie rozumiem.. ważność postu maleje jak się go dopisuje do istniejącego tematu, czy co?

Perełka77 a czymże ja Cię denerwuje?? Wskazując Ci miejsce gdzie możesz znaleźć od razu odpowiedź na swoje pytanie?? Toć to czasu mniej stracisz na to, niż jak tak nerwowo będziesz czekać aż ktoś odpowie na Twojego posta....
A.L.
Nie waznosc watku nie maleje, nie zmienia to jednak faktu ze nie zawsze da sie dopisac do watku juz istniejacego. Czasami zalezy nam na czasie, wtedy zakladamy nowy.

Uwazam, ze akurat Perelka dostala "ochrzan" , bo jestes pod wplywem innego watku, tez o ciazy.
Tylko, ze trudno je akurat porownywac.

Perelka podala fakty, opinie swojego lekarza...ja z pewnoscia na jej miejscu tez zapytalabym o zdanie innych forumowiczek.

pa. Przepraszam, nie Niuniusia.
Pisalam z rozpedu.
Nunusia
a mnie się "dostało" za to że podałam jej link do wątku gdzie najszybciej znajdzie odpowiedź.....

pa.

nie NIUNIUSIA
Perełka77
Byłam ogólnie zdenerwowana ta sytuacja i myslalam tylko o tym zeby uzyskac jakiekolwiek opinie od Was,zrestza to był mój pierwszy post.Obiecuje sie poprawic i lepiej korzystac z forum!!!!!
A.L.
CYTAT(Nunusia @ czw, 28 cze 2007 - 15:55) *
Bozia oczka dała? Dała.

W szkole nauczyli czytać? Nauczyli.

Więc chyba nie powinno być problemu ze znalezieniem TEGO wątku.....

https://www.maluchy.pl/forum/ZANIM-ZAOYSZ-W...CIY-t39968.html


Nie, wkurzyl mnie Twoj sarkazm i tyle.

Gdybys podala samego linka, bez tego co powyzej, byloby ok.
eni20
A.L zgadzam sie z Toba, ostatnio panują tu same sarkazmy, aż strach coś pisać, bo naskoczą zaraz na ciebie i albo zrobią pośmiewisko albo nawrzucają.


Poza tym nie zawsze da sie coś znaleźć w wyszukiwarce, wyskakują wszystkie watki gdzie użyty jest choć jeden wyraz i nie wiadomo o co chodzi, najlepiej aby była jedna strona na każdym dziale i nikt nic nie pisał nowego.
Ewelinek
nie NIUNIUSIA, 04.gif napisałabym coś ale nie będę ciężarnej denerwować 08.gif niepotrzebnie zresztą... Jestem tylko ciekawa jakbyś się poczuła gdyby przy Twoim pierwszym poście ktoś na Ciebie naskoczył tak jak Ty na nową koleżankę 21.gif Warto czasem pomyśleć nad formą swojej wypowiedzi zanim się ją wyśle 06.gif

A autorce wątku życzę aby było wszystko w porządku i fasolinek zagnieździł się na dobre icon_biggrin.gif
użytkownik usunięty
PodpisujÄ™ siÄ™ pod A.L.
owiwia7
Eni20 cieszę się, że to napisałaś bo znowu byłoby na mnie, że burze rozpętuję icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

A.L święte słowa!!!!!!!
Tusiol
CYTAT(Perełka77 @ czw, 28 cze 2007 - 15:18) *
zrestza to był mój pierwszy post


Też chciałam na to zwrócić uwagę, co napisała Perełka.
Ja do dziś mam problem z wyszukiwaniem intersujących mnie wiadomości 08.gif .

A pod postem A.L. podpisujÄ™ siÄ™.


klekotka
CYTAT(Nunusia @ czw, 28 cze 2007 - 14:57) *
a mnie właśnie ręce, nogi i majtki opadły....

ehhh, jak grochem o ściane....

może zmienić nick na Don Kichot??



Mogłoby obyc się bez tego komentarza. Nie dało rady od razu wskazać konkretnego linku? Dziwne, że na innych wątkach moderatorki potrafią kulturalnie przywołać kogoś do porządku, a nie najeżdżać na niego tego typu tekstami.

.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(klekotka @ piÄ…, 29 cze 2007 - 13:03) *
Mogłoby obyc się bez tego komentarza. Nie dało rady od razu wskazać konkretnego linku? Dziwne, że na innych wątkach moderatorki potrafią kulturalnie przywołać kogoś do porządku, a nie najeżdżać na niego tego typu tekstami.



Wot, sodówa uderzyła.

Z
~*SaaRaa*~
I znów to samo....
Dziewczyna zapytała - NORMALNIE !!!! Wiec po co Nunusia ta ironia ?
Nie mozna normalnie, spokojnie i miło podac namiarów na podobny watek ?
Jak bedziemy w taki sposb "witac" nowe forumki, to niebawem nikogo tu juz nie bedzie....

Perełka77a Ty sie nic nie przejmuj icon_smile.gif Pisz na tym forum icon_smile.gif
Kazdy mogl sie z takim niemiłym komentarzem spotkac...zakładajac chyba jakikolwiek temacik. Wiec głowa do gory icon_smile.gif Trzymam kciuki za fasolke icon_smile.gif I oby rosła zdrowo icon_smile.gif
elfinka
perełka nic dodac nic ując tylko chyba GRATULACJE Ci skladac icon_smile.gif
Nunusia
Zwierzo ślicznie proszę możesz wytłumaczyć jaka sodówa?? bo nie bardzo kumam....
.uzytkownik.usuniety.
WÅ‚adza psuje, Nunusiu. Ot - tyle.

Z
Nunusia
nie jestem moderatorem, tym bardziej adminem... na podforum ciąża założyłam temat sierpniówek, bo prowadząca go Hania17 nie umiała....

wskaż mi miejsce gdzie tą władzę niby sprawuje....

zresztą nieważne... nie ma sensu ciągnąć dalej tej dyskusji, bo przecze sama sobie o bezsensowności podciągania takich tematów w górę


****************

serdecznie pozdrawiam założycielkę tematu, mam nadzieję, że beta przyrasta icon_smile.gif
Perełka77
Witam wszystkich!
Dzisiaj będę miała kolejne wyniki bety o 9.00 i od razu mam umówioną wizytę u lekarza.Najgorsze jest to ,że dziś rano dostałam plamień takich czerwonych jakby okres????ale bardzo skąpych. Jestem bardzo zdołowana i mam w głowie najczarniejsze scenariusze:(
pozdrawiam
LidkaM
Perełko co słychać u Ciebie? Jak się czujesz? Plamienia ustały? No i co wiadomo po wizycie u lekarza? Odezwij się!!!!!!!!
mama nadzieja
Perełka co jest???????????????????????????????????
jak siÄ™ miewacie z fasolinkÄ…????
chcemy ame dobre wieści!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~*SaaRaa*~
tfu tfu tfu x 100000
zeby sie nie skonczyło jak u mnie na marcówkach 2008 :/ Dziewczyny na mnie najechały, taka była klotnia.....a i tak niepotrzebnuie,bo w koncu fasolki nie było 41.gif 41.gif

No ale mam nadzieje,ze w tym przypadku to zupełnie inna sprawa...i ze to znak ,ze fasolka sie zagniezdza icon_biggrin.gif
Perełka77
Witam!
Wyniki bety rosna ok , 3 lipca to bylo 161 , potem bylam u lekarza , ktory na badaniu usg nic nie zobaczyl, oprocz powiekszonego endometrium i kazal przyjsc za dwa tygodnie.Plamienia nie ustapily,sa koloru czerwono-brozowego,nie przypominaja okresu,poniewaz sa takie .....nie geste(przepraszam sa doslownosc),mam najgorsze przeczucia.Nie mam zadnych bóli,te plamienia sa skape ale sa.....od dwoch dni codziennie troszke na wkladce.Nie wiem co mam robic,skoro na razie zaden lekarz nic nie moze stwierdzic.Umowilam sie za tydzien do jeszcze innego lekarza i nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekac....Najgorsze jest to , ze tak sie cieszylismy,moj narzyczony z tej radosci poinformowal cala rodzine i kogo sie tylko dalo....mimo iz prosilam zeby na razie sie wstrzymal,ale on byl taki szczesliwy...Zobaczymy co bedzie dalej,pocieszam sie tym,ze beta rosnie,nie mam krwotoku ani zadnych bóli.Zastanawialam sie nad tym czy moglaby to byc ciaza biochemiczna ale doszlam do wniosku ze chyba nie,bo to juz za dlugo trwa...ostatnia miesiaczke mialam 15 maja(zaznaczam,że miesiaczkuje nieregularnie).co Wy na to?
Wszystkim dziekuje za wsparcie i zainteresowanie i bardzo bardzo serdecznie pozdrawiam
ps.w sumie moglabym kontrolowac bete,ale ilez mozna ,to troche kosztuje a juz robilam bete chyba ze cztery razy....
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Perełka77
Dzwonilam do lekarza,powiedzialam mu oplamieniach,i powiedzial ze to moga byc plamienia przy wczesnej ciazy ale jak nie przejda do poniedzialku to mam przyjsc i da mi jakies leki, a jak w weekend by sie nasilily lub wystapily ostre bóle to mam jechac do szpitala.Wydaje mi sie , że to musi byc ciaza(tak wskazuje beta i testy apteczne), tylko pytanie czy normalna...????Ja konsultuje sie u roznych lekarzy i zaden nic konkretnego mi nie mowi...W srode ide do kolejnego.Czuje sie dobrze,nic mnie nie boli,nie kluje itd...Najgorsza to ta niepewnosc,ktora jest juz od ponad dwoch tygodni,wolalbym znac odpowiedz nawet ta najgorsza niz ciagle myslec co sie dzieje,zadreczam sie pytaniami na ktore nikt nie zna odpowiedzi i mam w glowie tylko jeden temat.
owiwia7
Bardzo Ci współczuję Perełka77... trzymaj się dzielnie....
mama_oliwki
perełka77 i co tam słychać
przjęłam sie twoim stanem
agabr
Dobrze forma byla kiepska natomiast zakladanie kolejnych watkow "czy jestem w ciazy" na forum gdzie 100 procent aktywnych uczestnikow stara sie o dziecko zaowocowaloby w niedlugim czasie samymi takimi watkami.zapraszam do watku staramy sie o dziecko.Jednoczesnie ten zamykam.b
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.